نمناک اخبارجامعه طرح تعطیلی پنجشنبه ها در لیست تعطیلات رسمی
تعطیلی پنجشنبه ها ، تعطیلات رسمی
به احتمال زیاد دولت تعطیلی پنجشنبه ها را در لیست تعطیلات رسمی کشور قرار خواهد داد. طرحی که تاکنون بارها مورد بررسی قرار گرفته است به صورت لایحه به مجلس فرستاده خواهد شد.
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393

براساس شنیده ها، احتمال دارد که دولت تعطیلی پنجشنبه ها را به تعطیلات رسمی کشور اضافه کند و روزهای تعطیل رسمی را در کشور سازماندهی نماید. شایعه این موضوع بارها در ایران مطرح شده اما اجرایی شدن آن به دلیل باورهای اغلب اشتباه، به نتیجه نرسیده و با بن بست مواجه شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از جزئیات طرحی خبر می دهد که از سوی دولت برای ساماندهی تعطیلات رسمی کشور نوشته شده و با نهایی شدن پیشنهادها قرار است به صورت لایحه ای تقدیم مجلس شود.
 
تعطیلی پنج شنبه ها
 
حسن استوارآذر روز پنج شنبه اعلام کرد:در پیشنهادی که در این خصوص ارائه شده ادارات با رعایت 44 ساعت کاری در هفته، پنج شنبه های آخر هفته در نیمه اول سال در تمام کشور و پنج شنبه های تمام سال در کلانشهرها تعطیل می شود.
او اضافه کرد:در این پیشنهاد 15 روز به عنوان تعطیلات مذهبی، چهار روز به عنوان تعطیلات ملی، پنج روز تعطیلات نوروزی، سه روز تعطیلات تابستانی، چهار روز تعطیلات زمستانی، 54 روز تعطیلات جمعه و 27 روز تعطیلات پنج شنبه و در مجموع 112 روز تعطیل رسمی ارائه شده است. به گفته او ایران از جمله کشورهایی است که تعطیلات رسمی کمتری دارد، اما به دلیل تعطیلی های نیمه پنهان، تعداد تعطیلات رسمی در آن زیاد به نظر می رسد.

طرح تعطیلی پنجشنبه ها در لیست تعطیلات رسمی

طرح تعطیلی پنجشنبه ها در لیست تعطیلات رسمی
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 82
برگرفته از خبرآنلاین-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 77 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف