نمناک اخبارجامعه جزئیات تعطیلی 2هفته ای مدرسه
تعطیلی مدرسه ، تعطیل
مدیر کل محیط زیست استان تهران در رابطه با طرح تغییر ساعات ادارات و مدارس و همچنین تعطیلی دو هفته ای دانش آموزان مدرسه توضیح دادند.
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1395

تعطیلی مدرسه در فصول سرد به مدت دو هفته

محمد هادی حیدر زاده درباره طرح تعطیلی مدارس و تغییر ساعات ادارات در فصول سرد سال اظهار کرد:این طرح و سایر برنامه های مطرح شده برای کاهش آلودگی هوا و کم شدن تبعات پدیده وارونگی دما در فصول سرد در نظر گرفته شده و در حال حاضر همچنان مرحله کارشناسی را می گذارند.

وی ادامه داد:طرح تغییر ساعات ادارات و مدارس و همچنین تعطیلی دو هفته ای دانش آموزان در حال حاضر توسط سازمان حفاظت محیط زیست و سایر وزارتخانه ها و دستگاههای مربوطه در حال بررسی است که پس از این مرحله نظرات دستگاهها به دولت ارسال خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد:کمیسیون لوایح دولت نیز پس از دریافت نظرات سازمان محیط زیست و سایر دستگاهها و وزارتخانه های مرتبط در صورت تایید، طرح را به مجلس تقدیم می کند تا نمایندگان درباره آن تصمیم بگیرند.

حیدرزاده درباره جزییات طرح تعطیلی دو هفته ای مدارس در فصول سرد سال گفت:در این طرح آمده است که زمانبندی شروع سال تحصیلی برای دانش آموزان دو هفته به عقب کشیده شود و آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور ماه باشد.

وی اظهار کرد:در حال حاضر کارهای کارشناسی این طرح برای تغییر در ساعات ادارات و تعطیلی دو هفته ای مدارس در حال انجام است و بعید می دانم اجرای آن در سال تحصیلی آتی انجام بگیرد.

به گزارش تسنیم، علی اصغر رجبی مدیر مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم محیط زیست نیز چندی قبل، از بررسی کارشناسی این سازمان برای تغییر ساعت دستگاهها و ادارات به همراه کاهش ایام و ساعت مدارس خبر داد و گفت:نتیجه بررسیها به زودی به دولت ارائه می شود تا هیئت وزیران درباره آن تصمیم گیری کند.

در همین حال علی اصغر فانی وزیر آموزش وپرورش در نشست امروز خبری خود درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای مدارس در پاییز گفت:این پیشنهاد در ستاد آلودگی هوا اعلام شده است اما نیاز است تا یک کمیته مشترک تشکیل شود و ما از آن استقبال می کنیم. ابهاماتی در رابطه با اینکه در چه تاریخی از پاییز مدارس تعطیل شوند و اینکه آیا آلودگی و وارونگی هوا قابل پیش بینی است که بتوان بر اساس آن برنامه ریزی کرد یا خیر مطرح است. نمی توان به صورت شناور مدارس را تعطیل کرد اما از بررسی این ابهامات در یک کمیته مشترک استقبال می کنیم.

جزئیات تعطیلی 2هفته ای مدرسه

جزئیات تعطیلی 2هفته ای مدرسه
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم/ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف