نمناک اخبارسیاست تعطیلی هشتم ربیع الاول لغو شد
تعطیلی 6 آذر 96 ، مجلس شورای اسلامی
تعطیلی هشتم ربیع الاول مصادف با آغاز امامت امام زمان(ع) توسط کمیسیون اجتماعی مجلس لغو شد.
تاریخ انتشار : 26 آذر 1396

جزییات لغو تعطیلی 6 آذر 96

عضو کمیسیون اجتماعی مباحث مطروحه در جلسه عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

علی ساری عضو کمیسیون اجتماعی درباره نشست عصر امروز این کمیسیون گفت:اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسه امروز خود طرح اصلاح تعطیلات رسمی کشور را بررسی کردند.

وی افزود:بر این اساس اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند که تعطیلی 8 ربیع الاول مصادف با آغاز ولایت امام زمان (عج) لغو شود.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه طرح اصلاح ماده 84 آیین نامه داخلی مجلس درمورد تشکیلات داخلی مجلس بررسی شد، خاطرنشان کرد:این بررسی مصوبه ای نداشت و موضوع برای بررسی بیشتر به کمیته های تخصصی ارجاع شد.

یادداشت علی مطهری تحت عنوان تعطیلی بی مبنا

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تعطیلی هشتم ربیع الاول را بی مبنا دانست و ابراز امیدواری کرد که این تعطیلی با ارائه طرحی لغو شود.

در یادداشت علی مطهری تحت عنوان «تعطیلی بی مبنا» که در اختیار خبرنگاران قرار گرفته، آمده است:

«تعطیلی هشتم ربیع الاول که امسال مصادف با 6 آذر است، یک خطا و موجب وهن مجلس شورای اسلامی است. هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و طبعا روز آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) است. سوال این است که چه ضرورتی برای تعطیلی این روز هست؟ اولا مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟ ثانیا فلسفه تعطیلی یک روز آن است که مناسبت مربوط بزرگ داشته شود. آیا این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می توانند برنامه ای و مطلبی داشته باشند؟ ضمنا این روز مجاور نهم ربیع الاول است که برخی شیعیان تندرو برنامه هایی اجرا می کنند که مخالف وحدت اسلامی و مضر به حال دنیای اسلام است.

علاوه بر این نحوه تصویب این تعطیلی هم قابل توجه است. این تعطیلی بنا به توصیه یکی از مراجع صورت گرفت - در حالیکه برخی مراجع نیز موافق نیستند- و به همین دلیل بدون تناسب در میان مواد و بندهای قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و غفلت نسبی نمایندگان در مجلس نهم به تصویب رسید و البته شورای نگهبان مخالفت کرد و بررسی آن به مجلس دهم کشیده شد و در مجلس دهم نیز با لطایف الحیل اجازه صحبت به مخالف و موافق داده نشد و به صورت مرموزی تصویب شد. ان شاءالله با ارائه طرحی این تعطیلی لغو خواهد شد.»

تعطیلی هشتم ربیع الاول لغو شد

برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 24 112
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف