نمناک بهداشت و سلامتتغذیه تغذیه سالم برای خوش اندامی ساده و سریع
تغذیه سالم ، بهترین مواد غذایی
به عقیده هرکسی داشتن یک برنامه غذایی و تغذیه سالم معنایی دارد اما کلیات ماجرا دراستفاده از مواد غذایی مفید داشتن جسم و روحی سالم و رسیدن به وزنی ایده آل و تناسب اندام است.
بازدید : 2,742 نفر

تغذیه سالم با تکنیک های ساده

اهمیت دادن به مواد غذایی و خوراکی مصرفی در طول روز راز مهم رسیدن به سلامتی و تناسب اندام است. تکنیک هایی هرچند ساده تحت عنوان تغذیه سالم می تواند راه را برای رسیدن به این مهم هموارتر کند.

زنانی که مواد غذایی سالم از جمله میوه ها را در دسترس قرار می دهند در مقایسه با دیگر زنان BMI پایین تری دارند . بنابر مطالعات «آموزش سلامت و رفتار»، زنانی که غذاهای حاوی مواد نشاسته ای را در پیشخوان آشپزخانه خود نگاه می دارد در مقایسه با زنانی که آن را در کابینت آشپزخانه نگاه می دارند، شاخص توده بدنی (BMI) بالاتری دارند.

بنابر این تحقیق، زنانی که مواد غذایی سالم از جمله میوه ها را در دسترس قرار می دهند در مقایسه با دیگر زنان BMI پایین تری دارند .

اندرو هنکس، استاد تعذیه در دانشگاه اوهایو و سرپرست تیم تحقیقات می گوید زمانی که شما مواد غذایی سالم را در دسترس قرار می دهید و مواد غذایی مضر را از دسترس دور نگاه می دارید، به شکل ناخودآگاه به سمت استفاده از مواد غذایی سالم متمایل می شوید.

توصیه های موثر در تناسب اندام با تغذیه سالم

این محققان به تعدادی تکنیک روانی برای تمایل به سمت خوردن غذای سالم و پرهیز از مواد غذایی پرکالری اشاره می کنند:

 استفاده از بشقاب های کوچک

استفاده از بشقابهای کوچک در هنگام غذا خوردن یکی از تکنیک هایی است که به شما کمک می کند مواد غذایی کمتری مصرف کرده و در نتیجه کالری کمتری جذب کنید. استفاده از بشقاب و قاشق کوچک نقش مهمی در سلامت غذایی ما دارد.

 بهترین مواد غذایی

 قرار دادن غذای اصلی در کنار سالاد و غلات

قرار دادن غذای اصلی در بشقاب سالاد و ترکیب آن با سبزیجات و سالاد کمک زیادی به کاهش جذب غذای پرکالری می کند.غذای اصلی خود را با سالاد و سبزیجات بخورید تا کالری مفید جذب کنید. دکتر دیوید جاست از اعضای تیم محققان می گوید قرار دادن غذای اصلی تان در بشقاب سالاد موجب می شود تا حدود 33 درصد کمتر غذا بخورید .

استفاده از لیوانهای باریک و بلند

استفاده از لیوانهای بلند و باریک به جای لیوانهای کوتاه و حجیم در هنگام استفاده از نوشیدنی های شیرین موجب می شود تا مقادیر کمتری از این نوع مایعات جذب بدن شما شود. این در حالی است که استفاده از لیوانهای کوتاه و حجیم به هنگام خوردن آب و شیر موجب می شود تا مقادیر بیشتری از این مایعات مفید را جذب کنید.

چینش مناسب مواد غذایی در یخچال

یکی دیگر از تکنیک های پیشنهادی برای کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب چینش مناسب مواد غذایی در یخچال است.چینش مناسب مواد غذایی در یخچال تکنیک خوبی است تا غذایی سالم را گزینش کنید.به گفته این محققان مواد غذایی سالم مانند میوه جات و سبزیجات در طبقاتی که هنگام گشودن در یخچال مقابل چشمان شما قرار بگیرند موجب می شود به طور ناخودآگاه گزینه سالم تری برای خوردن داشته باشید. این در حالی است که قرار دادن مواد غذایی با کالری بالا در قفسه هایی که مقابل چشم شما نیست شانس دسترسی به آنها را بسیار کاهش می دهد.

گوش دادن به موسیقی آرام و نورپردازی

گوش دادن به موسیقی آرام و نورپردازی به هنگام صرف غذا موجب می شود تا شما در فضای آرام تر و بدون استرس غذا را صرف کرده و در نتیجه کالری کمتری جذب کنید.

به گفته محققان زمانی که شما در فضایی آرام با نور مناسب هستید از خوردن وعده های غذایی کم حجم لذت بیشتری می برید. در چنین فضایی از سرعت غذا خوردن کاسته می شود و در نتیجه می توانید لذت بیشتری را تجربه کنید.

تغذیه سالم ، تکنیک های خوش اندامی با تغذیه سالم

تغذیه سالم برای خوش اندامی ساده و سریع
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از آناج/ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف