نمناک ورزشفوتبال تغییر جید در قانون آفساید در فوتبال
آفساید ، قانون آفساید
فدراسیون جهانی فوتبال فیفا قصد دارد بازیکن غیرفعال در موقعیت آفساید را هم شامل آفساید کند.

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا بر اساس تصمیمی که جدیداً اتخاذ کرده قصد دارد در قانون آفساید گیری تغییراتی ایجاد کند که به نظر سختگیرانه خواهد بود.

آفساید

بر این اساس قانون" pasif" یا همان بازیکن غیر فعال در موقعیت آفساید که پیش از این آفساید گرفته نمی شد شامل آفساید خواهد شد.

سابقاً اگر هنگام به ثمر رسید گل بازیکنی از تیم خودی در آفساید قرار داشت اما تأثیری روی موقعیت گل نداشت گل صحیح اعلام می شد اما از این به بعد هر بازیکنی از تیم خودی حتی اگر تأثیری روی به ثمر رسید گل نداشته باشد ولی در موقعیت آفساید باشد گل مردود اعلام خواهد شد.

در گذشته اگر بازیکنی در موقعیت آفساید قرار داشت اما بی تحرک و غیر فعال بود داور اعلام آفساید نمی کرد اما از این پس در هر صورت بازیکنی در تله آفساید گرفتار شود کمک داور می تواند پرچم بزند.

ریشه آفساید به مسابقات فوتبال مدارس خصوصی انگلیس در سده نوزدهم می رسد. معمولا قانون آفساید در آن دوران سخت گیرانه تر از آفساید در حال حاضر اعمال می شد به طوری که در برخی مسابقات هر بازیکنی که جلوتر از توپ قرار داشته باشد «آف هیز ساید» (off his side) محسوب می شد و در نتیجه بازیکنان عملا نبایستی بین توپ و دروازه حریف قرار می گرفتند که مشابه قانون فعلی آفساید در راگبی است. در نقطه مقابل در قوانین فوتبال شفیلد که بین سال های 1857 تا 1877 در شهر شفیلد اجرا می شد و باشگاه فوتبال شفیلد بر اساس آن تأسیس شد، قانون آفساید وجود نداشت و در نتیجه تعدادی از بازیکنان معروف به «تمام کننده» به طور دائم در نزدیکی دروازه حریف می ایستادند.

تغییر جید در قانون آفساید در فوتبال

تغییر جید در قانون آفساید در فوتبال
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 9
برگرفته از فارس - ویکی پدیا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف