نمناک دنیای مددکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه را به سادگی تغییر دهید
دکوراسیون آشپزخانه ، تغییر دکوراسیون
اگر دوست دارید تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه تان ایجاد کنید, در ادامه ترفندهای ساده تغییر دکوراسیون آشپزخانه را مشاهده کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون و اصلا روند پیدایش آشپزخانه همچون کلیت یک خانه در سال های طولانی زندگی بشر تکامل پیدا کرده و به شکل های امروزی خودش در اومده.

این روزها تغییر خانه و اسباب کشی کار چندان راحتی نیست و برای همین، خیلی ها دل خوشی از این جابه جایی ها ندارند، اما کسانی که ناچارند هر از گاهی خانه شان را عوض کنند یا آنهایی که با فکر تغییر دکوراسیون به خانه جدیدی می روند، معمولا چند خانه را می بینند تا یکی را که هم از نظر ظاهر و اندازه مناسب است و هم قیمت متعادلی دارد، انتخاب کنند.

دکوراسیون آشپزخانه

روش های تغییر دکوراسیون آشپزخانه

خیلی ها می گویند آشپزخانه قلب خانه است یعنی اینقدر اهمیت دارد که اگر توجهی به آن نداشته باشیم، خانه و زندگی از حرکت بازمی ایستد. به همین دلیل نوع چیدمان و لوازمی که در این بخش از خانه استفاده می شود، اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اگر خانه تان قدیمی است یا اصلا خانه خودتان نیست و مستاجرید، ناراحت نباشید چون این آشپزخانه ها را هم می توانید زنده تر از قبل تزئین کنید. برای این کار استفاده از رومیزی های رنگی اولین و ساده ترین قدمی است که می توانید بردارید. یک رومیزی نو با رنگی شاد و متفاوت انتخاب کنید و آن را روی میز آشپزخانه تان بیندازید تا محیط آشپزخانه به کلی عوض شود. اگر بتوانید پرده را هم تغییر دهید خوب است، ولی اگر چنین امکانی ندارید، همان تغییر رومیزی کافی است.

بعضی وقت ها، احتیاجی به تغییر رومیزی و پرده هم نیست و همین که چند ظرف رنگی بخرید یا در معرض دید بگذارید، کفایت می کند. لیوان ها و بشقاب های رنگی نه تنها می تواند به آشپزخانه رنگ تازه ای ببخشد که حتی احساس بهتری به شما و دیگر اعضای خانواده هم می دهد.


گل و گلدان رنگی روی کابینت ها
متاسفانه بعضی خانم ها روی کابینت ها را پر می کنند از ظرف و ظروف و وسایل برقی و تصور می کنند این کار آشپزخانه شان را زیباتر می کند در حالی که اگر سطح کابینت ها، خالی و تمیز باشد بسیار زیباتر است و محیط آرام تری برای اعضای خانواده فراهم می کند. بنابراین روی کابینت ها را تا جایی که می توانید خلوت کنید و لوازم اضافی را بردارید. زمانی که اسباب اضافه از روی کابینت ها جمع شود، می توانید برای زیبایی بیشتر از گلدان های ساده، ولی رنگی استفاده کنید و آنها را روی کابینت بچینید. اگر نور و محیط آشپزخانه اجازه می دهد، خوب است از گل های طبیعی رنگی هم کمک بگیرید. استفاده از گل های خشک رنگی و معطر که در بازار وجود دارد نیز از دیگر روش هایی است که می توانید فضای آشپزخانه تان را تغییر دهید. برای این کار خوب است به مقدار مورد نیازتان گل خشک هماهنگ با رنگ آشپزخانه بخرید و آنها را داخل گلدان ها یا ظروف کوچک بریزید تا هم عطر خوبی به آشپزخانه ببخشد و هم ظاهرش را تغییر دهد.


قوری های قدیمی
خیلی وقت ها در قوری می شکند و خودش مدت ها باقی می ماند. در این مواقع هم بعضی ها تصمیم می گیرند قوری را رد کنند، اما قوری های بدون در هم انتخاب مناسبی برای قرار دادن گل و گیاه است. پس اگر در قوری تان شکست یا لبه قوری پرید و دیگر قابل استفاده نبود، داخل آن آب بریزید و گیاهی را در آن بگذارید. اگر بتوانید برگ های گیاه را هم هدایت کنید و آنها را دور لوله قوری بپیچید، گلدان تان زیباتر هم خواهد شد. پس مطمئن باشید این کار می تواند یک اثر هنری خاص و متفاوت باشد که هر کس آن را می بیند، به آن علاقه مند می شود؛ در حالی که شما بسادگی و فقط به کمک یک قوری بی استفاده چنین کاری را انجام داده اید.


فلفل قرمزهای خشک
یکی دیگر از راه های ساده ای که به کمک آن می توانید رنگ و روی آشپزخانه را عوض کنید، استفاده از فلفل قرمز است. همان کاری که مادربزرگ ها در گذشته برای خشک کردن فلفل قرمز انجام می دادند. حالا شاید خشک کردن فلفل خیلی هم در نظر شما نباشد، اما این کار می تواند آشپزخانه تان را زیباتر از قبل کند. پس بد نیست این را هم امتحان کنید. برای این کار باید تعدادی فلفل قرمز تهیه کنید و به کمک سوزن، نخی را از داخل آنها عبور دهید. حالا این نخ فلفلی را در گوشه ای از آشپزخانه تان آویزان کنید تا فلفل ها کاملا خشک شود. با این کار نه تنها رنگ و رویی به آشپزخانه تان می بخشید و تغییری در آن ایجاد می کنید، که حتی می توانید برای پخت وپز هم از فلفل های خشک شده استفاده کنید و طعم خوبی به غذاهای تان بدهید.

دکوراسیون آشپزخانه را به سادگی تغییر دهید

دکوراسیون آشپزخانه را به سادگی تغییر دهید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از جام جم -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف