فرد احمق و باهوش

تفاوت های جالب و بزرگ بین فرد احمق و فرد باهوش

کد مطلب : 68174تعداد نظرات : 2 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
با 5 روش ساده می توان فرد باهوش را نسبت به فرد احمق و یا نادان شناسایی کرد و تفاوت های بین آن ها را متوجه شد.

عادات و رفتارهای مخالف افراد باهوش و احمق

5 عادت رفتاری که آدمهای احمق دارند در حالی که ادم های باهوش ندارند
دنیای ما پر از افراد متفاوت با استعداد های مختلف است در حالی که همه میتوانند نشان دهند که باهوش هستند و قطعا بسیار سخت است که بتوانیم ارزیابی دقیقی از سطح اطلاعات و استعداد هایمان داشته باشیم, پس از همه اینها ما عادت داریم که در ذهنمان خودمان را باهوش بدانیم, آیا اینطور نیست؟
 
ویژگی های فرد باهوش

تفاوت های بین افراد احمق و افراد باهوش

باهوش بودن بسیار مهم است بخصوص در یک زمینه ی حرفه ایی, ذهن باهوش(هوشمند) وچابک(سریع)میتواند بهترین دارایی شما باشد افرادی کمتر باهوش هستند اغلب دارای رفتارها و عادت هایی هستند که احمقانه به نظر میرسند ,و همچنین میتواند در بعضی از موارد فاجعه آور باشد.

تفاوت های اساسی بین افراد باهوش و افراد احمق

5 تفاوت اساسی بین افراد باهوش و احمق وجود دارد که شامل:
 
1. آدم های احمق دیگران را به خاطر اشتباهات خودشان سرزنش میکنند
این یک مورد قابل توجه و غیر حرفه ایی است که آدمهای باهوش هرگز آنها را انجام نمیدهند ، اگر شما مدام به این فکر میکنید که اشتباهات خود را به گردن دیگران بیاندازید به آنها نشان خواهید داد که این شدیدترین چیزی است که دارید .مردم احمق دوست ندارند مسئولیت اشتباه خود را قبول کنند آنها ترجیح میدهند که خودشان را ترسو جلوه دهند و همه چیز را با بازی سرزنش کنند. تراویس برادبری, نویسنده هوش هیجانی 20 میتواند بگوید که این رفتار واقعا چیست :برادبری در یکی از مهمانی هایی که شرکت کرده بود گفت سرزنش کردن اصلا ایده خوبی نیست  برای اشتباهاتتان پاسخگو باشید  ، ایرادی ندارد اگر هر اشتباه کوچک و بزرگی را انجام دادید مسئولیت آن را قبول کنید.
 
مطالعات انجام شده بر روی مغز و اعصاب توسط جیسون اس موسر, از دانشگاه ایالتی میشیگان نشان داده است که مغز افراد باهوش به طور واقعی به اشتباه واکنش نشان میدهد ، اتفاقی که در مغز افراد احمق شاید رخ نمی دهد.
 خصوصیات باهوش ها

باهوش ها و خصوصیات خاص آن ها

2. حق همیشه با افراد احمق است!
در یک وضعیت درگیری و کشمکش افراد باهوش بیشتر با فرد مقابل هم دردی میکنند و سعی میکنند که مشاجره را درک کنند و همچنین این مشاجره را دوباره در ذهن خودشان برسی و نظر خود را مطابق با آن بازبینی میکنند ، توانایی نگاه کردن و درک چیز ها از دیدگاه های مختلف یک علامت مشخصی از باهوش بودن است و افراد باهوش ذهن بازی نسبت به اطلاعات جدید و تغییر پارامتر ها دارند از طرف دیگر افراد احمق همیشه بحث میکنند و از موضع خود کوتاه نمی آیند ,بدون در نظر گرفتن استدلال های معتبر در باره خودشان این بدان معناست که انها متوجه نمیشوند که فرد مقابل باهوش ترو صالح است
این طول عمر اثر دانین کروگر نامیده میشود که این شناخت تعصبی باعث میشود افراد مهارتهای خود را بیشتر از آنچه که هستند ارزیابی میکنند و مهارتهای دیگران را کمتر از آنچه هستند ؛ این اصطلاح در سال 1999 در نشریه ی دیوید جانینگ و جاستین ساخته شد.

وضعیت آدم های باهوش و احمق در شرایط خاص

روانشناسان در مطالعات قبلی خود متوجه شده اند که فعالیت در زمینه هایی مانند:درک مطلب , شطرنج و یا رانندگی منجر به اعتماد به نفس بیشتر از دانش میشود و در آزمایشگاه کورنل آزمایشهای بیشتری در این مورد انجام گرفت و نشان دادند که افراد ناشنوا توانایی های بیش از حد نود را نمیدانند و همچنین نمیتوانند تشخیص دهند که فرد مقابل چه توانایی هایی دارد . اگر شما فاقد صلاحیت هستید نمیتوانید خودتان این را تشخیص دهد مهارتهای لازم برای درست پاسخ دادن دقیقا همان مهارتهایی است که شما میتوانید پاسخ درست را تشخیص دهید ؛ البته به این معنا نیست که افراد باهوش فکر میکنند همیشه همه چیز درست است اما آنها قبل از تصمیم گیری همه چیز را به دقت گوش میدهند و همه استدلال ها را در نظر میگیرند.
 
3. احمق ها با خشم و پرخاشگری واکنش نشان میدهند
بدیهی است که افراد باهوش هم میتوانند در مواقع مختلف عصبانی شوند اما برای افرادی که کمتر باهوش هستند .عصبانی شدن در هر زمانی است که چیزی سر جای درست خودش اتفاق نیوفتاد ، آنها زمانی که حس میکنند کنترل امور و اوضاع را از دست داده اند ترجیح میدهند که از خشم و پرخاشگری برای حفظ موقعیت خود استفاده کنند محققان دانشگاه میشیگان در طی 22سال تحقیقاتی را بر روی 600 نفر از والدین و فرزندانشان انجام دادند و یک رابطه بین رفتار تهاجمی و IQ پایین پیدا کردند ؛ محققان در توضیحات خود نوشتند که ما فرض میکنیم هوش کم یادگیری رفتارهای پرخاشگرانه را افزایش میدهد و این رفتار تهاجمی باعث کاهش پیشرفت هوش و استعداد میشود.
 احمقترین افراد
نشانه هایی از اشخاص احمق
 
4. احمق ها نیاز ها و احساسات افراد را نادیده میگیرند
افراد باهوش تمایل زیادی به همکاری با دیگران دارند و این باعث میشود که به راحتی بتوانند دیدگاه های مختلف دیگران درک کنند. راسل جیمز از دانشگاه فنی تگزاس یک مطالعه نمایشی را با هزاران داوطلب انجام داد و متوجه شد افرادی که IQ بالاتری دارند همه چیز را بدون انتظار بازگشت انجام میدهند همانطور که معلوم است افراد باهوش در ارزیابی نیاز دیگران و کمک به آنها بهتر هستند؛ افرادی که توانایی شناختی بالاتری دارند نیازهای دیگران را بهتر درک میکنند
افرادی که هوش کمتری دارند تصور میکنند که مردم میتوانند متفاوت از آنها فکر کنند و بنابراین با آنها مخالف هستند و درک انجام کاری بدون انتظار بازگشت از آن برایشان خارج از فهم است. 
 هرکس که خودخواه است کاملا یک انسان طبیعی است اما مهم است که تعادل را در بین نیاز های خودمان برای دنبال کردن یک هدف و نیاز درک احساسات دیگران برقرار کنیم.
تفاوت فرد احمق و باهوش
فرق بین افراد باهوش و خنگ چیست ؟
 
5. افراد احمق فکر میکنند که بهتر از هر کس دیگری هستند
افراد هوشمند سعی میکنند که با انگیزه به دیگران کمک کنند زیرا ترسی از تاریکی و تحت الشعاع قرار گرفتن را ندارند ، آنها اعتماد به نفس بالایی دارند و به اندازه ی کافی باهوش هستند که بتوانند صلاحیت خودشان را به طور کامل ارزیابی کنند اما افراد احمق از دیگران بد میگویند که خودشان را بهتر جلوه دهند آنها اعتقاد دارند که از هرکسی بهتر هستند و همیشه دیگران را قضاوت میکنند ؛ یادآوری می کنیم که تعصب زیادی نشانه ایی از هوش نیست.

5 تفاوت بزرگ فرد باهوش با فرد احمق

3.875
این مطلب مفید بود ؟5718
برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک
2 نظر به ثبت رسیده است
سید شبیر1397-03-03
عالی بود ،خلاصه مختصر مفید ،یک تلنگر بود بر افکار ، ناخوداگاه یک مقایسه در ذهن بوجود میآورد یک بررسی جگونگی ی رفتار های خود با نمونه های اعلامی.
81
فهیمه 1397-05-04
گزینه آخری درسته ولی بقیه موارد بسته به روش تربیتی و شرایط زندگی فرد داره
91
وبگردی