نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت استقامت عضلانی زنان و مردان در ورزش
ورزش ، مردان ورزشکار
مطالعات جدید که در مجله فیزیولوژی کاربردی منتشر شده است، نشان داده که ورزش های استقامتی برای مردان سخت تر از زنان است و مردان ورزش های استقامتی را چالش بر انگیزتر می دانند.

مردان ورزشکار زودتر خسته می شوند یا زنان

مردان ممکن است سریع تر و قوی تر باشند اما علم می گوید عضلات زنان می تواند فعالیت های طولانی تر را تحمل کند و زنان از فعالیت های ورزشی طولانی، کمتر خسته می شوند.
 
بررسی های جدید نشان داده است که زنان در انجام ورزش های استقامتی کمتر خسته می شوند.
 
این ورزش ها شامل دویدن، شنا و پیاده روی سریع و طولانی مدت می شود. مردان ورزش های استقامتی را سریع تر و با قدرت بیشتری انجام می دهند و با این حال خستگی و سختی زیادی را در هنگام انجام این ورزش ها تحمل می کنند.
 
ورزش

ورزش

مدیر این تحقیقات می گوید:ما دریافتیم که زنان کمتر از مردان به هنگام انجام ورزش های استقامتی خسته می شوند. این در ورزش هایی که مفاصل کمتر حرکت می کنند و بیشتر ماهیچه ها وزن تحمل می کنند صدق می کند. مردان و زنان هر دو توانایی های بدنی بالایی دارند.
 
بررسی ها نشان داد که در استفاده از عضلات زنان 15 درصد کمتر از مردان خسته می شوند.
 
بررسی ها همچنان نشان داد مردان و زنان هر کدام نیاز به تغذیه متفاوت برای تامین انرژی عضلات خود دارد.
 
مطالعات در سال 2016 نشان داده است که مردان با غذا خوردن بعد از ورزش هشت درصد بیشتر از زنان چربی می سوزانند. این در حالی است که که زنان با غذا خوردن قبل از ورزش 22 درصد چربی می سوزانند.

استقامت عضلانی زنان و مردان در ورزش

استقامت عضلانی زنان و مردان در ورزش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از آفتاب نیوز -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف