نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت 6500 ژن متفاوت در زن و مرد!
ژن ، ژن های مختلف
محققین 6500 ژنی که در مردان و زنان مغایرت دارند را شناسایی کردند که به خاطر تفاوت هایی که ژن ها دارند اثرات مختلف جسمی و ذهنی را برای آنان به همراه دارد.
بازدید : 1,170 نفر

کشف 6500 ژن متفاوت در مردان و زنان

هر سلول بدن انسان شامل 25000 تا 35000 ژن است. ژن ها حامل اطلاعاتی هستند که تعیین کننده ی ویژگی های شما هستند.ویژگی ها شامل مواردی می شود که شما از والدین خود به ارث می برید:یعنی والدین شما مقداری از ویژگی های خود را از طریق ژن ها به شما انتقال می دهند.

ژن های موجود در بدن زنان و مردان به خاطر تفاوت هایی که دارند اثرات مختلف جسمی و ذهنی را برای آنان به همراه دارد.

تشخیص ژن های مختلف در زنان و مردان یکی از راه های شناسایی بیماری ها برای درمان باروری است.

ژن

تشخیص ژن های مختلف در زنان و مردان

بر اساس ژن های موجود، مردان نسبت به زنان بیشتر به بیماری پارکینسون مبتلا می شوند که در نهایت تعادل خود را در حرکت کردن از دست می دهند.
بر اساس مطالعات، محققان 20 هزار ژن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که 6 هزار و 500 ژن در زنان و مردان با هم مغایرت دارند.
طبق آخرین یافته های علمی، 15 درصد از زوجین به دلیل وجود مشکلات در ژن هایشان به عدم باروری مبتلا می شوند که ناشی از جهش های ژنتیکی در زوجین یا یکی از زوج ها است.
یکی از ژن هایی که در مردان نسبت فراوانی نسبت به زنان دارد، می توان به ژن های رشد مو در مردان اشاره کرد و از دیگر موارد باز هم می توان به ژن عضله سازی تاکید کردی؛ ژنی که میزان تولیدش در بدن مردان نسبت به زنان بالاتر است.
تستوسترون ترشح شده در مرد ها اثر آنابولیکی پرقدرتی دارد؛ به این معنی که موجب افزایش تولید پروتئین در تمام بدن به ویژه در عضلات می شود. در واقع حتی مردی که فعالیت ورزشی زیادی ندارد، اما دارای تستوسترون زیادی است، جثه عضلانی او 40 درصد بیشتر از زنان نظیر خود خواهد بود و قدرت او نیز به همین نسبت بیشتر است.
هورمون جنسی زنان یعنی استروژن نیز احتمالاً مسئول قسمتی از اختلاف بین قدرت زن و مرد است، اگرچه اثر آن به همان شدت تستوسترون نیست، اما استروژن رسوب چربی را در زنان به ویژه در بعضی بافت ها افزایش می دهد.
بدیهی است این موضوع مانعی در برابر تولید حداکثر قدرت در ورزش هایی ایجاد می کند که به سرعت یا قدرت بدنی بستگی دارد، اما از طرف دیگر این موضوع می تواند در ورزش های استقامتی سخت که برای تولید انرژی نیاز به چربی دارند یک کمک مؤثر به شمار آید.

6500 ژن متفاوت در زن و مرد!

6500 ژن متفاوت در زن و مرد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف