نمناک سبک زندگیموفقیت روش های علمی و عالی برای تقویت اراده
تقویت اراده ، تقویت اراده و پشتکار
برای رسیدن به اهداف خود به تلاش زیادی نیاز دارید اما ابتدا باید برای تقویت عزم و اراده خود را برای رسیدن به خواسته ها و موفقیت های بزرگ تلاش کنید.

تقویت اراده با روش های علمی برای تقویت اراده

انسان مجموعه ای از خواستن و توانستن است و خواسته های متعالی فراوانی دارد، اما اگر نتواند در مسیر تحقق آن خواسته ها حرکت کند، نمی توان او را صاحب اراده دانست و باید برای تقویت اراده خود تلاش کند.همه ما چیزهایی داریم که می خواهیم. می تواند در طبیعت حرفه ای، عاطفی، فیزیکی یا معنوی باشد.

برای رسیدن به آن، تلاش هایی لازم است. اگر هدف بلند پروازانه ای دارید، پس نیازمند تلاش زیادی است. برای رسیدن به اهداف بلند، باید ترکیبی از اراده و عزم راسخ داشته باشیم. این انگیزه برای دفاع از خودمان است، حتی اگر مخالف یا موانعی در مسیر ما وجود داشته باشد. اگر می خواهید به یک تغییر بزرگ در زندگی خود برسید، هر دوی این ویژگی های تلاش و اراده ضروری هستند با این حال، آن ها به انرژی ثابتی نیاز دارند.

اگر می خواهید آن ها را نگه دارید، خطر دستیابی به اهداف تان را به خطر نخواهید انداخت ؛ برای افزایش شانس موفقیتتان، در این بخش از نکات و رازهای موفقیت در نمناک روش هایی برای افزایش عزم و اراده شما وجود دارد.

تقویت اراده

تقویت اراده و پشتکار برای رسیدن به هدف

راه کارها و روش های عالی برای تقویت اراده و انگیزه برای انجام هر کاری

تصمیم بگیرید که مصمم بمانید:

یک تصمیم قوی و خاص باید طوری انجام شود که در هر چیزی مصمم تر شوید.این تصمیم جهت گیری شما را مشخص می کند. این به شما نشان می دهد که چگونه حتی زمانی که با چالش هایی در مسیر خود مواجه می شوید، به جلو حرکت کنید.

این تصمیم بسیار محکم است و به شما در زمان های سختی انگیزه می دهد و شما را در دوران راحتیتان متمرکز نگه می دارد. به این ترتیب، آنچه که می خواهید را پیدا کنید و رویش تصمیم بگیرید و به تصمیم خود پایبند باشید، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد.

علتش را کشف کنید:

اراده توسط احساسات تغذیه می شود. این یک انگیزه برای ادامه دادن است. برای اینکه آن را شعله ور نگه دارید، باید یک دلیل قوی در پشت آن داشته باشید.این دلیل شما برای انجام کاری است که آن را انتخاب کرده اید.بفهمید که چرا قوی است و این کار به شما کمک می کند بدانید بعد از آن چه کاری باید کنید.

ایجاد انگیزه

داشتن هدف و انگیزه برای تقویت اراده

نترسید:

یکی از بزرگ ترین قاتلان تصمیم، ترس است. زمانی که شما مصمم هستید، در سطح بالایی عمل می کنید با این حال، ترس از تداخل با این فرآیند جلوگیری می کند.به این ترتیب شما باید شجاع باشید و با ترس خود مواجه شوید تا بیشتر مصمم شوید.

استرس خود را کنترل کنید:

یکی از راه های داشتن اراده، مدیریت استرس است.همان طور که در بالا اشاره شد، اراده قدرتی عاطفی است بنابراین، وقتی استرس داریم، احساسات منفی آزاد می شوند و عزم ما کاهش می یابد در نتیجه، ما قادر به انجام موثر در زمان نیستیم. بنابراین برای افزایش این منبع قدرت، باید استرس خود را طوری مدیریت کنیم که آن را کاهش دهیم. این کار با استفاده از تمرینات تنفسی یا مدیتیشن نیز انجام می شود.

استرس در کار

کنترل استرس برای تقویت اراده

خود را تشویق کنید که روی برنامه اصلیتان وفادار بمانید:

با توجه به مطالعه ای که در ژورنال شخصیت و روان شناسی اجتماعی منتشر شد، استفاده از این عبارات می تواند به شما کمک کند تا قدرت اراده بیشتری داشته باشید. چنین عبارت هایی به شما کمک می کنند کنترل خود را گسترش دهید و به همین دلیل موفق باشید ؛ این خود کنترلی می تواند در وفاداری به روتین ها، طرح ها و اهداف تان به کار رود و این راهی برای موفقیت است.

به اندازه کافی بخوابید:

پزشکان ما را تشویق می کنند که هر شب 8 ساعت باید خوابید. خیلی از ماها خیلی کم تر از این می خوابیم. این می تواند ناشی از کار، استرس، روابط و یا تفریحات باشد. انجام این کار انرژی ما را تهی می کند.

در نتیجه، عزم کاهش می یابد. بنابراین، دقت کنید که هر شب به اندازه کافی بخوابید.این کار به شما کمک خواهد کرد تا خود را به اندازه کافی تغذیه کنید و به اندازه کافی خود را احیا کنید تا با قدرت اراده قوی مواجه شوید.

خواب کافی

افزایش عزم و اراده با داشتن خواب کافی در روز

خشنودی دیرتر به تلاش شما کمک می کند:

تمرین به تاخیر انداختن خشنودی باعث می شود که شما تصمیم بگیرید تا زمانی که به چیزی را به دست نیاوردید، پاداش خود را به تعویق بیندازید. پس شما می توانید با یک کار به خودتان پاداش بدهید.این به طور معمول به انضباط شما کمک می کند و عزمتان را قوی تر می کند.

تغذیه خود را بهبود بخشید:

ما همان چیزی هستیم که می خوریم. این امر در هر دو سطح فیزیکی و ذهنی صادق است. توصیه می شود که رژیم غذایی متعادل داشته باشید ؛ شما می توانید با مصرف برخی میوه ها، سبزیجات، نشاسته و پروتئین به صورت روزانه به این هدف دست یابید.

در حقیقت، خوردن غذای خوب، در بدن اندورفین آزاد می کند.این هورمون باعث حس خوب ما می شود. آن ها به ما احساسات مثبتی می دهند که می تواند کمک کند اراده خود را توسعه دهیم به این ترتیب، تغذیه خوب را حفظ کنید تا به موفقیت برسید.

تغذیه خوب

داشتن رژیم غذایی مناسب برای موفقیت در کارها

به تعویق انداختن فعالیت های بی ربط برای حفظ تمرکز بر روی مسائل مهم:

جالب است بدانید که به تعویق انداختن چیزهای بی ربط واقعا می تواند به شما کمک کند این کار می تواند به شما کمک کند تا بر چیزهای منفی مثل عادت های بد و اعتیاد غلبه کنید.با گفتن این جمله "حالا نه، بعدا، " می توانید به تدریج تصمیم و اراده خود را قوی تر کنید.این کار برای دستیابی به موفقیت در زندگی بسیار مهم است.

به طور مرتب ورزش کنید :

ورزش کردن برای بدن ما خوب است. با این حال، آیا می دانستید که برای ذهن ما هم عالی است؟دیده شده است که ورزش کردن به طور منظم می تواند ظرفیت ما را برای اراده و مصصم بودن افزایش دهد. این می تواند به ما کمک کند استرس را رها کنیم و به اهداف تناسب انداممان برسیم.این مساله ما را تشویق می کند که با اراده خوب، به زندگی بیشتر دست پیدا کنیم.

ورزش کردن

تقویت انگیزه و اراده با ورزش کردن

به خودتان کمی استراحت بدهید تا نیروی اراده تان را حفظ کنید:

نیروی اراده خیلی شبیه به یک ماهیچه است ؛ باید به طور منظم ورزش کنید تا قوی تر شوید با این حال, همیشه امکان استفاده از آن وجود دارد. حفظ نیروی اراده از طریق خویشتن داری و کنترل روی خود به مدت طولانی, عالی است.با این حال باید هر از گاهی به خود استراحت دهید. بنابراین برنامه استراحت به دنبال برتری شما خواهد بود.

تصور کنید که مصمم تر شده اید:

یک کار جالب ذهن ما این است که می توانیم واقعاً چیزی را تصور کنیم و احساس کنیم که درست است.اگر تصور کنیم که ما در یک فعالیت ویژه مصمم هستیم, احتمال بیشتری وجود دارد که همان روش را در دنیای واقعی انجام دهیم بنابراین, هر روز کمی وقت بگذارید تا خودتان را در یک سطح بالا تصور کنید. این باعث می شود که شما قوی تر شوید و در زندگی واقعی یک سان عمل کنید.

ایجاد انگیزه و هدف در زندگی

قوی و مصمم شدن برای رسیدن به اهداف

ایجاد عادات مثبت:

هر زمان که استرس داریم، تمایل به بازگشت به عاداتی داریم که قبلا داشتیم. اینها می توانند بد یا خوب باشند. عادات خوب زمانی که با چالش ها روبرو هستید می توانند شما را قوی نگه دارند. آن ها می توانند عزم شما را زنده نگه دارند. با اشتیاق آن ها را پرورش دهید.

با افکار منفی توسط ایده های مثبت مبارزه کنید:

نیروی اراده ما اغلب با افکار منفی مختل می شود ؛ هرگاه به روشی عالی عمل کنیم، یک فکر منفی از ناکجا ظاهر می شود و این نیرو را نابود می کند.برای از بین بردنش، هر بار که فکر منفی ظاهر می شود به یک چیز مثبت فکر کنید. این به شما کمک می کند افکار خود و در نهایت اعمال خود را کنترل کنید.

راه های تقویت اراده

به ایده های مثبت فکر کنید

تمرین عالی است:

یکی از دلایلی که ورزش کاران حرفه ای در فشار قرار نمی گیرند، این است که آن ها آن قدر تمرین کرده اند که ورزش طبیعت دومشان شده است.آن ها اعتماد کامل و عزم راسخ برای پیروزی دارند بنابراین, حرفه خود را تا جای ممکن تمرین کنید. این کار قدرت اراده و عزم راسخ برای موفق بودن را به شما خواهد داد.

دو عنصر عملکردی که می توانند شما را به بالاترین سطح موفقیت ببرند، عزم و ارده راسخ است آنها ذاتا با خود انگیزه دارند از این رو, نکات بالا را دنبال کنید تا این عناصر را زنده نگه دارید. آن ها می توانند شما را در هر زمینه ای که می خواهید موفق کنند.

 

بهترین روش برای تقویت اراده و انگیزه چیست؟

روش های علمی و عالی برای تقویت اراده
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 1287
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 1205 82
نظر کاربران
محمدرضا

محمدرضا

تقویت اراده در یک کلام یعنی مبارزه با هوای نفس

برای توضیحات بیشتر به سلسله سخنرانی های پناهیان با موضوع تنها مسیر مراجعه شود.

پاسخ دادن 163 23
امیر حسین

امیر حسین

موافقم

پاسخ دادن 10 2
یه آدم

یه آدم

اراده یعنی 1- مبارزه با نفس 2-مبارزه با مشکلات درونی و بیرونی 3- کنترل اعمال افکار و رفتار

پاسخ دادن 15 4
وحید

وحید

اراده یعنی مقابله با لذت هایی که آسون در اختیار هستن و خیلی سریع تموم میشن و در واقع ارداه یعنی تلاش برای لذت های بادوام و موندگار

پاسخ دادن 23 2
مرتضی

مرتضی

اراده یعنی انجام دادن کاری که به میل تو نیست ولی به نفع تو است.

پاسخ دادن 147 15
پرنیا

پرنیا

واقعا این راه هایی که آخرش گفتین مثل خوندن قرآن و بی درنگ از خواب بلند شدن و... موثر هستن و من تاثیرشونو تو زندگیم دیدم. عالی بود موفق باشید

پاسخ دادن 70 6
Massoumeh

Massoumeh

خوشبحالتون!من ارداه م خعلی ضعیفه.وسط راه کم میارم

پاسخ دادن 6 2
باران

باران

عالی بود بهتر از چیزی بود

پاسخ دادن 0 0
حجت

حجت

اراده یعنی مخالفت با لذت های مضر

پاسخ دادن 59 9
مهدی

مهدی

جمله قشنگی بود.. افرین..

پاسخ دادن 8 0
محمد

محمد

تشکر از مطالب مفیدتان،ب نظر من اراده یعنی تلاش بی وقفه برای رسیدن ب هدف تا رسیدن ب پیروزی و آرامش

پاسخ دادن 24 6
مهدی

مهدی

اراده یعنی باور داشتن به اینکه میتوان از کار های زشت دوری کرد و امید داشت به رسیدن به هدف ، به نظر من امید و اراده رابطه ای مستقیم دارند

پاسخ دادن 25 5
سارا

سارا

خيلي ممنون از مطالب بسيار آموزنده ي شما

پاسخ دادن 18 4
فاطمه

فاطمه

سلام ....ممنون خیلی عالی بود .

پاسخ دادن 17 5
ابوالفضل

ابوالفضل

اراده یعنی رسیدن به چیزایی که دیگران اونو غیر ممکن میدونن

پاسخ دادن 8 3

سلام عالی بود.اراده یعنی تحمل بعضی ناعادت ها ک ب مرور زمان برات عادت میشن

پاسخ دادن 11 1
پارسا

پارسا

سلام خیلی ممنونم.خیلی مفید بود.

پاسخ دادن 2 0
احمد

احمد

اراده یعنی تو کار های خوب به خودت سخت بگیری

پاسخ دادن 4 2
عباس

عباس

بچه ها برام دعا کنید تا ارادمو قویی تر کنم!

پاسخ دادن 9 2
محمد علی

محمد علی

راستی تجربه ای که من توی زندگی پیدا کردم اینه که خوشبختی توی یک چیزه اونهم رعایت قوانین خداوند الکی نمیگم اینو با تمام وجود تجربه کردم من خودم راعایت نکردم برای همین بیچاره شدم و هزارتا بلا سرم اومد اونم از کرده خودم

پاسخ دادن 14 1
مهدی

مهدی

اراده یعنی بتونی کاری رو مشخص کرده و تا پایان ادامه بدی و با سختی هاش بسازی و تنها به اندازه ی ذره ای عقب نشینی نکنی حتی برای یک لحظه .

پاسخ دادن 10 0
زهرا

زهرا

تشكر، عالي بود

پاسخ دادن 1 0
علی موسوی

علی موسوی

با سلام وتشکر از زحمات خوبتان.راز آدم های موفق اینه که کارهایی رو که براش برنامه ریزی کردند رو انجام دادن ولی دیگران به خاطر اینکه انجام این کارها مشکل است ان را ترک کرده اند غافل از این که این کارها نیز برای آدم های موفق مشکل بوده ولی آن ها با پشت کار وتحمل کم نیاورده اند وهمین امر باعث موفقیت آن ها شده است.واقعا ترک گناه یک کار مشکل است که با ترکش اراده انسان پولادین می شود.

پاسخ دادن 7 0
علیرضا نوروزیان

علیرضا نوروزیان

اراده انچیزی است که حکم میکند نبردی را ببری که به هر حساب باید بازنده ان باشی.

پاسخ دادن 4 0
سحر

سحر

مرسی عالی بود

پاسخ دادن 3 1
گل سرخ

گل سرخ

عالی بود

پاسخ دادن 1 0
مازیار

مازیار

باسلام من هم دوست شما به نظرم اگه می خوای ارادتو قوی کن نماز بخون چون من زمانی که نماز می خوانم روز خوبی برام سپری میشه نماز پایه اول اراده است موفق باشین

پاسخ دادن 11 0
مهدی

مهدی

اراده یعنی همه چیز...

پاسخ دادن 1 2
فاطمه

فاطمه

عالی بود. خدا اجرتون بده

پاسخ دادن 1 0
عباسی

عباسی

اراده یعنی تلاش .یعنی خودتو برای بزرگترین مشکل آماده کردن . پشیرفت یعنی بیش از 8ساعت در طول روز تلاش کردن . . .

پاسخ دادن 1 2
گناهکار

گناهکار

نمیدونم چطور میشه به هوای شیطانی و نفسانی غلبه کرد فرمول خاصی نداره چون همیشه از نقطه ضعفمون وارد میشه نقطه هامونو تقویت کنیم دوستان ایشالله که خدا همیشه یاریمون میکنه امید باید داشت در عین حال تلاش هرچند کم باشه . همه همه رو دعا کنیم لطفا.التماس دعا.

پاسخ دادن 2 0
پریسا

پریسا

سلام دوستای گلم. عالی بود...واقعا خوندن نماز اول وقت و ترک گناه یه رآهکار فوق العاده عالی برای یه شروع اراده قوی و قرار گرفتن تو مسیر پیشرفت هست ... که با تکرار جملات مثبت و اینکه خدا همیشه هواتونو داره و یه رفیقه ناب برای لحظات تنهایی و رسیدن به موفقیته شیرینی راه تونه ... التماس دعا... علی یارتون

پاسخ دادن 6 1
فاطمه

فاطمه

وای عالیییی بود دنبال همین بودمممممم❤☺☺☺☺❤

پاسخ دادن 3 1
رضا

رضا

خییییییییییییییییلی موافقم....................من ارادم خیلی ضعیفه اما الان سعی میکنم تقویتش کنم و هیچ چیز مانعم نشهههههههه

پاسخ دادن 0 0
مرضیه

مرضیه

اراده یعنی تصمیم جدی برای رسیدن به هدف ، تلاش مستمر ،ناامید نشدن از ادامه راه ودر نهایت توکل به خدا

پاسخ دادن 0 0
سینا

سینا

همه اینا به شرطیه که قبلا از این روش شکست نخورده باشی ، وقتی شکست خورده باشی دیگه این حرفا معنی ندارن

پاسخ دادن 0 4
علی

علی

ادمهای ضعیف ارزو می کنن ولی ادمهای قوی اراده می کنن

پاسخ دادن 2 0
شیرالدین شاهی

شیرالدین شاهی

اراده اونکه سرنوشت تورو میسازد اگه مقاوم بودی در برابر اش یک انسان موفق هستی واگر ضعیف شدی کنار زدی

پاسخ دادن 0 0
ارمین

ارمین

با قدرت ادامه بدید و هر وقت نا امید وخسته شدید ب خدا فکر کنید چون شما خدایی دارید که حتی خود خدا نداره...

پاسخ دادن 2 0
ایمان

ایمان

اراده یعنی صبح ساعت ۶ از خونه زده باشی بیرون

پاسخ دادن 4 0
سجاد

سجاد

سلام . صبح زود بعد از نماز از منزل خارج بشید و بعد از چند روز شگفت زده میشید از هر نظر ....

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف