نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد حد نرمال استفاده از تلفن همراه در بارداری چقدر است؟
تلفن همراه بارداری ، زنان باردار چقدر از تلفن همراه استفاده کنند
تلفن همراه بارداری و زایمان را همراه با عوارض و خطراتی می سازد که مادر و نوزاد هر دو درگیر آن می شوند ، زمان استاندارد برای استفاده از آن در این دوران حساس باید رعایت شود.

مدت زمان مناسب استفاده از تلفن همراه در دوران بارداری 

تاثیرات منفی و عوارض جدی استفاده از از تلفن همراه در دوران بارداری بارها و بارها مورد بررسی و تایید شده است ، هشدارهایی که در رابطه با تاثیرات منفی این وسیله پرمصرف در عصر تکنولوژی داده می شود هر خانم حامله ای را دچار نگرانی خواهد کرد پس بهتر است حد نرمال را رعایت کند.

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند نوزادانی که مادران آن ها در دوران بارداری بیش تر از چهار مرتبه در روز از تلفن همراه خود استفاده کرده اند یا حدود یک ساعت یا بیشتر با این وسیله مکالمه انجام داده اند، به احتمال قوی بیش از 28 درصد پس از تولد با اختلال بیش فعالی مواجه می شوند.

 
کارشناسان اوج ابتلا به اختلال بیش فعالی در کودکان را در بازه سنی 5 الی 7 سال می دانند و اعتقاد دارند استفاده از این وسیله الکترونیکی توسط مادران کودکان مبتلا به بیش فعالی با مشکل آن ها ارتباط مستقیمی دارد.
تلفن همراه بارداری

عوارض جدی استفاده از تلفن همراه در بارداری

تاثیرات منفی تلفن همراه در دوران بارداری

کارشناسان این نتایج را با بررسی بیش از هشتاد و سه هزار مادر و فرزند در کشورهای دانمارک، هلند، نروژ، اسپانیا و کره در بازه زمانی سالهای 1996 - 2011 بدست آورده اند.
 
تنها در کشور انگستان، بیش از 93 درصد افراد بزرگسال دارای حداقل یک عدد دستگاه تلفن همراه هستند و با وجود آنکه بر اساس تحقیقات پزشکی امواج رادیویی منتشر شده از این وسایل برای سلامت انسان بی خطر است، اما کارشناسان ارتباط غیر مستقیم استفاده از آن در دوران بارداری و بروز بیش فعالی درکودکان را شناسایی کرده اند.
 
کارشناسان در عین حال اذعان دارند که این یافته ها تن ها یک بازه زمانی 20 ساله را در بر می گیرد و برای بررسی اثرات بلند مدت امواج رادیویی منتشر شده ازاین دستگاه ها به تحقیقات بیشتری نیاز است.
 
بر این اساس کارشناسان به افراد بویژه خانم های باردار، زنان شیرده و حتی زنانی که قصد بارداری دارند توصیه می کنند از کار کردن با این وسیله تا حد امکان خودداری کنند و در معرض امواج رادیویی تلفن همراه قرارنگیرند.
 
اگر هم نیازبه انجام تماس و مکالمه دارند از تلفن ثابت که خطر کمتری دارد به مدت کم استفاده کنند.
 
بیماری اختلال بیش فعالی یا نقص توجه در کودکان از سنین 3 الی 4 سالگی بروز می کند و می تواند باعث مشکلات مختلف سلامتی از جمله اختلال دریادگیری، رشد، رفتارهای پرخاشگرانه و تند، فعالیت بیش از حد، عدم تمرکز برای درس خواندن، وجود حس علاقه به دعوا و نزاع در کودک شود و در بسیاری از مواقع این بیماری تا سنین بزرگسالی نیز ادامه پیدا می کند و سبب اثر گذاشتن منفی برکل زندگی فرد می شود.
 
بسیاری از افرادی که مرتکب انواع جرائم و بزه در بزرگسالی می شوند، در کودکی سابقه ابتلا به بیش فعالی داشته اند.
 
ابتلا به بیش فعالی به موارد مختلفی وابسته است ازجمله عوامل ژنتیکی، سن مادر، نوع تغذیه، داروهای مصرفی مادر و محل زندگی که می تواند سبب این بیماری خطرناک شود.

برخی دارو ها برای کنترل این بیماری وجود دارد که دارای عوارض جانبی خاص خود هستند، از این رو کارشناسان به والدین بویژه مادران توصیه می کنند در طول دوره بارداری مراقبت های لازم را انجام دهند تا کودک آن ها مبتلا به بیش فعالی نشود

حد نرمال استفاده از تلفن همراه در بارداری چقدر است؟

حد نرمال استفاده از تلفن همراه در بارداری چقدر است؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف