نمناک تکنولوژیاختراعات تلویزیون توسط چه کسی اختراع شد؟
تلویزیون ، مخترع تلویزیون
جان بیرد مخترع اسکاتلندی، مخترع تلویزیون و نخستین پخش رنگی برنامه های تلویزیونی الکترونیکی بود.

اختراع تلویزیون توسط جان بیرد مخترع اسکاتلندی

تلویزیون الکترومکانیکی که جان برد اختراع کرد نهایتاً توسط ولادیمیر زورکین و فیلو فارنزورث تکامل داده شده، به تلویزیون کاملاً الکترونیکی تبدیل شدند. موفقیت های جان لوگی برد در توسعه فناوری پخش برنامه های تلویزیونی و سینمایی رنگی جایگاه ویژه ای در تاریخ تکامل تلویزیون به وی عطا کرده است.

تلویزیون عبارت است از دستگاهی که صحنه‏های ثابت یا متحرک را به وسیله برق انتقال می‏دهد. از نخستین پیش‏گامان موفق در ساخت این دستگاه، "جیووانی کازلی" دانشمند ایتالیایی است که در سال 1862م موفق به ساخت دستگاهی شد که با استفاده از سیستم دستگاه تلگراف قادر به مخابره نقوش و تصاویر ساده بود. سال‏ها طول کشید تا این دستگاه برای انتقال عکس آماده شود. اما اولین کسی که عملاً یک تلویزیون ابتدایی ساخت "جان بیرْدْ" پژوهشگر اسکاتلندی بود. وی با کمک ابزار و آلات اولیه در سال 1922م دستگاهی ساخت که برای اولین بار انتقال تصویر را امکان‏پذیر نمود، گرچه در مراحل اولیه فقط قادر به انتقال یک تصویر از یک اتاق به اتاق دیگر در همان خانه بود. تلاش‏های جان بیرد ادامه یافت و سرانجام در 17 آوریل 1926م اولین تصویر تلویزیونی برای انجمن سلطنتی انگلستان به نمایش گذاشته شد.

تلویزیون

تکنیک اصلی تلویزیون عبارت است از تصویربرداری از صحنه‏های مورد نظر و تجزیه این تصاویر به صورت نقاط و خطوط و سپس پخش آن از فرستنده پس از تبدیل به امواج الکترومغناطیسی. پس از تکمیل این دستگاه، سرانجام اولین برنامه‏های تلویزیونی در سال 1936م در ایستگاه‏های فرستنده تلویزیونی تهیه و ارسال گردید. در طی سال‏های بعد تحولاتی در تلویزیون پیدا شد که دستیابی به تکنیک تلویزیون رنگی، استفاده از ماهواره برای پخش جهانی و کاربردهای علمی و آموزشی از آن جمله است. تلویزیون در مسیر خود همچنان راه پیشرفت را طی می‏نماید و در هر مدت پدیده‏ای جدید در این عرصه ارائه می‏گردد.

تلویزیون توسط چه کسی اختراع شد؟

تلویزیون توسط چه کسی اختراع شد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از راسخون - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف