نمناک اخباراقتصاد خطرات فیلترشکن های تلگرام و تلگرام های بدون فیلتر!
تلگرام ، فیلترشکن تلگرام
تبلیغاتی از این دست که تلگرام بدون فیلتر و یا فیلترشکن قوی برای تلگرام در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی وجود دارند که قابل اعتماد نیستند و موجب سرقت اطلاعات گوشی می شوند.
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397

فیلترشکن های تلگرام و تلگرام های بدون فیلتر واقعیت دارند؟

خبرگزاری ایسنا:با شروع فیلترینگ تلگرام شاهد انتشار تعداد زیادی از فایل ها و اپلیکیشن ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستیم که ادعا دارند نسخه های دیگر تلگرام هستند که غیرقابل فیلتر است و یا وی پی ان و فیلترشکن های قوی اند که مانع از مسدودسازی این شبکه اجتماعی می شود. 

کارشناسان به کاربران هشدار دادند که به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات را نخورده و از نصب این گونه نرم افزارها و اپلیکیشن ها اجتناب کنند، چرا که این نرم افزارها و اپلیکیشن ها بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند. 

بر این اساس با دانلود و نصب این اپلیکیشن ها، سرقت ازاطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی همراه و یا سیستم ها صورت می گیرد و اطلاعاتی مثل عکس و یا اطلاعات بانکی ذخیره شده در حافظه آن ها به راحتی از سوی مجرمان سایبری به سرقت می رود. 

متاسفانه برخی از این اپلیکیشن ها و فایل ها قابلیت فعال کردن میکروفن سیستم ها از راه دور را نیز دارند که در پی این امر شاهد نقض حریم خصوصی افراد از سوی مجرمان سایبری خواهیم بود. 

نحوه فعالیت این بدافزارها به گونه ای است که کاربر به راحتی متوجه این سرقت ها نمی شود؛ این فایل ها و اپلیکیشن ها از نوع حملات بلندمدت و پنهان هستند که به مرور اطلاعات ذخیره شده بر روی سیستم ها را به سرقت می برند و طبق اطلاعات سایت پلیس فتا، بعد از چند ماه و سوء استفاده از عکس، فیلم ها و اطلاعات ذخیره شده برروی سیستم ها شاهد شکایت کاربران در مراجع قضایی هستیم که اطلاعات آن ها به سرقت رفته و از این اطلاعات سوءاستفاده شده است. 

بررسی و آنالیز برخی از این فایل ها و اپلیکیشن ها در بخش فنی پلیس فتا آغاز شده و موارد مشکوک آن استخراج شده است و در حال حاضر در پی منشاء انتشار این فایل ها و اپلیکشن های مشکوک هستند. 

انتشار این دست فایل ها و اپلیکشن های آلوده در وقوع زلزله غرب کشور نیز روی داد که با تبلیغ انتشار اپلیکیشن های اطلاع رسانی سریع از اخبار زلزله و یا کمک به زلزله زدگان بودیم که متاسفانه برخی افراد فریب خورده و اقدام به دانلود و نصب این فایل ها و اپلیکیشن ها کرده بودند و اطلاعات آنها بدون این که خود متوجه شوند به سرقت رفته بود. 

بر این اساس به کاربران تاکید شده که حتما برای دانلود هرگونه نرم افزار و اپلیکیشن از سایت ها و منابع معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات دروغین را نخورده و این قبیل فایل ها و اپلیکیشن ها نامطمئن را دانلود و نصب نکنند.

انتهای پیام/م

سرقت اطلاعات کاربران با فیلترشکن و تلگرام های جعلی

این مطلب مفید بود ؟ 12 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف