نمناک اخبارجامعه 2 تماس با مسافر هواپیمای تهران - یاسوج صحت دارد؟
تماس هواپیمای یاسوج ، اخبار روز نمناک
در پی اظهارات یکی از خبرنگاران در مورد تماس با یکی از سرنشینان هواپیمای گم شده ی تهران - یاسوج وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پاسخ داد .
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1396

تایید 2 تماس با مسافر هواپیمای گم شده تهران- یاسوج در منطقه سمیرم

در پی اظهارات یکی از خبرنگاران صداوسیما مبنی بر تماس با یکی از مسافران پرواز تهران یاسوج در هنگام خارج شدن از صفحه رادار، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد:درباره اخباری که در مورد وجود گوشی روشن یکی از مسافران طرح شد و نیز اخبار دیگری که روز گذشته درباره تماس یکی از شهروندان یاسوجی با یکی از مسافران و صحبت با وی در هنگام پرواز مطرح شد، توضیحاتی را عرض می کنم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مطلع شدیم که تلفن همراه یکی از مسافران پس از ناپدید شدن هواپیما روشن بوده و تا ساعت هفت عصر همان روز در دسترس بوده است، گفت:اما به دلیل احتمالی اتمام باتری خاموش می شود؛ موقعیت تلفن همراه در سایت روستای کهنگان سمیرم بوده است.

وی افزود:ادعای یکی از خبرنگاران درباره تماس شهروندی از یاسوجبه یکی از مسافران و دو مکالمه 30 ثانیه ای و 72 ثانیه ای بررسی و بنا بر اطلاعات تماس ثبت شده، این ادعا صحیح است.

آذری جهرمی ابراز کرد:تماس اول در ساعت 8:56 دقیقه در شمال پلیس راه نجف آباد به مدت 31 ثانیه برقرار و مکالمه دوم در ساعت 9:28 دقیقه و در منطقه روستای کهنگان بوده است؛ البته اظهارات خبرنگار مبنی بر ساعت ناپدید شدن صحت ندارد و بنا بر اظهارات سازمان هواپیمایی کشوری ساعت ناپدید شدن 9:34 دقیقه صبح بوده است و اطلاعات سایتهای رصد پروازی درباره این پرواز مطابق با اعلام رسمی سازمان هواپیمایی کشوری است و بنابراین تماسهای مذکور قبل از سقوط بوده است.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد:همکاران ما با استفاده از تحلیلهای فرکانسی و جهت یابی تلفن همراه مسافران مورد اشاره، مطابق عکسهای اول و دوم و سوم، منطقه احتمالی سقوط هواپیما را حدس زده اند.

تماس هواپیمای یاسوج
تصاویر ماهواره ای از منطقه احتمالی سقوط هواپیما
تماس هواپیمای یاسوج
تصاویر ماهواره ای از منطقه احتمالی سقوط هواپیما
تماس هواپیمای یاسوج

تایید 2 تماس انجام شده با مسافر هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج

وی تصریح کرد:در عکس چهارم تصاویر دقیق ماهواره ای امروز این منطقه که از سازمان فضایی ایران در تعامل با فرانسویها دریافت شده است را مشاهده می کنید، متاسفانه بدلیل ابری بودن منطقه شناسایی میسر نشده است.

تماس هواپیمای یاسوج
تصاویر ماهواره ای از منطقه احتمالی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج

آذری جهرمی با بیان اینکه با توجه به اینکه امکان عبور امواج از کوه وجود ندارد، گفت:تحلیلهای فنی منطقه قله پازن پیر را به عنوان منطقه احتمالی سقوط تشخیص داده است.او افزود:تیمهای پایش فرکانسی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور جهت یابی فرکانسهای رادیویی احتمالی، به منطقه اعزام شده اند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد:تیمهای فنی و امدادی درگیر با تمام توان و پرتلاش در حال کار برای دستیابی به نشانه هایی از هواپیما هستند و البته شرایط محیطی سخت بوده و امکان جستجوی سریع را مشکل کرده است؛ امیدوارم تلاش همه تیمهای درگیر در صحنه سریعتر به نتیجه برسد.

2 تماس با مسافر هواپیمای تهران - یاسوج صحت دارد؟

2 تماس با مسافر هواپیمای تهران - یاسوج صحت دارد؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 23
برگرفته از تسنیم - مشرق نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 19 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف