تمرکز در محیط کار
عدم تمرکز در محیط کار مشکلی است که برای خیلی از افراد پیش می آید که به راحتی با مصرف چند ماده ی غذایی مفید می توان این مشکل را حل کرد.

افزایش تمرکز در محیط کار با مصرف چند ماده ی غذایی

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در محل کار نتوانید با تمرکز به کارهایتان برسید. در این مواقع فرد مدام از پشت میز بلند می شود، دستشویی می رود، تلفن همراهش را چک می کند و به جای اینکه به پرونده ها رسیدگی کند در شبکه های اجتماعی مشغول می شود. این وضعیت ممکن است برای همه پیش بیاید و ناشی از عدم تمرکز است. در این مطلب چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار پیشنهاد می دهیم.

مواد غذایی برای افزایش تمرکز:

توت ها

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما مصرف آب نیز به افزایش تمرکز کمک می کند. مغز و بدن برای رسیدگی به وظایف خود نیاز به میزان زیادی آب دارند. بدن خانم ها به 2 لیتر و بدن آقایان به 3 لیتر آب در روز نیاز دارد

توت فرنگی، تمشک، شاه توت، قره گیله و غیره جزو توت های مفید هستند. این میوه ها علاوه بر خوشمزه بودن برای خوش اندام بودن و افزایش کارایی مغز مفید هستند. توت ها حاوی آنتی اکسیدان بوده و با رادیکال های آزاد مقابله می کنند. این مولکول ها سلول های مغز را خسته می کنند. در فصولی که توت تازه نیست می توانید از توت خشک استفاده کنید.

 

تمرکز در محیط کار

چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار 

 

آجیل ها

گردو، فندق، پسته و غیره سرشار از ویتامین E هستند و برای مقابله با مشکل زوال عقل تأثیر بسزایی دارند. این مواد غذایی تمرکز را بالا می برند و باعث تقویت مغز می شوند. البته نباید در مصرف آجیل ها زیاده روی کنید چون در این صورت کالری زیادی وارد بدنتان می شود. روزانه یک مشت آجیل کافی است.

 

تمرکز در محیط کار

چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار 

 

کربوهیدرات ها

قند غذای مغز است اما باید جزو قندهای دیرجذب باشد. مغز ما از قند برای کسب انرژی استفاده می کند و نیاز دارد به تدریج و مرتب از آن بهره مند شود. مصرف نان سبوس دار برای صبحانه یا غلات کامل برای مغز و داشتن تمرکز بیشتر در محیط کار بسیار موثر است. برای وعده ناهار نیز باید به میزان کافی کربوهیدرات دریافت کنید که می تواند از طریق مصرف پاستاها یا برنج کامل باشد.

 

تمرکز در محیط کار

چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار 

 

جگر

گردو، فندق، پسته و غیره سرشار از ویتامین E هستند و برای مقابله با مشکل زوال عقل تأثیر بسزایی دارند. این مواد غذایی تمرکز را بالا می برند و باعث تقویت مغز می شوند

اگر متوجه شده اید مدت زیادی است که در محل کارتان تمرکز کافی را ندارید جگر میل کنید. دل و جگر و قلوه و غیره سرشار از آهن هستند که برای تمرکز لازم و ضروری است. آهن به حمل اکسیژن به سمت مغز و همچنین تولید دوپامین کمک می کند. دوپامین هورمون تنظیم کننده تمرکز است.

 

تمرکز در محیط کار

چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار 

 

آب

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما مصرف آب نیز به افزایش تمرکز کمک می کند. مغز و بدن برای رسیدگی به وظایف خود نیاز به میزان زیادی آب دارند. بدن خانم ها به 2 لیتر و بدن آقایان به 3 لیتر آب در روز نیاز دارد.

 

تمرکز در محیط کار

چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محیط کار 

برای افزایش تمرکز در محیط کار چی بخورم؟

511
این مطلب مفید بود ؟110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تبیان/ی
وبگردی