تمرینات ورزشی
انجام تمرینات ورزشی برای سلامتی و تناسب اندام خانم ها بسیار ضروری است اما برخی معتقدند فقط در باشگاههای ورزشی می توان تمرینات ورزشی را انجام داد در حالیکه اینطور نیست و حرکات مناسب فضای باز هم وجود دارد.

تمرینات ورزشی مناسب فضای باز و پارک ها برای خانم ها

برخی از خانم ها که زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارند ، ورزش کردن را کنار می گذارند چون فکر می کنند فقط در باشگاههای ورزشی می توان تمرینات ورزشی را انجام داد، این در حالی است که آنها می توانند در پارک ها و فضای باز هم ورزش کنند و به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت دهند. بسیاری از تمرینات ورزشی وجود دارد که انجام آنها در فضای باز بسیار لذت بخش است و نتیجه خوبی هم دارد. علاوه بر این کودکان شما هم با دیدن ورزش کردن شما با فرهنگ خوب ورزش روزانه آشنا می شوند.

در این مطلب شما را با حرکات ورزشی خوبی که مناسب فضای بیرون خانه است آشنا می کنیم . دفعه بعدی که رفتید پارک، اینها عالی ترین حرکات ورزشی هستند که می توانید انجام دهید:

حرکت Tricep dips

تمرینات ورزشی مناسب فضای باز و پارک ها برای خانم ها

حرکت دیپ ، تمرینی بسیار خوب برای تقویت عضلات بازو است

 حرکت دیپ :حرکت دیپ یکی از تمرینات بسیار خوبی است که می توانید در پارک انجام دهید. برای انجام این حرکت از نیمکت های پارک و یا یکی از پله های وسایل بازی بگیرید. 10 بار این حرکت را انجام بدهید.

 

حرکت Lunges

 

تمرینات ورزشی مناسب برای خانم ها در فضای باز

برای انجام حرکت لانگ می توانید از دمبل هم استفاده کنید

 

برای انجام حرکت لانگ از پیاده رو و یا زمین چمن اطراف وسایل بازی استفاده کنید.
حرکت لانگ:برای انجام تمرین لانگ صاف بایستید، پاها را باز کنید، پنجه پاها را به سمت بیرون قرار دهید، زانوی پای راست را خم کنید و سعی کنید روی زانو بنشینید، پای دیگر کمی خم می شود، مکث کوتاهی کنید. زانوی خود را خم کنید و به وضعیت شروع برگردید،حرکت را برای پای دیگر نیز انجام دهید. زمانی که احساس کردید این حرکت برای شما ساده شده است و دیگر فشار قبلی را به شما نمی آورد میتوانید از چند دمبل سبک نیز استفاده کنید.

 

حرکت Pull-ups

تمرینات ورزشی عالی برای خانم ها در فضای باز

حرکت بارفیکس


حرکت بارفیکس :ازمیله های پارک استفاده کنید، باید دست ها را به میله بگیرید، سپس به آرامی پایین بیایید، ساق پاها را به عقب خم کنید تا به زمین نرسد. هر چند تا که توان دارید این حرکت را انجام دهید.

 

حرکت Incline push-ups

 

عالی ترین و بهترین تمرینات ورزشی

انجام حرکت شنا روی سطح شیبدار

 

شنای شیب دار:از همان نیمکت برای شنای شیب دار استفاده کنید. روبروی نیمکت بایستید، دستها را به عرض شانه باز کنید و روی نیمکت بگذارید، پاها را به عقب ببرید. سینه را به آرامی به نیمکت نزدیک کرده و بلند کنید. 10 مرتبه این حرکت را انجام دهید.


حرکت Box jumps or step-ups

 

کدام تمرینات ورزشی مناسب بیرون از منزل می باشد

حرکت step-ups

 

این حرکت با هر چیزی که کمی ارتفاع دارد به راحتی قابل اجراست. 20 بار را تکرار کنید.


حرکت crunch

 

مناسب ترین تمرینات ورزشی برای فضای باز

تقویت عضلات شکم با انجام حرکت کرانچ

 

کرانچ :اگر زمین چمن و یا یک سطح نرمی پیدا کردید، دراز بکشید و چند تا کرانچ انجام دهید. این ست حرکات ورزشی را 3 بار تکرار کنید

احتمالا” وقتی در پارک ورزش می کنید، مجبور می شوید چند بار به خاطر فرزندتان حرکات ورزشی را متوقف کنید. ایرادی ندارد. هم فرزندتان را چند بار تاب می دهید و یا سرسره بازیش را تماشا می کنید و هم خودتان یک استراحت کوتاه کردید. اجازه بدید کودک شما ببیند، در پارک ورزش کردن هم لذتبخش است.

تمرینات ورزشی عالی برای خانم ها در فضای باز

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی