نمناک ورزشفوتبال تمرین لیونل مسی با چشمان بسته! + تصاویر
لیونل مسی ، پارالمپیک ریو
لیونل مسی در تمرین نابینایان پارالمپیکی اسپانیا حضور داشت و با چشمان بسته با آن ها تمرین کرد که به نوع خود تمرین جالبی بود.
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395

تمرین لیونل مسی با نابینایان

فوتبال پارالمپیک به فوتبال طراحی شده برای افراد دارای ناتوانی های جسمی اطلاق می شود. قوانین این ورزش ها بر اساس قوانین فیفا می باشد با تفاوت هایی درمورد زمین بازی، تعداد بازیکنان و دیگر قوانین که انجام آن را برای افراد معلول امکان پذیر ساخته است. دو نوع اصلی فوتبال معلولین فوتبال پنج نفره برای کم بینایان و نابینایان و فوتبال هفت نفره برای افراد فلج مغزی می باشد که مسابقات آن در بازی های پارالمپیک نیز برگزار می شود.

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا به همراه تنی چند از ستارگان این تیم، با حضور در تمرینات تیم نابینایان اسپانیا که عازم پارالمپیک ریو 2016 هستند، در کنار آنها تمرین کرد.

 تمرین مسی با چشمان بسته
 
لیونل مسی با بستن یک چشم بند در برابر دیدگان خود، به تمرین ضربات پنالتی از راه دور با بازیکنان تیم نابینایان اسپانیا پرداخت که اتفاقا موفق به ارائه نمایش خوبی از خودش شد. در خلال این تمرین، لیونل مسی به اعضای تیم نابینایان آموخت که چگونه در هنگام سر و صدا نیز با توپ ارتباط برقرار کنند.
 
مسی به سرعت موفق به هماهنگی با اعضای تیم شد و توانست علیرغم تلاش سنگربان تیم نابینایان، از راه دور یک ضربه پنالتی را به گل تبدیل کند. این مراسم که توسط بنیاد یونیسف سازماندهی شده بود، برای بزرگداشت " توانایی انجام ورزش های همگانی توسط کودکان" برگزار شد و این هفته، سالگرد دهمین سال همکاری بنیاد یونیسف با این مجموعه بود.
 
مسابقات 5 نفره نابینایان در دو گروه 4 تیمی در المپیک، مخصوص ورزشکارانی است که از آسیب در زمینه بینایی رنج می برند. این مسابقات از روز جمعه در المپیک ریو 2016 آغاز خواهد شد.
 
میزبان مسابقات برزیل، در روز اول به مصاف مراکش خواهد بود و دو ساعت بعد، اسپانیا در مقابل چین صف آرایی خواهد کرد. در گروه برزیل، دو تیم ایران و ترکیه نیز قرار دارند و اسپانیا به جز چین، در برابر آرژانتین و مکزیک نیز روبرو خواهد شد.
 
جوزپ بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا در رابطه با حضور لیونل مسی در تمرینات تیم نابینایان گفت:"مسی سالهاست که در مجموعه بارسلونا حضور دارد و خوشحالیم که بهترین بازیکن تمامی ادوار این فوتبال در این باشگاه بازی می کند. مسی برای باشگاه، طرفداران و خود فوتبال بسیار مهم محسوب می شود. در ماه های آتی، در رابطه با قرارداد مسی با او صحبت خواهیم کرد.
 
در رابطه مسی، هیچگونه محدودیتی وجود دارد و این خود لئو هست که محدودیت ها را ایجاد می کند. مسی 29 ساله است اما همچنان استعداد فراوانی دارد و حس جاه طلب در او به وضوح دسده می شود. مذاکرات ما در ماه های آینده پیگیری می شود اما من هیچ شکی ندارم که او فعالیت خود را در بارسلونا ادامه خواهد داد".
 
لیونل مسی

لیونل مسی در جمع نابینایان

 
لیونل مسی

تمرین لیونل مسی با نابینایان

تمرین لیونل مسی با چشمان بسته! + تصاویر

تمرین لیونل مسی با چشمان بسته! + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از صراط -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف