نمناک سرگرمیدیدنی ها جایی که تمیزترین هوای روی کره زمین را دارد + تصاویر
تمیزترین هوا ، هوا
ایستگاه تحقیقاتی نی آلِسوند واقع در شمال نروژ می باشد، این منطقه در واقع شمالی ترین مناطقی است که انسان در آن سکنی گزیده است و می توان به عنوان جایی که تمیزترین هوا را در کره زمین دارد نام برد.
بازدید : 3,119 نفر

تمیزترین هوا روی کره زمین

برای عکاسی از ایستگاه تحقیقاتی «نی آلِسوند» در شمال نروژ باید چند نکته را بدانید. این منطقه در واقع شمالی ترین مناطقی است که انسان در آن سکنی گزیده است.

به گزارش سی ان ان، اول اینکه باید خیلی فرز باشید. ممکن است میزان تنفس شما بر اندازه گیری های جوی که دانشمندان با کمک آن تغییرات اقلیمی را اندازه گیری می کنند، اثرگذار باشد. به علاوه، اگر در ماه اکتبر به آنجا بروید، نور طبیعی بسیار کم خواهد بود. این اتفاق برای آنا فیلیپووا، عکاس، رخ داد.

دوم اینکه به اسلحه نیاز دارید... دلیلش نیز وجود خرس های قطبی است.

فیلیپووا می گوید:«محیط آنجا بسیار خشن است. وقتی پایتان را در آنجا می گذارید، باید بدانید که چگونه از اسلحه استفاده کنید.»

فیلیپووا در پاریس زندگی می کند و سال گذشته میلادی به مدت یک ماه در آنجا حضور داشت. او بیشتر از تحقیقات علمی صورت گرفته در منطقه عکاسی کرد.

تمیزترین هوای روی زمین!

دانشمندان می گویند که تمیزترین هوای روی زمین برای تنفس، هوای این منطقه است. دانشمندان برای سنجش دی اکسید کربنِ موجود در جو از هوای این منطقه استفاده می کنند. این آزمایش ها برای تمام کشورها حیاتی است.

بشر با مصرف بیش از حد سوخت ‎های فسیلی و قطع درختان، اجازه داده تا کربن موجود در زمین به هوا منتقل شود. این کار گرمایش جهانی را در پی داشته و برای اندازه گیری آن به دماسنج نیازی نیست! البته گرمایش جهانی نصف میزان جهانی در این منطقه اتفاق می افتد.

فیلیپووا عمدا با سبک مونوکرومیک عکاسی کرده تا بتواند انزوای منطقه را بهتر القا کند. او شب ‎ها در یک کابین سکونت داشته و آن کابین مرتب به دلیل وزش بادهای شدید تکان می خورده است. او همچنین می گوید که برای هر عکس نهایتا یک دقیقه وقت داشته تا مبادا بر روی تحقیقات دانشمندان اثر منفی بگذارد. البته در جریان عکاسی، یکی از پژوهشگران به همراه یک سلاح او را همراهی می کرد.

او پیش از «اجلاس تغییر اقلیم 2015 سازمان ملل متحد در پاریس» یا COP21، عکس هایی را از منطقه گرفت. هدف اصلی این کنفرانس به دست آوردن یک توافقنامه و قراردادی جهانی برای تغییرات اخیر آب وهوایی با حضور تمام ملت های جهان است.

فیلیپووا در آخر گفت:«آن یک ماه به اندازه یک عمر برایم طول کشید، اما صادقانه بگویم، خوشحالم که به خانه برگشتم.»

تمیزترین هوا
شخصی که کارهای پیش از جمع آوری داده ها را در ایستگاه نی آلسوند انجام می دهد. این ایستگاه در جزیره اسوالباردِ نروژ در نزدیکی قطب شمال قرار دارد.

تمیزترین هوا
محققان 11 کشور جهان در این ایستگاه زندگی می کنند. اینجا پیشتر محل زندگی معدنچیان زغال سنگ بوده است

تمیزترین هوا
رصدخانه زِپلین واقع بر روی کوه زپلین

تمیزترین هوا
بادکنک پر شده از هوا که استفاده پژوهشی دارد

تمیزترین هوا
حسگرهای جوی – فیلیپوا برای این عکس هم تنها یک دقیقه وقت داشت

تمیزترین هوا
یکی از مهندسان پروژه

تمیزترین هوا
نمایی زیبا از یکی از کابین ها

تمیزترین هوا
تمیزترین هوای زمین اینجا است

جایی که تمیزترین هوای روی کره زمین را دارد + تصاویر

جایی که تمیزترین هوای روی کره زمین را دارد + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از فرادید - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف