نمناک سبک زندگیخانه داری اصول تمیزکاری گوشه کنارهای فراموش شده آشپزخانه
تمیزکاری آشپزخانه ، روش های تمیز کردن آشپزخانه
تمیزکاری آشپزخانه تنها به سطح و روی کابینت ها و یا سرامیک کف و دیوار محدود نمی شود گاهی اوقات باید برای تمیزکردن بخش هایی مهم تر در قلب آشپزخانه دست به کار شوید.

نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

ما روزانه زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می کنیم و غذاهایی که باید در هر وعده میل نماییم را می پزیم و با اعضای خانواده مان غذا را میل می کنیم و تعدادی کار هستند که اگر شما آنها را انجام ندهید دیگر آشپزخانه محیط دوستانه خود را از دست می دهد. در این بخش از نمناک قصد داریم شما را با تمیزکاری آشپزخانه با روش هایی بدون آسیب به لوازم برقی آشنا سازیم . 

پاک کردن داخل لوازم خانه قدمی در تمیزکاری آشپزخانه

برخی از وسایل که ممکن است ظاهرا پاک باشند ولی در عین حال داخل آن کمی آلوده باشد عبارتند از یخچال ، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی که پس از استفاده از آنها ممکن است کمی آلوده شوند ونیاز به پاکسازی دارند و نباید آنها را فراموش کنید از جمله یخچال که مواد غذایی که میل می کنیم را درون آن ذخیره می کنیم و باید نسبت به آن مبیشتر مراقب باشیم تا از ورود آلودگی ها به بدن جلوگیری نمایید .
طبق گزارش ایالات متحده در آمریکا در سال 2011 ، حدودا 60% از خانه ها به پاکسازی داخل یخچال نمی پردازند و این بسیار مضر است . پاکسازی داخل یخچال کار بسیار ساده است و بطور کلی 10 دقیقه زمان شما را خواهد گرفت .می توانید در پاکسازی از سرکه سفید و آب گرم استفاده کنید و حتی اگر یک مسواک قدیمی دارید می توانید از آن نیز استفاده کنید .
تمیزکاری آشپزخانه

ترفند و توصیه هایی برای تمیزکاری کامل آشپزخانه

برای اطمینان از اینکه ماشین ظرفشویی شما آلوده نیست ، می توانید با یک فنجان سرکه سفید آنرا شستشو دهید . این کار نه تنها در پاکسازی درون ماشین ظرفشویی مناسب است بلکه می تواند باعث پاکسازی رسوب موجود در ماشین ظرفشویی شود .
 
قهوه ساز خود را تمیز کنید 
بسیاری از مردم بر این باورند که قهوه ساز میکروب های موجود در خودش را خودش از بین می برد و این یک فکر اشتباه محسوب می شود یعنی در قهوه ساز چیزی به عنوان ضدعفونی کننده وجود ندارد . برای کسب اطمینان می توانید هر 2 یا 3 ماه با سرکه و آب آنرا تمیز کنید . این پروسه باعث پاکسازی میکروب ها در قهوه ساز می شوند .
 
اسفنج را در مایکرو ویو قرار دهید 
پس از پاکسازی وسایل خانه با اسفنج ، ممکن است این فکر را کنید که در حین شستشو اسفنج نیز تمیز و پاکسازی شده است و هیچ میکروبی بر روی آن وجود ندارد اما این گونه نیست و اسفنج را در مایکروویو به مدت 60 ثانیه در یک کاسه از آبلیمو ، قرار دهید و این کار عملا 99% از میکروب هارا از بین می برد و همچنین این کار را نیز می توانید با اسفنجی که سرویس بهداشتی را تمیز می کنید را متقابلا انجام دهید و میکروب های آن کاملا پاک خواهد شد .
 
حوله های پر از میکروب ظروف آشپزخانه
در حالیکه ممکن است فکر کنید که حوله های شما تمیز هستند ولی این مورد نیز همانند موارد بالا تنها یک فکر اشتباه است و حوله های شما آلوده شده اند و باید بطور کامل آنها را پاک کنید و اگر این باکتری ها را از بین نبرید و با پاک کردن ظروف دیگر باعث پخش شدن باکتری ها در ظروف دیگر خواهید شد و در نتیجه ممکن است با برخی باکتری ها روبرو شوید .
پس در هنگام پاکسازی ظروف با حوله سعی کنید با حوله های تمیز این کار را انجام دهید تا هیچ بیماری را تجربه نکنید .
 
پاک کردن چربی های روی هود
آیا می دانستید که فیلترهای روی هود باید بطور منظم تمییز شوند؟ شما موظفید که هر ماه یکبار این فیلتر هارا با آب گرم و صابون بشویید تا این چربی ها که جلوه ایی زشت وناخوشایندی دارند از بین بروند .

ترفندهایی برای تمیزکاری گوشه کنار آشپزخانه

اصول تمیزکاری گوشه کنارهای فراموش شده آشپزخانه
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف