تمیزکردن خانه

سخت ترین قسمت تمیزکردن خانه!

کد مطلب : 75866زمان مطالعه : 4 دقیقه
استفاده از شوینده در تمیز کاری منزل طبق اصول و باید با یک شوینده مناسب باشد که بتوان نهایت نتیجه مورد نظر را از آن گرفت.

قسمت های سخت تمیز کردن خانه

انسان ها از زمان های گذشته به محض اینکه شستشان خبردار شد چگونه برای خود سرپناهی امن و عاری از تهدید بسازند، به تدریج آموختند که برای ادامه ی زندگی و ارتقای سلامتی خود باید این پناهگاه را تمیز و پاکیزه نگاه دارند. به مرور زمان نظافت منزل بدل به کار روتین و روزمره ای شد که اغلب گردانندگان امور منزل، راه و رسم آن را یاد گرفتند و به بقیه هم یاد دادند. حتی در بسیاری از فرهنگ ها، نظافت منزل شکل آیینی و مقدس پیدا کرد و افراد بنا به سنت، همزمان که به تمیز کردن گوشه و کنار خانه می پرداختند به جسم و روح خود نیز جان تازه ای می بخشیدند و به این ترتیب موتور زندگی را روشن نگاه می داشتند. از جمله ی این رسوم پابرجا، رسم خانه تکانی عید نوروز است که اعضای خانه را وامی دارد تا محیط خود را از آلودگی و پلیدی پاک کنند و به استقبال بهار و مهمانان نوروزی خود بروند. حتی خانه هایی که در بیشتر ایام سال تمیز هستند، به یمن آمدن بهار، دستی به سر و گوششان کشیده می شود و با در و دیوار برق انداخته چشم به راه نوروز می مانند.

با این وجود، نظافت منزل چه به عنوان تمیزکاری روتین خانه و چه به صورت خانه تکانی نوروزی، به علت پیچیدگی و کار زیاد برای اهل خانه خسته کننده است و استفاده از مواد شوینده ی متنوع و ناسالم سلامتشان را با خطر روبه رو می کند. اما در عین حال داشتن یک خانه ی تمیز و زیبا و درخشنده که حس سرزندگی و شادی را برای اعضایش به ارمغان بیاورد چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. بنابراین یکی از مهم ترین دغدغه های خانم ها و آقایان خانه دار، ساده کردن روش های نظافت منزل و ضدعفونی کردن محیط زندگی خود از مزاحمت میکروب های کوچک بازیگوشی است که می توانند به شدت ناقل بیماری باشند و فضای خانه را ناسالم کنند. در این میان دل مشغولی افراد شاغل از بابت نظافت منزل چند برابر است زیرا آن ها وقت کمی برای رسیدگی به ریزه کاری هایی چون تمیزکاری و برق انداختن وسایل و سطوح مختلف را دارند.

به این ترتیب هر کسی به فراخور حال و تجربه ی خود، برای ضدعفونی کردن محیط، از روش های مختلفی استفاده می کند. روشی که بتواند تا حد امکان کارها را ساده تر کند و همچنین مقرون به صرفه باشد. کارها اغلب با شستشو و تمیزکردن های زیربنایی خانه شروع می شود و کم کم به بخش دشوار آن که پر از ریزه کاری است می رسد. مثلا سطوح مختلف خانه از سرامیک گرفته تا کاشی و وسایل چوبی به مرور زمان کدر می شوند و آن درخشش و جلای سابق را از دست می دهند. بازگرداندن ظاهر اولیه و زیبایی سطوح مختلف یکی از پرزحمت ترین کارها در زمان خانه تکانی است. ریزه کاری های مربوط به نگهداری و مراقبت سطوح مختلف خانه از آن جهت مهم است که جدای از تمیزی و درخشندگی آن، بروی کارایی و عملکرد آنها نیز تاثیر می گذارد. پاکیزگی و جلای این سطوح که بافت و جنس متفاوتی دارند نیازمند استفاده از شوینده های مناسب و مخصوص است. اما پیدا کردن شوینده ی مناسب برای هر سطح اعم از فلز، چوب، سرامیک و .... کار دشواری است.

تا چند سال پیش مردان یا زنان خانه دار مجبور بودند برای هر سطح اعم از چوب، فلز و سرامیک، شوینده ی خاص آن را در بازار پیدا کنند. انتخابی که وقت و هزینه ی زیادی را بر دوش آن ها می گذاشت. اما این روزها به لطف استفاده از تکنولوژی و فرمولاسیون جدید در تولید شوینده های چندمنظوره که همزمان قادرند بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار گیرند، کار خانه داری و نظافت منزل راحت تر شده است. اسپری هایی شگفت انگیز که از تمیزکردن سرامیک گرفته تا برق انداختن کاشی و تمیز کردن اجاق گاز را یک تنه انجام می دهند. این پاک کننده ها اثر قابل توجهی در از بین بردن انواع لکه ها دارند و برای سطوح مخلتف کاملا مناسبند. آن ها یک چربی زدای قوی هستند که بر روی سطوح متنوع نظیر سرامیک، کاشی، دیوار روغنی، اجاق گاز، سینک ظرفشویی و سطوح مختلف چوبی به خوبی عمل می کنند.

هوم پلاس

اهمیت این شوینده های چند کاره در ایام خانه تکانی دو چندان شده است. چندمنظوره هایی چون هوم پلاس که به علت قدرت پاک کنندگی زیاد، روی سطح مختلف اسپری می شوند و بدون آسیب زدن به سطح، درخشندگی و پاکیزگی را به ارمغان می آورند. این پاک کننده های چندمنظوره، یک لایه ی درخشان بر روی سطوح مختلف ایجاد می کنند و بدون اینکه لکه ی جدیدی از خود باقی بگذارند، همه ی لکه ها را پاک کرده و سطح را تمیز و براق می کنند. توانایی این پاک کننده های چندمنظوره در پاک کردن انواع سطوح همچون سرامیک، کاشی، سینک ظرفشویی، اجاق گاز و همچنین سطوح مختلف چوبی، کار نظافت منزل و ضدعفونی کردن آن از شر میکروب های مزاحم را بسیار راحت کرده است. همچنین به علت چندکاره بودن، هم در وقت و هم در هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند. چرا که قدرت مقابله با انواع آلودگی و کثیفی را دارند و موجب آسیب زدن به سطوح و خرابی آن ها نمی شوند. به همین علت این روزها استفاده از شوینده چندمنظوره کاربرد زیادی در نظافت منزل و آشپزخانه دارد.

سخت ترین قسمت تمیزکردن خانه!

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی