تمیز کردن خانه
اگر وقت زیادی برای تمیز کردن خانه ندارید این قسمت از نمناک را که به ترفندهای تمیز کردن خانه در ده دقیقه اشاره دارد از دست ندهید.

نکاتی برای تمیز کردن خانه در ظرف ده دقیقه

برای این که خانه ای تمیز داشته باشید و از طرفی همه وقت خود را نیز صرف شستن و سابیدن نکنید، بهتر است به دستورالعمل های زیر دقت کنید. در این جا راهکارهایی به شما پیشنهاد می کنیم که برای تمیز کردن خانه تنها لازم است 10 دقیقه وقت صرف کنید.

راهکارهای مناسب برای تمیز کردن خانه در ده دقیقه

تنها با صرف 10 دقیقه از وقت خود به نظافت منزل در هر روز، دیگر نیازی به گذاشتن ساعت ها وقت در پایان هفته برای تمیز کردن خانه نخواهید داشت. می توانید با این کار، ساعت ها در وقت خود صرفه جویی کنید .
1. با اتاق خواب شروع کنید و با صاف کردن ملحفه تخت و مرتب کردن بالش ها، ظاهر مرتبی به آن دهید. اگر فرصت دارید کشیدن روتختی را که با آن اتاق خواب بسیار مرتب به نظر خواهد رسید، فراموش نکنید .
لباس های کثیف را داخل سبد لباس بریزید و کشوهای نیمه باز را به حالت اول برگردانید .
قرار دادن وسایل ریز و کوچک کنار تخت، یک عادت است. با سر جای خود قرار دادن آنها در هر روز، مانع جمع شدن و مشکل ساز شدنشان شوید. در مورد اتاق خواب در همین حد کافیست .
2. جابه جا شدن وسایل از یک اتاق به اتاق دیگر و رها کردن آنها به همان حالت مهم ترین دلیل نامرتب بودن خانه به حساب می آید .

تمیز کردن خانه در ده دقیقه

چگونه در ده دقیقه خانه مان را تمیز کنیم

برای حل این مشکل و قرار دادن هر چیزی در جای خود، لازم نیست وقت خاصی را به این کار اختصاص دهید، همان طور که در خانه راه می روید، اشیا اضافی را جمع و در جای خود بگذارید .
3. جاهایی مانند اُپن و گاز را سریع دستمال بکشید .
4. ظروف شسته شده را سر جای خود قرار دهید. ظرف های کثیف داخل سینک را شسته یا آنها را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. خالی بودن سینک، باعث می شود آشپزخانه تمیز به نظر برسد. برای از بین رفتن لکه های آب، سینک را با دستمال خشک کنید .
5. با تمیز کردن آینه و شستشوی سریع سرویس بهداشتی، اگر جایی کثیف به نظر می رسد، آن را تمیز کنید .
6. تمیز کردن فرش ها را به عنوان یک کار سخت به آخر هفته موکول کنید، مگر آن که روی آنها خیلی آشغال ریخته شده باشد. در قسمت های بدون فرش و خالی، روزانه پرز و موی زیادی جمع می شود. با تی زدن سریع روزانه فرصتی برای جمع شدن آنها باقی نگذارید .

تمیز کردن خانه در ده دقیقه

روش های طلایی برای تمیز کردن خانه 

4 ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

1 - برای تمیز شدن بهتر شیشه های پنجره، 2 لیوان آب، یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی را در بطری اسپری بریزید و از آن استفاده کنید .
2 - برای گرفتن خاک از لوازم ظریف و در هم بافته مانند مبل های حصیری، گل های مصنوعی، از سشوار که روی درجه پایین تنظیم شده است، استفاده کنید .
3 - برای تمیز کردن قابلمه ای که در آن باقی مانده غذا چسبیده است، کمی آب و 2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین در آن بریزید و بگذارید روی حرارت کم به مدت 15 دقیقه بجوشد .
4 - برای شست وشوی بهتر ظرف، در مخزن ظرفشویی مقدار مساوی پودر ظرفشویی و جوش شیرین بریزید و از آن استفاده کنید .

ترفندهای تمیز کردن خانه در ده دقیقه

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
وبگردی