نمناک سبک زندگیخانه داری روش غلط تمیز کردن سبزیجات
سبزیجات ، شست و شوی صحیح
شست و شوی صحیح سبزیجات روشی نیست که امروزه در جامعه رواج دارد. شستشوی سبزیجات با نمک یا مایع ظرفشویی غلط است و باعث از بین رفتن میکروب ها نمی شود.

روش صحیح شستن سبزیجات را بدانید

استفاده از سبزیجات بسیار مفید است اما باید دقت شود که سبزیجات و میوه ها تمیز و کامل شسته شوند و در صورت امکان از سبزیجات و میوه هایی استفاده کنید که به صورت ارگانیک تهیه شده اند و یا اینکه با آب های آلوده آبیاری نشده اند.

 

روش صحیح شستن سبزیجات را بدانید

 

شست و شوی سبزیجات با نمک و یا مایع ظرفشویی بدترین کار ممکن در هنگام شست و شوی سبزیجات است.
این کار غلطی است که در جامعه رایج شده، چرا که استفاده از این مواد برای شست و شوی سبزیجات بی فایده است.
باید از سبزیجاتی استفاده کرد که با آبهای آلوده آبیاری نشده اند و در نهایت با شست و شوی آن ها با مواد ضدعفونی کننده و یا پرکلرین ، میکروب زدایی کرد تا سلامت آن ها تامین شود. یکی از بیماری های شایع فصل تابستان ، بیماری حصبه یا تیفوئید است. این بیماری یک بیماری حاد باکتریال است که عامل آن باکتری به نام سالمونلاتیفی است؛ با خوردن آب آلوده به مدفوع یا ادرار انسان، این باکتری به بدن انسان منتقل می شود.
زمانی که این میکروب از بدن بیمار خارج شود می تواند توسط دست هایی که بعد از دستشویی رفتن خوب شسته نشده اند و با آب و غذای دیگر افراد سر و کار دارد، انتقال یابد.
میوه و سبزیجات خام که کاملاً تمیز و ضد عفونی نشده است نیز از راه های سرایت بیماری است. آبیاری سبزیجات با فاضلاب و یا دفع نامطمئن فاضلاب و سرایت آن به آب آشامیدنی از دیگر راه های انتقال میکروب این بیماری است.
بهترین علامت این بیماری، تب طولانی مقاوم به درمان است، اما با شروع علائم، شخص احساس ناخوشی، خواب آلودگی، درد شکم و تب دارد.
ممکن است در بالغین شروع علائم با یبوست و در اطفال شروع علائم با اسهال خفیف و درد شکمی همراه باشد و اگر بیماری طول بکشد شخص اشتهای خود را از دست داده و در نتیجه لاغری و کاهش وزن را در او مشاهده خواهیم کرد.
شستن صحیح دست ها، پختن کامل موادغذایی، شناسایی افراد ناقل و برقراری محدودیت شغلی و درمان آنها را مهمترین اقدامات بهداشتی و پیشگیری در مورد این بیماری دانست. 

روش غلط تمیز کردن سبزیجات

روش غلط تمیز کردن سبزیجات
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف