نمناک دنیای مدطلا و جواهرات با این روش ها طلا و نقره را تمیز و براق کنید
تمیز کردن طلا ، تمیز کردن نقره
روش های بسیار کاربردی و مفید برای برق انداختن و تمیز کردن طلا, نقره و جواهرات را در نمناک بخوانید.

تمیز کردن طلا و زیورآلات نقره

آیا می دانید چطور باید نقره، طلا و جواهرات را تمیز و حسابی براق کنید؟ اگر نمی دانید؛ بخوانید . برای اینکه زیور آلات نقره ای و طلایی و همچنین سنگ های قیمتی خود را دوباره درخشان کنید به شستشو دهنده های گران قیمت نیازی ندارید. با استفاده از این مواد که اکثر آنها را همین حالا هم در خانه دارید می توانید این کار را انجام دهید:

تمیز کردن طلا

روش تمیز کردن طلا و جواهرات

فویل آلومینیوم
برای تمیز کردن طلا و جواهرات، خیلی ساده با استفاده از فویل آلومینیوم یک کاسه کوچک بسازید، درون کاسه آب داغ بریزید و یک قاشق غذا خوری هم پودر سفید کننده ( نه مایع ) به آن اضافه نمایید، مانند تاید. طلا یا جواهری که می خواهید تمیز کنید را یک دقیقه در این محلول قرار دهید و بگذارید خیس بخورد. سپس خوب آب بکشیدش و اجازه دهید با جریان هوا خشک شود. در این روش از یک فرآیند شیمیایی شناخته شده به نام تبادل یونی استفاده می شود، که می توان از آن در تمیز کردن ظروف نقره نیز استفاده کرد.

آمونیاک
زیورآلات کوچک طلا و نقره خود را با 10 دقیقه خیساندن در محلول یک دوم فنجان آمونیاک و یک فنجان آب گرم دوباره براق کنید. به آرامی با یک پارچه نرم خیسی آنها را بگیرید و اجازه دهید خشک شوند. نکته:این کار را با طلا و جواهراتی که مروارید دارند نکنید، چون ممکن است سطح ظریف آنها را بی رنگ کند و یا دچار آسیب نماید.

جوش شیرین
برای از بین بردن لکه و تیرگی از روی نقره، باید ابتدا با یک چهارم فنجان جوش شیرین و دو قاشق غذا خوری آب یک خمیر ضخیم درست کنید. با یک اسفنج مرطوب خمیر را آرام به نقره بمالید، شستشو دهید، و خشک کنید. برای برق انداختن زیور آلات طلایی با یه لایه نازک جوش شیرین بپوشانیدشان، و مقداری سرکه رویش بریزید، سپس تمیز بشوییدش. نکته:از این روش برای زیورآلاتی که مروارید یا سنگ قیمتی دارند استفاده نکنید.

آب گازدار
الماس، یاقوت، یاقوت کبود و زمرد خود را در در آب گازدار بخیسانید تا حسابی درخشان شوند. خیلی ساده آنها را داخل یک لیوان پر از آب گازدار بگزاید و اجازه دهید یک شب بمانند.

قرص جوشان
حلقه الماستان آن براق بودن خود را از دست داده؟ یک قرص جوشان را داخل یک لیوان آب بیندازید. سپس حلقه یا گوشواره الماس را داخل محلول قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند. حالا از آب بیرون بیاورید و بشوییدش تا دوباره آن برق و درخشش قدیم را ببینید.

کچاپ
اجازه دهید کچاپ از زیور آلات نقره لکه برداری کند. اگر حلقه، دست بند، یا گوشواره تان سطحی صاف دارد، چند دقیقه در یک کاسه کوچک کچاپ غوطه ورش کنید. اگر روی زیور آلاتتان کنده کاری یا جزئیات بود، با استفاده از یک مسواک قدیمی کچاپ را به همه قسمت های آن برسانید. برای پیشگیری از آسیب رسیدن اجازه ندهید بیش از حد داخل کچاپ بماند. بیرون بیاورید و تمیز بشویید، خشکش کنید، و دیگر برای استفاده آماده خواهد بود.

خمیر دندان
مقداری خمیر دندان را روی یک مسواک قدیمی بگذارید و از آن به جای دندانتان برای براق کردن حلقه الماس استفاده کنید. با یک پنبه مرطوب خمیر دندان باقی مانده را پاک کنید.

سرکه
ظروف نقره و همچنین دستبند، حلقه و دیگر زیور آلاتی که نقره خالص هستند، را دو تا سه ساعت در میکس یک دوم فنجان سرکه سفید و دو قاشق غذا خوری جوش شیرین بخیسانید تا مثل روز اول براق شوند. پس از اینکه از محلول خارجشان کردید با آب سرد بشویید و سپس با یک پارچه نرم خشک کنید.

شیشه پاک کن
از شیشه پاک کن برای برق انداختن زیورآلاتی که تماما فلزی هستند و یا سنگ قیمتی کریستالی مانند الماس یا یاقوت دارند استفاده کنید. پاک کننده را اسپری کنید، و سپس از یک مسواک قدیمی برای تمیز کردن استفاده کنید. برای سنگ هایی که رنگ مات دارند از جمله سنگهای عقیق، فیروزه ای و یا آلی مانند مرجان و مروارید این کار را نکنید. آمونیاک و مواد شوینده موجود در شیشه پاک کن می تواند رنگ این سنگ ها را از بین ببرد.

با این روش ها طلا و نقره را تمیز و براق کنید

با این روش ها طلا و نقره را تمیز و براق کنید
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از بدونیم -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف