راز تناسب اندام فرانسوی ها
همه روی فرم با تناسب اندام ایده آل ؛ این چیزی است که در فیلم ها و برنامه هایشان مدام توجه ما را به خود جلب می کند ، ولی چطور و با چه روشی ؟ راز تناسب اندام فرانسوی ها در چیست؟

علت اصلی تناسب اندام و لاغری زنان و مردان فرانسوی چیست

مردان و زنان فرانسوی به تغذیه سالم و رژیم غذایی خود اهمیت بسیاری می دهند به همین علت از تناسب اندام و جسم سالم تری برخوردار هستند. چند رژیم غذایی فرانسوی و قوانین تناسب اندام وجود دارد که جهان می تواند از فرانسه بیاموزد تا لاغر و سالم بمانند، بدون عرق کردن در سالن ورزش و تمرکز بر روی شمارش کالری با این روشها به هدفتان که تناسب اندام است دست یابید.

فرانسوی ها تناسب اندام دارند و چاق نمی شوند چون 

میانه روی:

اگر یک راهنمای سلامت و تناسب اندام برای فرانسویان وجود داشته باشد هنر میانه روی است ممکن است همگیر به نظر نرسد اما برای بسیاری اینطور است هرگز بیش از حد در خوردن غذا و نوشیدن زیاده روی نکنید و هرگز صبح ها با ناامیدی بیدار نشوید تصور کنید که همیشه روزانه برای ورزش وقت دارید مهم نیست که آب و هوا و یا برنامه چگونه است و هر چیزی که دوست دارید را متعادل مصرف کنید شادی و لذت زیادی به همراه داشته باشید تا هرگز وزن اضافه نکنید. روش تناسب اندام فرانسوی در دسترس همه است اما اگراعتدال را رعایت کنید این به این معنی است که هر روز سه وعده غذای مناسب بخورید و مطمئن شوید تعادلی سالم از پروتیین، کربوهیدرات ها و چربی های سالم وجود دارد اگر بتوانید این کار را انجام دهید

ورزش برای لذت نه تنبیه :

ورزش های چالش انگیز و مسابقات را فراموش کنید یک قانون ساده زندگی وجود دارد که از تمام جنبه های زندگی در فرانسه فراتر می رود و این لذت است. اگر چیزی شما را خوشحال نمی کند آن را رها کنید اگر ورزش انگیزه دهنده نیست و خیلی سخت و طاقت فرسا برای بدن است فرانسویان به چیزهای دیگری رو می آورند.

ورزش هایی مانند اسکی ،دوچرخه سواری ، شنا ، پیاده روی ، یوگا و پیلاتس اولویت دارد. ممکن است قانون طلایی میانه روی نیز در اینجا اعمال شود نیازی نیست افراط کنید دقت کنید کاری را که چندین بار در هفته از آن لذت می برید انجام دهید و در فواصل بسیار زیادی پیاده روی انجام دهید.

پیاده روی فرانسوی ها :

فرانسوی ها از راه رفتن اجتناب نمی کنند، چه راه رفتن به بازار محلی برای خرید یا قدم زدن به مدرسه با بچه ها باشد به این ترتیب سوخت و ساز بالا می رود. آنها لزوما به باشگاه برای تناسب اندام نمی روند و از پله به جای آسانسور استفاده می کنند.

رژیم لاغری زن فرانسوی

پیاده روی مردان و زنان فرانسوی

رژیم غذایی نه باشگاه:

بیشتر غذاهای طبیعی و فرآوری نشده را بخورید چون اینها هستند که سوخت، رضایت بدن را تامین می کنند. چنانچه بخش ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره کرده است می توانید تمرین کنید دوی ماراتن را اجرا کنید و تمام قدرت و استقامتی که دوست دارید را انجام دهید اما اگر قرار است به غذای ناسالم و بیش از حد کربوهیدرات و شکر روی آورید تمام تلاش را هدر خواهید داد جدا از این واقعیت، شما احساس بدی از ورزش کردن زیاد و نخوردن کافی مواد مغذی برای سوخت مناسب خواهید داشت.

آرامش فرانسوی ها:

فرانسویان در گوش دادن به بدن استاد هستند. آن ها می دانند که چه زمانی باید غذا خوردن را متوقف کنند، می دانند که چه زمانی باید کمی بیشتر راه بروند و قطعا می دانند چه زمانی باید استراحت کنند با حداقل چند هفته تعطیلات در سال (معمولا تا حدود پنج هفته)، فرصت های زیادی برای استراحت با فعالیت فراغت مانند کوهنوردی، سونا، خواب اضافی، یا حتی درمان زیبایی دارند (مراقبت های صورت، ، هر چیز دیگری). استراحت یعنی ایجاد تعادل بیشتر در زندگی و سازماندهی دوباره برای احساس خوب ماندن، سالم ماندن و لذت بردن از زندگی تا حداکثر.

نداشتن محدودیت سنی برای تناسب اندام:

در روش تناسب اندام فرانسوی ها محدودیت سنی وجود ندارد زندگی در دهه های 50 یا 60 متوقف نمی شود، به جای آن تجربه بیشتر، دانش بیشتر از خود و توجه کردن دقیق تر به بدن نیاز است. دلیلی وجود ندارد که فرانسوی ها ورزش یا فعالیت جدیدی را در سنین بالا آغاز نکنند در واقع این یک هنجار است.

خوردن آرام زنان فرانسوی برای تناسب اندام:

زنان فرانسوی برای حفظ تناسب اندام خود کارهای جزئی انجام می دهند آنها در خوردن عجله ندارند و مکث می کنند و پشت سر هم قاشق های پر را وارد دهان نمی کنند.

قانون رژیم لاغری

خوردن آرام غذا توسط افراد فرانسوی

انتخاب کیفیت توسط فرانسوی ها :

زنان فرانسوی بهترین و تازه ترین مواد را ترجیح می دهند. در اصل آن ها به جای جستجوی موارد بیشتر و ارزان تر بهترین ها را انتخاب می کنند چون به این موضوع معتقدند که آنچه می خورند هستند.

نخوردن میان وعده:

شاید در وسط روز احساس گرسنگی داشته باشند اما سعی می کنند منتظر وعده اصلی بمانند تا کامل تر و مغذی باشد.

تست نکردن غذا :

آنها عادت ندارند تا قبل از آماده شدن غذا و چیدن روی میز غذا را مکرر تست کنند منتظر می مانند و با آرامش سر میز غذا می خورند.

محدودیت مصرف شکر و نمک فرانسوی ها:

غذاهای فرانسوی به خاطر طعم شان معروف هستند و اگر حاوی ادویه باشند، تنها برای برجسته کردن طعم و مزه طبیعی مواد اولیه است. زنان فرانسوی از کودکی یاد گرفته اند که هر چیزی "بیش از حد" برای آن ها خوب نیست.

مصرف نکردن نمک و شکر

مصرف کم نمک و شکر

اهمیت فرهنگ :

فرانسوی ها به صرف وقت هنگام غذا خوردن اهمیت می دهند و در آنجا خوردن میان وعده رایج نیست.

صبحانه سبک فرانسوی ها :

فرانسوی ها هرگز صبحانه سنگین نمی خورند در صورتیکه که اغلب فکر می کنیم روز را باید با غذاهای سنگین شروع کنیم آنها نان ، کره و خامه مصرف می کنند.

از همه اندام های حیوانی مصرف می کنند :

آنها معتقدند که دام های حیوانی هیچگونه دور ریزی ندارند به همین خاطر از زبان ، جگر ، پا ، سیرابی آن استفاده می کنند.

مصرف روغن زیتون :

روغن زیتون حاوی امگا3 و اسیدهای چرب هستند که کلسترول را کاهش داده و از ایست قلبی جلوگیری می کنند روغن زیتون را جایگزین روغن پخت و پز کنید.

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون 

مصرف دسر توسط افراد فرانسوی:

فرانسوی ها هر شب دسر می خورند دسر آنها لزوما شیرینی نیست بلکه میوه و سبزیجات تازه است.

مقدار غذایشان کم، اما سیرکننده است

بوفه ها و اغذیه فروشی های فرانسه از فست فود و غذاهای چرب نیست و فرانسوی ها اغلب غذاهایی کوچک با حجم اندک که حاوی گوشت، سبزیجات، پنیر و نان است ، سرو می کنند . آنها همیشه حواسشان به لقمه های غذایی شان هست و غذاهای با حجم کم اما سیرکننده می خورند.

هنگام صرف غذا فقط حواسشان به غذا خوردن است

مردم این کشور اروپایی هنگام صرف غذا از تماشای تلویزیون، رانندگی کردن یا کار با کامپیوتر و یا هر گونه عاملی که سبب حواس پرتی می شوند، پرهیز می کنند.

مصرف فست فود در فرانسه بسیار کم است

مردم فرانسه به غذای خانگی علاقه بیشتری دارند و ترجیح می دهند خودشان در خانه غذای کامل تهیه و مصرف کنند . بخش ورزش و تناسب اندام نمناک به شما می گوید که یکی از اصلی ترین رازهای خوش اندامی آنها این است که آنها اولویت اصلی شان پخت غذای سالم و کامل در خانه است و مواد غذایی محلی و سنتی مورد علاقه شان است.

مصرف کم فست فود

مصرف کم فست فود در فرانسه

قانون مهم رژیم فرانسوی بنشینید و غذا بخورید

اغلب افراد در زمان های قدیم دور هم می نشستند و در آرامش و بدون هیچ گفتگویی غذا صرف می کردند اما امروزه به علت مشغله زیاد آنها هنگام حرکت تا رسیدن به محل کار خود غذا و یا مقداری نان سر را ه می خورند که قطعا این کار به سیستم گوارشی آسیب می رساند و چربی ها را در شکم ذخیره می کند. غذا خوردن در فرانسه مثل یک رویداد می ماند و عموما دور میز نشسته و گروهی، با دوستان یا اعضای خانواده به صرف غذا می پردازند.

نوشیدنی بدون کالری مهم است

فرانسوی ها بیشتر به خوردن نوشیدنی های بدون کالری علاقه نشان می دهند و دوست دارند برای سلامتی بیشترشان میوه های تازه تهیه و در منزل آب گیری و مصرف کنند.

راز تناسب اندام و چاق نشدن زنان و مردان فرانسوی چیست؟

4.123
این مطلب مفید بود ؟194
منبع : expatica / brightside / cheatsheet / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب /ن
برچسب :
وبگردی