نمناک اخبارجامعه جزئیات فرو رفتن مداد معلم در سر دانش آموز کرمانی
دانش آموز کرمانی ، امیرحسین مرادی نیا
امیرحسین مرادی نیا همان دانش آموز کرمانی است که مداد در سرش فرو رفته بود, علت این حادثه و وضعیت فعلی امیر حسین چگونه است؟
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1395
بازدید : 27,063 نفر

فرو رفتن مداد در سر دانش آموز کرمانی

یک لحظه خشم آقای معلم سبب شد 10 سانت از مداد تیز در سر دانش آموز کرمانی 10 ساله فرو رود.

مدادش را به خوبی تراشیده بود تا بتواند تکالیف آقای معلم را سر کلاس بنویسد. صبح شنبه بود و با این امید که قرار است هفته خوبی را آغاز کند، وارد کلاس درس شد.
دانش آموز کرمانی

چگونگی فرو رفتن مداد در سر دانش آموز کرمانی


زمان آن رسید که معلم تکالیف دانش آموزان را ببیند. امیر حسین اما دفترش را در خانه جا گذاشته بود. باید پاسخ معلم را می داد. درسش تعریفی نداشت و معلم این بار هم گمان کرد که می خواهد از زیر درس و مشق فرار کند.

معلم به سمت او رفت تا تنبیهش کند. امیر حسین، همچنان مداد در دست، در گوشه ای کز کرده بود. دست آقای معلم که بالا رفت، ترس تمام وجودش را فرا گرفت. دستانش را به عقب برد تا برابر سیلی معلم از خود دفاع کند اما به یکباره مداد در پوست سرش که برای راضی کردن مسئولان مدرسه موهایش را به سبک سربازان صفر تراشیده بود، رفت.
دانش آموز کرمانی

خارج کردن مداد از سر دانش آموز کرمانی 

مداد تیز حدود 10 سانت در داخل پوست سر دانش آموز رفت و معلم هراسان او را به درمانگاه شهر رودبار جنوب از توابع کرمان رساند. تجهیزات درمانگاه اما کافی نبود. به همین خاطر مجبور شدند دانش آموز را به درمانگاه مجهزتری در یکی از شهرستان های اطراف ببرند. پدر و مادر امیر حسین نیز خبر دار شدند تا فرزندشان را مداد در سر همراهی کنند.

دقایق بسیار دلهره آوری بود. پدر هر لحظه از این می ترسید که شاید مداد وارد جمجمه فرزندش شده باشد و امیر حسین نیز از درد زیاد تنها گریه می کرد.

خبرنگار برای بررسی وضعیت امیر حسین مرادی نیا، دانش آموز 10 ساله ای که در پایه سوم دبستان تحصیل می کند با امیر حمزه مرادی نیا، پدر این دانش آموز گفت و گویی داشته است.

وی در رابطه با روز حادثه می گوید:امیر حسین جزو آن دسته از دانش آموزان درس خوان به حساب نمی آید. او پایه اول دبستان را دوبار خواند و به همین خاطر اکنون در سن 10 سالگی کلاس سوم ابتدایی است. این طور که خودش تعریف می کند، روز حادثه دفتری که تکالیفش را در آن می نوشته را در خانه جا گذاشته و به همین خاطر با عصبانیت معلم مواجه می شود.

وی می افزاید:امیر حسین علاقه زیادی به تیز کردن مدادهایش دارد. همیشه در خانه مدادهایش را کامل تیز می کند تا در مدرسه مشکلی نداشته باشد. آن روز نیز او یک مداد در دست داشته و زمانی که معلم اقدام به زدن یک سیلی به او می کند گویا پس از برخورد دست معلم با دست امیر حسین که در پشت سرش قرار داشته، مداد وارد سر او می شود.

پدر این دانش آموز با اشاره به تماس مسئولان مدرسه با اعضای خانواده می گوید:پس از این حادثه، معلم مدرسه نیز به شدت ترسیده بود. بلافاصه از سوی مسئولان مدرسه با خانه ما تماس گرفته شد و به ما گفتند که در مدرسه برای امیر حسین اتفاقی افتاده است. آنها اعلام کردند که امیر حسین را به درمانگاه برده اند و ما نیز به آنجا برویم.

وی می افزاید:به درمانگاه که رسیدیم، پرستاران اعلام کردند که ممکن است وضعیت امیر حسین وخیم باشد و آنها قادر به انجام عمل در صورت نیاز نیستند. به همین خاطر با خودرو شخصی مان او را به درمانگاه مجهز تری در شهرستان کهنوج رساندیم.

پدر این دانش آموز از بی هوش کردن فرزندش جهت خارج کردن مداد از سر او خبر می دهد و می گوید:برای خارج کردن مداد از سر امیر حسین، پزشکان ابتدا او را بی هوش کردند. در نهایت نیز مداد را که حدود 10 سانت آن در داخل پوست سر فرزندم فرو رفته بود، خارج کردند.

وی می افزاید:پس از خارج کردن مداد، سر امیر حسین 10 بخیه خورد و پزشکان او را مرخص کردند.

پدر این دانش آموز با تاکید بر اینکه مراحل اداری شکایت از معلم را طی خواهیم کرد می گوید:مسئولان آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب پس از این حادثه به دیدار فرزندم آمدند و اعلام کردند که خودشان پیگیر این تخلف خواهند بود. درخواست ما این است که این پیگیری صورت گیرد تا درس عبرتی برای سایر معلمان شود.

وی با اشاره به ملاقات های متعدد معلم از امیر حسین می گوید:امیر حسین پسر بازیگوشی است و این احتمال وجود دارد که او معلمش را به مرز عصبانیت رسانده باشد. پس از این حادثه، معلم چند بار با همسرش که او نیز فرهنگی است، به دیدار امیر حسین آمده و از او دلجویی کرده است.

پدر این دانش آموز می گوید:معلم مدرسه امیر حسین خانه اش تا مدرسه 400 کیلومتر فاصله دارد و برای کمک به دانش آموزان هر روز این فاصله را طی می کند اما ما نیز با هزار امید و آرزو دانش آموزانمان را به مدرسه می فرستیم و دوست نداریم که در مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گیرند.

جزئیات فرو رفتن مداد معلم در سر دانش آموز کرمانی

جزئیات فرو رفتن مداد معلم در سر دانش آموز کرمانی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 94
برگرفته از میزان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 77 17
نظر کاربران
ساسان

ساسان

اون معلم باید اخراج شود تا درس عبرت برای معلمان خشن باشه

پاسخ دادن 12 4
ماباهزارش

ماباهزارش

ضرب وشتم دانش اموزان توسط معلمان نه تمام میشود ونه پیگیری .ماباهزاران امیدو اشتیاق فرزندانمان رابه مدرسه میفرستیم که متاسفانه ازطرف معلمان وحتی مدیرمدرسه مورد خشونت واقع میشوند وباروحیه ای خراب به خانه برمیگردند ویامورد مقایسه باهمکلاسیهاقرارمیگیرند واین نیز باعث فراروبیزاری انها نسبت به مدرسه ودرس میشود.

پاسخ دادن 10 5
ارسلان

ارسلان

این کار معلم درسته کار اشتباهی بوده.اما او که قصد چنیین کاری ندلشته.شاید ب.دانش اموز اورابه مرز عصبانیت رسانده و فاصله دوری که معلم طی میکرده برای محل خدمتش هن خیلی فابل توجهه.

پاسخ دادن 2 4
سلامی

سلامی

نظر من اینه که بعضی خانواده ها برای اینکه از دست بچه هاشون راحت باشند اونا رابرای وقت گذرانی به مدرسه می فرستند و این بچه ها هم که چون در خانواده خوب تربیت نشده اند به جان معلم میفتند و به هر نحوی معلم را اذیت می کنند. به نظر من باید از دانش آموز باید تست اخلاق و روان گرفت بعد به مدرسه راه داد یا از دانش آموزان پول گرفت تا قدر علم را بدانند تا معلم را اذیت نکنند چون اگر معلم هر روز خشم خود را فرو ببره دچار بیماری اعصاب ام اس یا پارکینسون می شه خودتان یک روز به مدرسه برسد ببینید با این تعداد دانش آموز با رفتارهای مختلف می تونید سر کنید یا نه. به نظر من باید تعداد دانش آموز در هر کلاس حداکثر سی نفر باشه.

پاسخ دادن 3 2
لیلا

لیلا

زحمت کشیدن معلم یه موضوع دیگه هست و نباید ضرب و شتم و شکنجه شدن دانش آموزان رو با این حرفها برای خودمون حلال کنیم، شما هم سعی نکن که خودت و بقیه رو با این ثحبتها گول بزنی. متأسفانه کامنت شما اینقدر بی ارتباط و قضاوت شما نا عادلانه بود که من ترجیح میدم به همین قدر پاسخ اکتفا کنم، مشکل شما ریشه ای هست

پاسخ دادن 2 0
ناشناس

ناشناس

چهار صد کیلومتر متر هر روز معلم طی می کرده تا به مدرسه بیاید آیا حق خشمگین شدن نداشته معلوم است که معلم هم مورد تبعیض بوده البته کاری غیر انسانی انجام داده ولی خب هیچکس نمی تواند درک کند حضور دانش آموز شر دورس نخوانده در کلاس چقدر معلم را به مرز خشم می رساند گاه فقط معلم لحظه شماری میکند زنگ بخورد چند دانش آموز ی که یا مشکل دارند یا به والدین آنها را مدرسه می فرستند تا ساعاتی از دست آنها راحت باشند آقای وزیر بهتر است راه حل بیابند نه اینکه خود هم تنبیه کنند معلم را

پاسخ دادن 2 1
سعید یزدانی

سعید یزدانی

به نظر بنده امروزه هیچ معلمی با هیچ دانش اموزی دشمنی ندارد که بخواهد اورا شکنجه کند.معلمان انقدر برای شاگردان خودشان از خود مایه میگذارند که برای فرزندان خود نمی گذارند. امروزه هیچ دانش اموزی پیدا نمیشود که معلم خود را دوست نداشته باشد و این امر ناشی از محبت متقابل بین دو طرف است .اتفاقی که پیش امده سهوا به این صورت انجام یافته .اما بعضیها حق دارند که هر چه بخواهند به جامعه معلمی بچسبانند .چون متاسفانه دیوار معلمی از همه دیوارها کوتاه است .روزانه صدها سهل انگاری و بی تفاوتی در بیمارستانها رخ میدههد وروزانه چندین نفر بر اثر بی کفایتی برخی پزشکان و جراحان جان خود را از دست میدهند.اما نه متبوعات و نه رسانه های گروهی خبر ان را پخش میکنند.در اخر هم از خانواده مقتول هزینه عمل خود را به تمام و کمال دریافت کرده.و راحت سر به بالین خود میگذارد انگار که هیچ گناهی را مرتکب نشده است . واقع بین باشیم. یک روز به مدرسه ابتدایی کنار معلم سپری کنید تا شغل معلمی را از نزدیک ببینید بعد قضاوت کنید .

پاسخ دادن 2 1
Melika

Melika

بیاین قبول کنیم آدم بعضی وقتا نمیخواد یه اتفاق بد بیوفته ولی خب ناخواسته این اتفاقا میوفتن. اون معلم هم قصد نداشته اینجوری بشه همونطورم که آخر متن گفته شده معلم از اون بچه کلی معذرت خواهی کرده بیاین همه مقابلش جبهه نگیریم یکم هم به اون فکر کنیم...

پاسخ دادن 3 1
ریحانه

ریحانه

حتی مدیرشم حق نداره رو دانش اموزا بلند کنه.اوناحقوق میگیرن موظفن خونسرد باشن حق ندارن دس درازی کنن.

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف