نمناک دین و مذهبگوناگون تنها راه بازگشت مردگان به دنیا چیست؟
مردگان ، بازگشت مردگان
حجت الاسلام والمسلمین بهاری گفت: خداوند تنها یک راه را برای بازگشت مردگان به دنیا جلوی پای انسان ها قرار داده است.

آیا مردگان راه بازگشتی دارند

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بهاری، کارشناس مسائل مذهبی می گوید:زمانی که میت را غسل داده و راهی قبرستان می کنند، روح میت از بالا نظاره گر تمامی ماجراست، البته نمی داند که از دنیا رفته است. وقتی خوب به جسد نگاه می کند، متوجه می شود که می خواهند او را دفن کنند، در این حالت سعی می کند اطرافیانش را متقاعد کند که زنده است، اما کسی صدای او را نمی شنود.

وی افزود:زمانی که میت را دفن می کنند، همچنان تصور می کند که از دنیا نرفته، تا اینکه تصمیم می گیرد از جای خود بلند شود و سمت خانه و خانواده اش رود. وقتی می خواهد بلند شود، سرش به سنگ لحد برخورد می کند و اینجاست که متوجه می شود، مرده است. البته این روایت بیشتر تمثیلی و استعاری است، نه اینکه جسم میت واقعاً به سنگ برخورد کند.

کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد:پس از آنکه میت به مرگش پی می برد، یاد دنیا و اعمال اشتباهش می افتد. به این فکر می افتد که چگونه می خواهد جواب گناهانی که مرتکب شده است را بدهد. پس از خدا می خواهد که او را به دنیا بازگرداند، شاید بتواند کارهای اشتباهش را جبران کند.

مردگان

بازگشت مردگان به دنیا

وی اظهار داشت:در اینجا ندا می رسد «اگر با قاطعیت می گفتی که جبران می کنی، تو را به دنیا باز می گرداندیم» طبق این گفته خداوند تنها راه بازگشت مردگان به دنیا درخواست قاطع از خداوند برای جبران است.

بهاری ادامه داد:خداوند می فرماید که اگر انسان ها را به دنیا برمی گرداندیم دوباره همان کارهای پیش را انجام می دادند، بنابراین بازگشتی در کار نخواهد بود.

مردگان ، تنها راه بازگشت مردگان به دنیا چیست؟

تنها راه بازگشت مردگان به دنیا چیست؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 24
برگرفته از باشگاه خبر نگاران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 20 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف