نمناک سرگرمیدیدنی ها موج سواری حرفه ای پسر نابینا + تصاویر
موج سوار نابینا ، موج سواری با چشمان بسته
تنها موج سوار نابینای جهان که به طور حرفه ای این رشته را دنبال می کند پسری است که از 2 سالگی با تخته چوبی سعی در نمایش توانایی های خود داشت.

موج سواری حرفه ای پسر نابینا

پسر 24 ساله ای بدون انکه مشکل جسمی خود را به عنوان سد موفقیت هایش قرار دهد تمام تلاش خود را به کار گرفت تا امروز تبدیل به یک موج سوار حرفه ای شده است.
Meet Derek Rabelo, the World’s Only Blind Professional Surfer
موج سوار نابینا

تصویری از تنها موج سوار حرفه ای نابینا در جهان

موج سواری حرفه ای پسرجوان نابینا 

"درک رابلو" اولین و تنها موج سوار حرفه ای نیست که می تواند روی امواج بلند حرکت کند اما با تمام موج سواران دیگر یک تفاوت خاص دارد و آن هم نابینایی اوست.به گفته ی این ورزشکار موفق 24 سال پیش وقتی او به دنیا آمد پدرش به دلیل علاقه اش به اولین قهرمان موج سواری جهان اورا "درک" نامگذاری کند.پدر و عموی "درک" هر دو استعداد ویژه ای در موج سواری داشته اندو مطمئنا او این استعداد را به ارث برده بود اما نابینایی اش کار را سخت می کرد.این موضوع خانواده اش را از این که او می تواند هرکاری بخواهد انجام دهد ناامید نکرد حتی اینکه یک موج سوار شود.
موج سوار نابینا
 
زمانی که تنها 2 سال داشت با یک تخته در آب شبیه موج سواران حرکت می کرد اما نه به صورت کاملا اصولی و حرفه ای تا اینکه بعد از 17 سالگی پدرش به او یک تخته موج سواری هدیه کرد و آموزش اصول این ورزش هیجان انگیز را برایش آغاز کرد ، "درک" برای تحقق آرزوهای پدرش به مدرسه موج سواری رفت و توانست موفقیت دلخواه خود را کسب کند.
موج سوار نابینا
موج سوار نابینا

تصاویری از موج سوار نابینا در حال تمرین 

 
درک اکنون 24 ساله است و موج سواری حرفه ای او موجب حیرت همه است. اگرچه او در مسابقات موج سواری شرکت نمی کند، اما پدرش را به آرزوی خود رسانده است، یک موج سوار حرفه ای شده، اسپانسر ها برای سفر به دور دنیا به او پول پرداخت می کنند، سوار بهترین امواج می شود و الهام بخش دیگران است. اما درک چگونه می تواند از امواجی عبور کند که حتی کسانی که بینایی کامل دارند از انجام آن می ترسند؟ او از سایر حواسش کمک می گیرد.
لمس کردن امواج به او کمک می کند دینامیک آن ها را حس کند، گوش کردن به صدای آب به او اجازه می دهد بداند چه چیزی در انتظارش است و بقیه به طور طبیعی برایش پیش می آید.
از نظر او هر بخش از موج صدای متفاوتی دارد؛ بنابراین می تواند تصمیم بگیرد که کدام سمت موج می تواند موج سواری کند. اگر آرزویی دارید باید به خودتان اعتماد داشته باشید در غیر این صورت نمی توانید آن را انجام دهید.

موج سواری حرفه ای پسر نابینا + تصاویر

موج سواری حرفه ای پسر نابینا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف