نمناک اخبارسیاست تهدید جدی آمریکا از سوی ایران
تهدید آمریکا ، تهدید آمریکا
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تهدید آمریکا از سوی ایران را علنی اعلام کرد و گفت در صورت تمدید تحریم ها و نقض برجام از جانب امریکا واکنش ایران اجرا خواهد شد.
تاریخ انتشار : 10 آذر 1395
بازدید : 1,690 نفر

تهدید آمریکا از سوی ایران در صورت تمدید تحریم ها

 

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با صداوسیما اظهار داشت:در صورت تمدید تحریم ها و نقض برجام از جانب امریکا، تولید و غنی سازی اورانیوم را به 190هزار سو می رسانیم.

بروجردی افزود:این اقدام مقابله به مثل در راستای مصوبه و قانون مجلس شورای اسلامی اجرا خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:ما در حال حاضر درحال بررسی وضعیت این عهدشکنی ازجانب امریکا هستیم.

وی افزود:البته سیاست دولت، شورای عالی امنیت ملی و هیئت نظارت بر اجرای برجام براساس آنچه مصوب شده از زبان آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور اعلام شده است.

بروجردی همچنین موضوع هسته ای کشور را یک موضوع ملی خواند که تمام بخش ها از جمله دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی بر آن وحدت نظر دارند و گفت:امریکا تنها یکی از کشورهای مذاکره کننده و امضاکننده برجام است و تا آنجا که ما اطلاع داریم اروپایی ها مخالف نقض برجام هستند و طبیعتا نظر روسیه و چین به اقدامات امریکا مثبت نخواهد بود.

وی افزود:بنابراین ما حتما نباید آغازگر عدم اجرای برجام باشیم.

بروجردی گفت:هر اتفاقی که در این عرصه در جهت نقض برجام صورت پذیرد بدون تردید صورتحساب آن به نام امریکایی ها نوشته شده است و آنها نمی توانند این هنجارشکنی را که شورای امنیت پشتوانه آن است به حساب ایران بنویسند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین یادآور شد:بنابراین امریکایی ها باید عواقب عدم اجرای برجام را بپذیرند و ما هم تصمیمات خودمان را با توجه به قانون مجلس خواهیم گرفت و آمادگی کامل را برای اقدامات لازم داریم.

بروجردی همچنین تمدید تحریم ها علیه ایران را با توجه به اتمام زمان تحریم ها نقض صریح برجام دانست و گفت:آنچه فعلا وجود دارد مربوط به قانون آیسا است که در حال حاضر به دستور رئیس جمهور امریکا غیرفعال است و با توجه به اینکه به زودی ترامپ قدرت را در امریکا به دست خواهد گرفت، آنها سیاست های فعلی اوباما را درمورد غیرفعال کردن این قانون دنبال نخواهند کرد.

وی افزود:در نقطه مقابل براساس قانون مجلس شورای اسلامی نیز دولت مکلف شده است اقدامات لازم را در جهت منافع جمهوری اسلامی ایران در عدم اجرای برجام به کار گیرد.

بروجردی تاکید کرد:ما در مجلس شورای اسلامی معتقدیم تمدید تحریم ها خروج از تعهد امریکا، و نقض برجام است.

 

تهدید جدی آمریکا از سوی ایران

تهدید جدی آمریکا از سوی ایران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف