نمناک اخبارسیاست تهدید حمله به آمریکا توسط گروهی خطرناک تر از داعش + ویدئو
حمله به آمریکا ، داعش
انتشار ویدئویی در رابطه با حمله به آمریکا از سوی گروهی تروریستی که به اعتقاد برخی بسیار خطرناک تر از گروهک تروریستی داعش است تهدیدات حمله به آمریکا را شدت بخشید.
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394
بازدید : 4,738 نفر

گروه تروریستی النصره قصد حمله به آمریکا را دارد

گروه تروریستی داعش که تا پیش از جدایی خود از القاعده با نام «القاعده عراق» فعالیت می کرد، با شروع ناآرامی ها و جنگ داخلی سوریه تمام توجهات را به خود جلب کرد؛ توجهاتی که بیش از هر چیز، ناشی از دامنه وسیع فعالیت های تروریستی این گروه، میزان بالای خشونت و کشتار و همچنین اعلام تشکیل خلافت اسلامی از سوی آن ها بوده است. 

 هرچند میزان بالای توجه به داعش از سوی بازیگران مختلف منطقه ای و بین المللی، ناشی از تهدیدات بالقوه این گروه تروریستی بوده، بی توجهی به سایر گروه های تروریستی، مسأله ای است که می تواند در بلندمدت تبعات امنیتی زیادی در خاورمیانه و سایر نقاط جهان داشته باشد. یکی از این گروه های تروریستی که عدم توجه و تمرکز بر آن، می تواند مخاطره آمیز باشد، گروه تروریستی جبهه النصره است؛ گروهی وابسته و ملتزم به مشی شبکه تروریستی القاعده.

القاعده را می توان مادر تمامی گروه های تروریستی دانست که چندین دهه رعب و وحشت را در تمامی نقاط جهان و به صورت مشخص در خاورمیانه به وجود آورد؛ شبکه ای از تعداد زیادی گروه های وابسته به خود در خاورمیانه و آفریقا که تا پیش از ظهور داعش تمامی توجهات را به خود معطوف کرده بود. در حال حاضر نیز در کنار توجه به داعش، لزوم توجه به یکی از عمده ترین و خطرناک ترین وابستگان القاعده یعنی جبهه النصره ضروری به نظر می رسد؛ گروهی که با آغاز ناآرامی ها در سوریه، توانست ضمن یارگیری گسترده، عملیات های جنگی زیادی را در سوریه به ثمر برساند.

با این حال، عدم توجه به این گروه تروریستی در سایه توجه به داعش، می تواند عواقب و خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. در همین زمینه نیز دو اندیشکده آمریکایی اینترپرایز و مطالعات جنگ طی یک گزارشی به این موضوع پرداختند و خطر جبهه النصره را برای امنیت ملی ایالات متحده در درازمدت گوشزد کردند.

در این گزارش آمده است:«هرچند به نظر می رسد داعش بسیار مشهور تر از جبهه النصره است، هر دوی این گروه خطری علیه آمریکا هستند و هر دو قصد حمله به آمریکا را دارند».

در این گزارش که توسط فرد کاگان (مبدع استراتژی موج در سال 2007 در عراق که افزایش نیروهای آمریکایی در این کشور و تعامل با قبایل محلی برای ایجاد ثبات در عراق را در نظر داشت) و کیم کاگان (مشاور ژنرال پترائوس در افغانستان و رئیس موسسه مطالعات جنگ) ارائه شد، تأکید شده است:

«النصره به عنوان شاخه سوری القاعده تهدیدی درازمدت و رام نشدنی تر از داعش است و هدف قرار دادن آن نیز دشوار به نظر می رسد».

در این گزارش کیم کاگان معتقد است که جبهه النصره بی سروصدا و بدون جلب توجه در حال خیزش در درون جمعیت سوریه و مخالفان سوری است. آن ها منتظر فرصت هستند تا در صورت سقوط داعش «جهاد جهانی» خود را آغاز کند.

بنابراین، تمرکز بیش از اندازه بر داعش و عدم توجه به این گروه تروریستی و همچنین سایر گروه های تروریستی که در حال افزایش یارگیری ها و فعالیت های تروریستی خود هستند، می تواند چندین پیامد خطرناک به همراه داشته باشد.

از یک سو، در سایه تمرکز و توجه به داعش، فرصت های لازم تروریستی را برای سایر گروه های تروریستی و به ویژه گروه های وابسته به شبکه القاعده و مشخصا جبهه النصره را فراهم می کند. از سوی دیگر، همان طور که در گزارش کیم کاگان و فرد کاگان آمده، این عدم تمرکز و بی توجهی باعث می شود گروهی همچون جبهه النصره خود را درون جمعیت جوامعی همچون سوریه جا بزنند که در بلندمدت می تواند مخاطرات امنیتی زیادی برای این جوامع به همراه داشته باشد.

تهدید حمله به آمریکا توسط گروهی خطرناک تر از داعش + ویدئو

تهدید حمله به آمریکا توسط گروهی خطرناک تر از داعش + ویدئو
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 14
برگرفته از تابناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف