تهران

تهران گران ترین شهر جهان 2014!

تاریخ انتشار : 14 اسفند 1392کد مطلب : 6085زمان مطالعه : 1 دقیقه
به گزارش اطلاعات اقتصادی اکونومیست شهر تهران در میان گران ترین شهرهای جهان با صعودی چشمگیر به رتبه 65 رسید. سنگاپور به عنوان گران ترین شهر در سال 2014 معرفی شد.

بررسی 131 شهر مهم در دنیا توسط واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در سال 2014 سنگاپور توانست عنوان گران ترین شهر جهان را به خود اختصاص دهد.

 شهر زیبای سنگاپور
 
بر اساس گزارش این نهاد اقتصادی سنگاپور با توجه به شاخص هایی مثل ارزش پول ملی، نرخ تورم و هزینه های زندگی گران ترین شهر جهان در سال 2014 شناخته شده است. 
در گزارش دو سال قبل اکونومیست، توکیوی ژاپن گران ترین شهر جهان معرفی شده بود. کاهش ارزش ین یکی از دلایل خروج توکیو از جایگاه گران ترین شهر جهان عنوان شده است. 
پس از سنگاپور به ترتیب شهرهای پاریس، اسلوی نروژ، زوریخ سوئیس، سیدنی استرالیا، کاراکاس ونزوئلا، ژنو سوئیس، ملبورن استرالیا، توکیوی ژانپ و کپنهاگ دانمارک قرار گرفته اند. 
اکونومیست تهران پایتخت ایران را در میانه فهرست گران ترین شهرهای جهان قرار داده است. ایران رتبه 65 را در این فهرست بدست آورده است. نکته قابل توجه در این جا کاهش شدید رتبه ایران در این فهرست نسبت به گزارش سال قبل است. ایران در گزارش قبل اکونومیست رتبه 122 را بدست آورده بود که این نشان دهنده گران تر شدن هزینه های زندگی در تهران است. 
بر اساس این گزارش شهر بمبئی هند ارزان ترین شهر جهان معرفی شده است. کراچی پاکستان، دهلی نو، کاتماندو نپال، دمشق، الجزیره، بخارست رومانی، شهر پاناما، جده عربستان و ریاض عربستان به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم ارزان ترین شهرهای جهان قرار گرفته اند.

گرانترین شهر ، گران ترین و ارزان ترین شهر جهان 2014

3.650
این مطلب مفید بود ؟3614
برگرفته از تابناک - /م
نظرات
وبگردی