نمناک سرگرمیگوناگون توانایی های عجیب حیوانات در طبیعت! + تصاویر
توانایی های عجیب حیوانات ، طبقه بندی حیوانات
در این گزارش جذاب توانایی های عجیب حیوانات رابشناسید حیواناتی که خصوصیات شگفت انگیز و باورنکردنی در وجود خود دارند.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1396

توانایی های عجیب حیوانات را بشناسید

دوستداران طبیعت میدانند که حیوانات گاهی توانایی هایی از خودشان بروز میدهند که بسیار خارق العاده هستند. در ادامه تعدادی از این خصوصیات و توانایی های شگفت انگیز جانوران را آورده ایم:

با وجود تلاش های زیادی که برای طبقه بندی حیوانات انجام می گیرد، اما هنوز هم طبیعت برای ما شگفتی هایی دارد که حتی پس از گذشت سال ها از کشف آ نها ما را شگفت زده می کنند. این فقط ده نمونه از آنهاست.

آشنایی با توانایی های عجیب جانوران

1-ماهی تیرانداز

روشی که این ماهی در شکار به کار می برد مانند استفاده انسان ها از اسپری ها است. به این شکل که ماهی یک جریان آب را از طریق سطح و هوا با یک زاویه دقیق به حشرات می زند تا حشرات داخل آب بیفتند و سپس آن ها را شکار می کند.نحوه شکار این ماهی تا سال 2013 ناشناخته بود.

توانایی های عجیب حیوانات

2-قوش تیز پر

این پرنده یکی از سریع ترین حیوانات در این سیاره است.اما تنها زمانی که برای شکار می رود سرعت شیرجه آن به دویست و چهل مایل در ساعت می رسد. این مقدار به اندازه ای است که یوزپلنگ ها حتی به آن نزدیک هم نمی شوند.البته سرعت باد ها به این مقدار می رسد.

توانایی های عجیب حیوانات

3-دزوکسید

این موجود در جنوب شرقی آسیا زندگی می کند. در نگاه اول شاید شما به این نکته فکر کنید که ستون های این موجود آن را دشمنی بزرگ برای شما می کند اما در واقع نکته جالب این حشره تولید هیدروژن سیانید است.

توانایی های عجیب حیوانات

4-خیار دریایی

این موجودات در اعماق دریاها در سراسر جهان ساکن هستند. ظاهر ساده این موجود استراتژی دفاعی پیچیده آن را پنهان می کند.خیار دریایی می تواند اعضای بدنش را خارج کند. اگر چه به نظر می رسد این موضوع کشنده باشد اما آن می تواند ظرف مدت چند هفته ارگان های از دست رفته بدنش را بازسازی کند.

توانایی های عجیب حیوانات

5-میگوی تفنگی

میگو ها برای توانایی فیزیکی شان شناخته شده نیستند بلکه مکانیسم دفاعی پیچیده آنها دارند. پنجه های این میگو اسلحه این موجود برای ایجاد حباب است. اسلحه خیلی ترسناکی نیست، درست است؟اما این را بدانید:زمانی که حباب سقوط می کند، دمای تقریبی آن 5000 کلوین است یعنی حدودا 4700 درجه سانتیگراد که می تواند آهن را نیز ذوب کند. میگو مارتین نیز از استراتژی مشابهی برای دفاع استفاده می کند.

توانایی های عجیب حیوانات

6-قورباغه مودار

این قورباغه شبیه موجودات کتاب های کمیک است. قورباغه مودار پنجه های خود را پنهان کرده است. این موجود استخوان هایش را در انگشتانش شکسته است و آنها را از طریق پوست خود به چنگال می برد. عالی و در عین حال وحشتناک!

توانایی های عجیب حیوانات

7-سوزاننده سیاه

این ماهی سیاه که در آب های عمیق زندگی می کند می تواند ماهی های دیگر را تا ده برابر حجم خود بخورد. معده این موجود برای این شناخته شده است که وقتی نمی تواند چیزی را هضم کند معده اش را از گاز پر می کند.

توانایی های عجیب حیوانات

8-موش اسپینی

این موجود می تواند هنگام تهدید از سوی یک شکارچی، از پوست خود خارج شود و بگریزد. آنها قادر به بازسازی تمام چیزهایی هستند که از دست می دهند، حتی فولیکول هایمو. این موجود تنها پستاندار شناخته شده برای این کار است.

توانایی های عجیب حیوانات

9-سمندر شاخدار

سه عضو خانواده سمندر شاخدار توانایی شلیک خون را از چشم خود دارند. این موجود می تواند تا فاصله یک و نیم متری از چشم خود خون پرتاب کند. شبیه داستان های تخیلی! البته خون برخی از شکارچیان طعم ناپسندی دارد و می تواند شکار را از پا دربیاورد.

توانایی های عجیب حیوانات

10-حشره خوار قهرمان

این موجود در بخش کوچکی از آفریقا زندگی می کند. ویژگی منحصر به فرد او این است که می تواند وزن شگفت انگیزی در حدود یک صد و شصت پوند را به خاطر ستون فقرات منحصر به فرد خود حمل کند. مهره های کمر این موجود می توانند در هم قفل شوند و به این ترتیب می توان وزن را حمل کرد.

توانایی های عجیب حیوانات

 

توانایی های عجیب حیوانات در طبیعت! + تصاویر

توانایی های عجیب حیوانات در طبیعت! + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف