ایرج قادری کارگردان و بازیگر سرشناس و قدیمی سینمای ایران در روزنامه قدیمی متنی را با عنوان توبه نامه به چاپ رسانده بود. متن این توبه نامه را می خوانید.

توبه نامه ایرج قادری 

 ایرج قادری متولد 1314 تهران -  کارگردان، فیلمنامه نویس و بازیگر سرشناس و قدیمی سینمای ایران بود. ایرج قادری در 41 فیلم کارگردان، 4 فیلم نویسنده، 72 فیلم بازیگر، 9 فیلم تهیه کننده و 1 فیلم تدوین گر بود. آخرین فیلم او شبکه بود.

ایرج قادری در اردیبهشت 1391 به دلیل تشدید بیماری سرطان ریه در بیمارستان مهرداد بستری شد و به دلیل همین بیماری در ساعت چهار صبح 17 اردیبهشت ماه درگذشت.
 
تصویر توبه نامه ایرج قادری
 
توبه نامه ایرج قادری پس از انقلاب + عکس

متن توبه نامه ایرج قادری:

 
"بدینوسیله به اطلاع ملت شریف میرساند نظر به اینکه در دوران 21 سال فعالیت سینمائی خود قبل از انقلاب اسلامی در ساختن تعدادی از فیلمهایم در رابطه با درگیریهای شدید مالی حاکی از فیلمسازی شخصی و دربدری بمدت 14 سال و برخوردهای جنون آمیز در مقابل طلبکارها و در نتیجه گرفتار شدن در چنگ نزول خواران و فشار بیش از حد و بالاخره چهارچوب های قراردادی بی معنی و سلیقه و خواستهای تحمیلی تهیه و دستگاه در جو حاکم ناچارد ر مسری غلط قرار گرفته بودم لذا اکنون با توبه بدرگاه خداوند متعال و همچنین تشکر از تک تک مردم و تشکر از بخشش و گذشت هموطنان عزیز و پر مهر به امید خدای بخشنده و متعال آمادگی خود را در راه خدمت به اسلام و ملت مسلمان ایران در جوی سالم اعلام میکنم.
ایرج قادری"
 
عکس قدیم و جدید ایرج قادری 
 
توبه نامه ایرج قادری پس از انقلاب + عکس

توبه نامه ایرج قادری پس از انقلاب + عکس

4.3440
این مطلب مفید بود ؟38060
برگرفته از parsine.ir
نظرات
وبگردی