نمناک سرگرمیگوناگون نظرات و دسته بندی کاربران سفرستان برای تور سه روزه مریخ
شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سفرستان تجربه 40 سال را در کنار جدیدترین نوآوری ها و فن آوری های حوزه ی سفر قرار داده تا خدماتی متمایز و متناسب با نیازهای امروز گردشگری ارائه کند.

 تور سه روزه مریخ

در روزهای گذشته به یکی از کمپین های جالب و ایده پردازی نو برخورد کردیم که توانسته کاربران فضای مجازی را به سمت خود جذب کند و بازخوردهای متفاوتی را از کاربران دریافت کند. این کمپین با عنوان تور سه روزه مریخ ویژه نوروز سال 1428 شمسی، توسط آژانس هواپیمایی سفرستان اجرا شد. بررسی شبکه اجتماعی سفرستان نشان می دهد کاربران به چند دسته تقسیم شده اند و نظرات متفاوتی در مورد این سفر هیجان انگیز دارند.

دسته اول: کاربرانی که تور سه روزه مریخ را باور کردند

با توجه به کامنت های صفحه اینستاگرام سفرستان می توان دید که نتیجه جالبی به چشم می خورد و بسیاری از کاربران از این سفر هیجانی شگفت زده شدند و این رویداد را باور کردند. سفرستان در پایان برنامه سفری که برای تور سه روزه مریخ نوشته است ذکر کرده که این برنامه آینده سفر و صنعت گردشگری است و تخیلی نخواهد بود. همچنین اگر متن برنامه سفر مریخ را بخوانیم در برخی از جاها نویسنده و طراح با طنز ریزی واقعی بودن این سفر را در حال حاظر غیرممکن دانسته اند. اینکه از میدان تجریش حرکت می کنیم و عکس دونفره با ایلان ماسک و ... نشان می دهد که این کمپین طنز و شوخی جالبی برای آخر سال است. سفرستان هم در اقدامی مناسب به همه کاربرانی که این سفر را باور کرده و در این تور ثبت نام کردند یک کد تخفیف خرید بلیط هواپیما روی همان شماره موبایل کاربر پیامک کرده است.

سفر مریخ

دسته دوم: کاربرانی که از تور سه روزه مریخ استقبال کرده و ثبت نام کردند

در بررسی کامنت ها و حتی صحبت با برخی از کاربران شبکه اجتماعی و مسافران سفرستان، برخی از کاربران استقبال جالبی از این کمپین کرده اند و حتی هزاران ثبت نامی انجام گرفته است. البته سفرستان به همه این کاربران ثبت نامی کد تخفیفی را پیامک کرده است. این کاربران نظرات جالبی داشتند و مفهوم این کمپین را درک کرده و معتقدند که در هفته های آخر سال، سفرستان توانسته با برگزاری این برنامه جالب در فضای مجازی و وب سایت خود، شادی را بر چهره مسافران نوروزی بیاورد. بسیاری از کاربران اینستاگرام در اقدامی خودجوش حتی استوری سفرستان را در صفحه خود به نمایش گذاشته و خواستار حضور بقیه کاربران و دوستان خود در این کمپین شده اند.

تور مریخ

دسته سوم: کاربرانی که از این اقدام سفرستان ناراحت شدند

این دسته از کاربران از اینکه این برنامه سفر سه روزه به مریخ یک شوخی است و حتی باعث سرکارگذاشتن کاربران شده است ناراحت شده و با کامنت هایی نظر خود را در ایسنتاگرام اعلام کردند. البته طبق آماری که وجود دارد، بسیاری از کاربران در دسته اول و دوم قرار گرفته یعنی یا باور کرده و یا طنز موضوع را درک کرده اند، همچنین تعداد کمی هم از دسته سوم بوده و در جمع ناراحت شدگان هستند.

آنچه که ما در برداشت خود از برگزاری این کمپین توسط سفرستان داشتیم، جنبه طنز ماجراست و همچنین دادن روحیه شادی در آخرین روزهای سال 1397 که این موضوع در حجم بسیاری از نظرات و بازخوردهای کاربران هم دیده می شود. در هر صورت کمپین تور سه روزه مریخ در کنار شوخی و طنز خود، از آینده صنعت گردشگری نیز سیگنالی را به جامعه گردشکری می دهد.

نظرات و دسته بندی کاربران سفرستان برای تور سه روزه مریخ

این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .