نمناک اخباراقتصاد توقف پلاک گذاری خودرو مدل 92
احمد نعمت بخش از توقف شماره گذاری خودرو های مدل 92 خبر داد. دبیر انجمن خودروسازان از نامه مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست به پلیس راهور برای توقف شماره گذاری خودروها...
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392

'دبیر انجمن خودروسازان در مورد دلیل توقف پلاک گذاری خودروها اظهار داشت:براساس مصوبه دولت در اسفند سال 90 ، از ابتدای امسال خودروها باید با استاندارد یورو 4 تولید شوند و شرط این تولید، آن است که وزارت نفت از اول سال 91 سوخت با استاندارد یورو 4 را در کشور توزیع کرده باشد.
وی با بیان اینکه توزیع سوخت با استاندارد یورو 4 هنوز انجام نشده است، افزود:وزارت نفت اعلام کرده که توزیع این سوخت را از اول سال جاری در 8 کلان شهر آغاز خواهد کرد که ظاهراً این مسئله نیز عملیاتی نشده است.
 

نامه محیط زیست برای توقف شماره گذاری خودروها
نعمت بخش تصریح کرد:با این وجود، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست علی رغم آماده نبودن زیرساختها (عدم توزیع سوخت مناسب) به پلیس راهور نامه زده و توقف شماره گذاری خودروهایی که با استاندارد یورو 4 تولید نشده اند را خواستار شده است.
وی با بیان اینکه عدم توزیع سوخت مناسب باعث آسیب رسیدن به موتور خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 می شود، گفت:این مسئله به معنی هدر رفتن پول مردم است، زیرا قیمت خودروهای سواری مجهز به استاندارد یورو 4 نسبت به خودروهای با استاندارد یورو 2 حداقل 700 هزار تومان گران تر است و این اختلاف قیمت در مورد خودروهای سنگین تا 5 هزار یورو می رسد که در این مورد به قطعات وارداتی و ارز وابستگی داریم.
 

خودروهای یورو 4 نیز پلاک نمی شوند
دبیر انجمن خودروسازان در مورد دلیل عدم پلاک شدن خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 نیز گفت:در 2 یا 3 ماه پایانی هر سال، خودروها با مدل سال آینده به خریداران تحویل داده می شد و در حال حاضر پلیس اجازه پلاک گذاری خودروهای با استاندارد یورو 4 را نمی دهد و از خودروسازان خواسته تا این خودروها را با مدل 91 به خریداران تحویل دهند.
وی ادامه داد:توجیه پلیس این است که چون این خودروها در سال 91 تولید شده اند، پس باید با مدل 91 به مردم عرضه شوند.
وی توضیح داد:ما موضوع را با وزارت صنعت در میان گذاشته ایم تا آنها نیز با مذاکره با سازمان محیط زیست، این مشکل را برطرف کنند.
نعمت بخش همچنین گفت:وزارت صنعت در حال ارسال نامه ای به دولت است که بر اساس آن، تولید خودروها با استاندارد یورو 4 ، شش ماه بعد از توزیع سراسری سوخت یورو 4 انجام شود.
وی افزود:وزارت صنعت از تیر سال گذشته به وزارت نفت نامه زده تا زمان توزیع سوخت یورو 4 را اعلام کنند ولی هنوز پاسخی در این مورد دریافت نشده است.'

توقف پلاک گذاری خودرو مدل 92

توقف پلاک گذاری خودرو مدل 92
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از eghtesadonline.com
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف