نمناک سرگرمیگوناگون تولد دختر هنگ کنگی با دو بچه در شکم
تولد دختر ، دختر عجیب
پدیده ای بسیار نادر در هنگ کنگ تکرار شد. یک دختر نوزاد با دو قلویی در شکم خود به دنیا آمد. متخصصان درباره علت این پدیده گمانه زنی می کنند. آیا دلیل آن می تواند سقط جنین های سابق مادر نوزاد باشد؟
بازدید : 21,627 نفر

 یک انسان در شکم یک انسان در شکم یک انسان، آنچه یادآور عروسک های تو در توی روسی ماتروشکا است، در واقعیت اتفاق می افتد، اگر چه به ندرت. به نوشته نشریه بریتانیایی Mirror، در بیمارستان "کویین الیزابت" هنگ کنگ نوزاد دختری با دوقلویی در شکم خود به دنیا آمده است. جراحان بیمارستان نوزاد دختر را پس از آن که به سه هفتگی رسید مورد عمل جراحی قرار دادند تا دو جنین را از شکم او خارج کنند.

تولد نوزاد باردار
 
دو قلوها دارای پا، دست، ستون فقرات، قفسه سینه و ارگان های داخلی بوده اند. پوست آن ها نیز تشکیل شده بوده است. هر دو بند ناف داشته اند. وزن یکی از آن ها 14،2 و دیگری 9،3 گرم بوده است. عمل جراحی موفقیت آمیز بوده و دختر نوزاد هشت روز پس از انجام آن از بیمارستان مرخص شده است.
وضعیت این نوزاد دختر در جهان پزشکی به عنوان "جنین در جنین" شناخته شده است. در هر پانصد هزار بار زایمان یک بار چنین پدیده ای پیش می آید، اما تا کنون تنها دویست مورد آن ثبت شده است. به گفته دکتر یو کای مان، متخصص زنان و استاد دانشگاه هنگ کنگ، این نخستین بار است که پدیده "جنین در جنین" در هنگ کنگ مشاهده و ثبت شده است.
دکتر یو کای مان گفته است که پزشکان در آزمایش های پیش از زایمان متوجه وجود دو جنین در شکم جنین نشده بودند. به گفته او، دو جنین داخل شکم جنین بسیار کوچک و غیر قابل کشف بوده اند. پزشکان تنها یک زایده در طرف چپ کودکی که هنوز به دنیا نیامده بود یافته بودند و می پنداشتند که این زایده یک تومور باشد. اما پس از آن که کودک به دنیا می آید، آزمایش سونوگرافی نشان می دهد که زایده ای که پزشکان دیده بوده اند در حقیقت دو جنین هستند.
به گفته دکتر یو کای مان از آنجا که نوزاد دختر نمی تواند باردار شده باشد، باید گفت که لقاح در این مورد با مشکل روبرو بوده و جنین در محل اشتباهی تشکیل شده بوده است. سازمان بهداشت جهانی این مورد را به عنوان نوعی سرطان دسته بندی کرده است. علل ایجاد این پدیده غیرعادی هنوز کاملا روشن نیست. ممکن است که سقط جنین های مکرر مادر پیش از تولد نوزاد دختر موجب بروز این پدیده شده باشد. "ژورنال پزشکی هنگ کنگ" نوشته است که گسترش آزمایش های سونوگرافی فراصوتی پیش از تولد می تواند به کشف علل بروز پدیده "جنین در جنین" کمک کند.

تولد دختر هنگ کنگی با دو بچه در شکم

تولد دختر هنگ کنگی با دو بچه در شکم
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 102
برگرفته از بهار-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 89 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف