نمناک فرهنگ و هنرچهره ها تولد 71 سالگی سیلوستر استالونه بازیگر فیلم راکی
سیلوستر استالونه ، سیلوستر استالونه بازیگر
سیلوستر استالونه بازیگر و نویسنده فیلم راکی که با این فیلم به شهرت رسید، امروز شمع تولد 71 سالگی اش را فوت کرد .
تاریخ انتشار : 16 تیر 1396

سیلوستر استالونه بازیگر فیلم راکی 71 ساله شد

سیلوستر استالونه بازیگری که با فیلم راکی شناخته شد و توانست موفقیت های زیادی با این فیلم به دست آورد و با این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد امروز 17 ساله شد و جشن تولدی را به این مناسبت برگزار کرد.

جشن تولد 71 سالگی سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه بازیگر مطرح سینمای اکشن هالیوود که تا به حال سه بار نامزد اسکار شده امروز شمع تولد 71 سالگی اش را خاموش می کند.

"سیلوستر اِستالونه" متولد 6 جولای 1946 بازیگر، کارگردان و نویسنده آمریکایی است. وی را عمدتاً بخاطر بازی در نقش های اکشن فیلم های هالیوودی می شناسند.
دو نقش بیادماندنی سیلوستر، یعنی رمبو و راکی از مهم ترین نقش های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تاثیر گذار بودند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی تک تک قسمت های این فیلم ها را نیز بر عهده داشت.

سیلوستر استالونه بخاطر بازی در فیلم راکی نامزد دریافت دو جایزه اسکار، یکی برای بهترین بازیگر و دیگری برای بهترین نمایشنامه شد. وی سومین بازیگر تاریخ بود که بخاطر یک فیلمش، نامزد دریافت این دو جایزه شد. پیش از او فقط چارلی چاپلین و اورسن ولز به این افتخار نائل شده بوند.
فیلم راکی علاوه بر دیگر موفقیت هایش توانست در فهرست ملی ثبت فیلم و موزه اسمیتسونین نیز به ثبت برسد.

سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه بازیگر فیلم راکی

استالونه بعد از ایفای چند نقش کوتاه در فیلمهایی مانند " Klute " و " Bananas " متوجه شد که نمی تواند با اینگونه فیلم ها راه بجایی ببرد!

بنابراین تصمیم گرفت که خود فیلمنامه ای بنویسد. او بعد از نوشتن فیلمنامه مذبور که " راکی " نام داشت، آن را به کمپانی برای ساختن تحویل داد، کمپانی موافقت خود را برای ساخت آن اعلام کرد، اما معتقد بود که سیلوستر نباید در نقش اصلی حضور داشته باشد، سیلوستر مصمم بود که نقش را خودش بازی کند و گرنه رضایت نمی داد که فیلم ساخته شود.
بالاخره بعد از مدت ها بحث بین کمپانی و سیلوستر، کمپانی قبول کرد که خود سیلوستر نقش اصلی را بازی کند. فیلم ساخته شد و سیلوستر توانست برای این فیلم کاندید دریافت اسکار بهترین فیلمنامه نویسی و بازیگری شود. افتخاری که سکوی پرتاب سیلوستر برای نقش آفرینی های بزرگ تر بود.

زمانی که برای فیلم "راکی" توانست به موفقیت های زیادی برسد، "راجر ایبرت" مقاله ای نوشت که در آن اشاره کرده بود که "استالونه" بزودی تبدیل به یک "مارلون براندوی" دیگر خواهد شد!
بعد از این مقاله " استالونه " توانست یک رکورد از خود برجای بگذارد، او توانست 30 بار کاندید دریافت تمشک طلایی شود که اغلب آنها مربوط به بدترین بازیگری بود! او توانسته است 10 بار این تمشک را دریافت کند و به همین دلیل در سال 2000 توانست لقب "بدترین بازیگر قرن" را بدست بیاورد!

یک بار مصرف ها، راکی، رمبو، قاضی دِرِد، شهرک آدمکش ها، کبری، زندان، فرار به سوی پیروزی، تخریب چی و صخره نورد از جمله فیلم هایی هستند که استالونه در آنها خوش درخشیده است.
وی بعد از سالها تجربه بازی در هالیوود سال گذشته برای فیلم "کرید" به کسب جایزه اسکار نزدیک شد اما آن را دریافت نکرد. استالونه گلدن گلاب را اما برای همین فیلم به خانه برد. وی تاکنون سه بار نامزد اسکار شده امام هنوز در گرفتن این جایزه ناکام مانده است.

تولد 71 سالگی سیلوستر استالونه بازیگر فیلم راکی

تولد 71 سالگی سیلوستر استالونه بازیگر فیلم راکی
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف