نمناک سرگرمیگوناگون 108 هزار درخت برای تولد شاهزاده! + تصاویر
تولد شاهزاده ، کاشت صدهزار درخت
پادشاه کشور بوتان به مناسبت تولد شاهزاده تصمیم جالب گرفت . تصمیمی که 108.000 درخت در آن شرکت داشتند. کارشناسان محیط زیست این کشور این اتفاق را متحول کننده ترین رخداد سالهای اخیر اعلام کردند.

تولد شاهزاده و کاشت 108 هزار نهال

پادشاه کشور بوتان به مناسبت تولد ولیعهد دست به اقدامی جالب و شاید بی مثال زد. پادشاه کشور بوتان شادی اش را از تولد شاهزاده با طبیعت تقسیم کرد. Jigme Khesar پادشاه و همسرش که او هم از خانواده سلطنتی است تصمیم گرفتند با کاشت هزاران درخت تولد پسرشان را جشن بگیرند. در سنت مردمان این کشور کاشت درخت نماد شادی است که با آروزی داشتن زندگی خوب برای نوزاد انجام می شود حالا پیرو همین سنت پادشاه این کشور قصد کرد تا با کاشت درختان بیشتر شادی بیشتری برای فرزندش در زندگی آرزو کند. از آنجایی که کاشتن این همه درخت کار ساده ای نبود ، در سیاستی جالب مسئولان برای تشویق توریست های حاضر در بوتان طرحی را اجرا کردند که در آن هر یک توریست به نمایندگی از کشورش یک نهال کاشت.

کارشناسان محیط زیست این کشور این تصمیم پادشاه را به مناسبت تولد شاهزاده ، اتفاق زیر و رو کننده کشور نامیدند.

گفتنی است کشور بوتان با داشتن اهداف شادی ملی یکی از شادترین کشورهای جهان شناخته شده است . شاید برگزاری این سبک جشن ها که به هر نحوی مفید و کم هزینه است یکی از دلایل شناخته شدن این کشور به عنوان سرزمین شادی ها باشد.

تصاویر تولد شاهزاده و کاشت 108.000 نهال برای سلامتی ولیعهد

تولد شاهزاده

تولد شاهزاده

تولد شاهزاده

تولد شاهزاده

تولد شاهزاده

 

تولد شاهزاده ، تولد شاهزاده کشور را زیر و رو کرد! + تصاویر

108 هزار درخت برای تولد شاهزاده! + تصاویر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف