نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تولد نوزادی با کبد و قلب بیرون سینه + تصاویر
قلب بیرون سینه ، نوزاد عجیب
در سونوگرافی پزشک متوجه شد که قلب جنین بیرون از بدنش رشد کرده ، پس از تولد نوزاد کبد و روده هایش را هم خارج از قفسه سینه اش آورده بود . 60 پزشک از 12 تیم برای جراحی نوزاد مبتلا به کردیا آماده شدند.
تاریخ انتشار : 1 آبان 1395

تولد نوزادی با روده ، کبد و قلب بیرون از سینه اش:

"کایران ویتز " هنگام تولد با مشکل نادری همراه بود ، اعضای مهم و حیاتی داخلی آن بیرون از سینه رشد کرده بود ، گوشه ای از روده ها به همراه بخشی از کبد و قلب بیرون از قفسه سینه رشد کرده بود.

نوزاد با قلب بیرون

تولد نوزاد با قلب بیرون بیرون از قفسه سینه اش

تولد و جراحی نوزاد مبتلا به کردیا و قلب بیرون از سینه

قلب ، کبد و روده های این نوزاد دوست داشتنی بیرون از قفسه سینه اش رشد کرده بود . والدین این نوزاد زمانی که برای انجام سونوگرافی 20 هفتگی مراجعه کرده بودند متوجه مشکل رشد جسمی فرزندشان شدند. تصویر و نتایج سونوگرافی پزشک را حیرت زده کرد ، نوزادی لاغر با قلبی که سه اینچ با فاصله از جنین در حال تپیدن بود. تمام این نتایج والدین و پزشک را آگاه کرد که نوزاد بلافاصله بعد از تولد برای جراحی اماده شود ، عمل جراحی سخت و پیچیده ای که برای پیکربندی دوباره نوزاد لازم بود.

کایتلین مادر این نوزاد می گوید:ما هیچ نمی دانستیم ، از اینکه نوزاد ما چگونه متولد شده و به چه وضعیتی درمان خواهد شد چرا که پیچیدگی وضعیت او ما را گیج کرده بود . هیچ کس نمی تواند چنین وضعیتی را تصور کند، بسیار نگران بودیم اما تصمیم گرفتیم طبق گفته و تشخیص پزشکان پیش برویم. تصویر برداری های سه بعدی جزئیات بیشتری از وضعیت نوزاد مشخص کردند.

دکتر جوزف دیارانی جراح این نوزاد گفت :جنین از یک مشکل بسیار کمیاب رنج می برد که منجربه ایجاد نقص مادرزادی در تشکیل استخوان روی قلب و ارگان های داخلی می شود ، اختلالی به نام eptopia cordis که منجربه رشد قلب و گاهی ارگان های دیگر داخلی بدن بیرون از قفسه سینه می شود.تیمی از متخصصان آماده شدند و با طراحی مدل سه بعدی تا حدودی شرایط اولیه برای جراحی را بررسی کردیم.

قلب بیرون از بدن

شبیه سازی نوزاد با قلب بیرون از بدن

تیمی از 60 پزشک از 12 تیم جداگانه کنار هم جمع شدند و طی یک جراحی 1 ساعت و نیمه عمل بازگرداندن قلب به داخل سینه نوزاد انجام شد. این جراحی یکی از پرمخاطره ترین پروسه های درمانی طول زندگی من بود ولی در نهایت با موفقیت به اتمام رسید. حالا یک سال از آن روز می گذرد و کودک بدون هیچ مشکلی به زندگی طبیعی خود ادامه می دهد.

قلب بیرون از سینه

قلب بیرون از سینه

 عکس های نوزادی که با قلب بیرون از سینه متولد شده بود یکسال بعد از جراحی

قلب بیرون سینه , جراحی نوزاد کردیا توسط 60 پزشک

تولد نوزادی با کبد و قلب بیرون سینه + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 47
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 44 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف