نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه رشد کرده + تصاویر
مغز بیرون جمجمه ، عکس نوزاد عجیب
نتایج سونوگرافی اختلال رشد مغز بیرون از جمجمه نوزاد را ثابت کرده بود اما والدین جوان راضی به سقط جنین نشدند تا اینکه نوزاد با ظاهری عجیب و خطری بزرگ متولد شد.

زندگی و نجات شگفت انگیز نوزاد مبتلا به آنسفالوسل اختلال رشد مغز بیرون از جمجمه

 " بتلی یودر " نوزادی که با یک اختلال نادر به نام آنسفالوسل متولد شده بود توانست به زندگی بازگردد.

مغز بیرون جمجمه

نجات نوزاد مبتلا به آنسفالوسل با مغز بیرون جمجمه

 

این عارضه در حقیقت رشد غیرطبیعی مغز بیرون از جمجمه است که از هر 100.000 کودک در آمریکا یکی را دچار می کند. در دوران بارداری اختلال جنین تشخیص داده شد و پزشکان به والدین جوان این نوزاد پیشنهاد کردن تا برای سقط جنین اقدام کنند اما آنها نپذیرفتند و امیدوارانه ادامه دادند.

نوزاد با وضعیتی غیرطبیعی متولد شد ، اختلال موجود در جمجمه باعث رشد مغز بیرون از فضای استخوان بندی شده بود . پزشکان شانس زنده ماندن نوزاد را بسیار کم می دانستند به همین علت یکی از پزشکان برای آگاه سازی والدین جوان با انها صحبت کرد و هشدار داد که در صورت ادامه دار شدن زندگی این نوزاد عملکردهای غیرطبیعی در جسم او ایجاد خواهد شد به همین علت آنها سقط را تجویز کرده بودند.

نوزاد عجیب الخلقه

نوزاد عجیب الخلقه با مغز بیرون جمجمه

پدر این نوزاد در مصاحبه با دیلی میل گفت :به هیچ وجه دوست نداشتیم نوزادمان را از دست بدهیم . زمانی که پزشکان وضعیت را برای ما شرح دادند اما ما تصمیم گرفتیم تا فرزندمان را ببینیم حتی برای یک ساعت چرا که پزشکان گفته بودند اگر نوزاد زنده به دنیا بیاید بیشتر ازچند ساعت زنده نخواهد ماند.

بالاخره نوزاد متولد شد و برخلاف انتظار پزشکان 36 ساعت از تولد گذشت و نوزاد ما هنوز زنده بود و نفس می کشید. از قرار معلوم نوزاد هم تلاش می کرد تا زنده بماند ، پزشکان تصمیم گرفتند تا او را جراحی کنند که با موفقیت انجام شد.

زنده ماندن نوزاد عجیب

زنده ماندن نوزاد عجیب با مغز بیرون از جمجمه

حالا این کودک 7 ماهه بدون هیچ مشکلی و در سلامت کامل زندگی می کند.

تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه رشد کرده + تصاویر

تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه رشد کرده + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 50
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 47 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف