نمناک اخبارپزشکی و سلامت تولد نوزاد با سه پا + عکس قبل و بعد از جراحی
نوزاد ، نوزاد دختر
نوزادی با پای سوم کاملا شکل گرفته شده که از ناحیه کشاله ران بین دو پای معمولیش خارج شده است به دنیا آمد.
تاریخ انتشار : 8 فروردین 1396

نقص مادرزادی نوزادی با یک پای اضافی

نوزادی با یک پای اضافه در هند به دنیا آمد و پزشکان با انجام عمل جراحی سه ساعته، موفق شدند اندام اضافی بیرون زده از بدن این دختربچه شش روزه هندی را حذف کنند.

پزشکان طی یک جراحی پیچده موفق شدند نقص مادرزادی نوزادی با یک پای اضافی را حذف کنند که 21 مارس (حدود یک هفته پیش)، از زنی 25 ساله به نام سریلاسا کانچاناپالی (Srilatha Kanchanapally) در بیمارستان محلی ژانگوان در تلانگانای هند به دنیا آمد.
این کودک دو روز پس از تولد برای برداشتن اندام اضافی به بیمارستان نیلوفر در حیدرآباد هند منتقل شد و پس از انجام جراحی به گفته جراحان دست اندرکار عمل، اکنون در سلامت کامل به سر می برد.
اندام اضافی این کودک پیش از تولد هم در اسکنی معمولی از رحم مادرش هویدا شده بود اما پزشکان در ابتدا تصور کرده بودند پای اضافی او، یک دوقلوی انگلی است.

نوزاد

دکتر «کا سرینیواس» که در اقدام برای جداسازی عضو اضافی نقش داشته است گفت:اندام اضافی نوزاد این مادر جوان از منطقه لگن بیرون زده بود که با عمل جراحی برداشته شد و او اکنون دوران نقاهت پس از جراحی را سپری می کند.

تولد

تولد

تولد


به گفته رئیس بخش جراحی اطفال بیمارستان نیلوفر، این اتفاق بسیار نادر است و از هر 100 هزار تولد فقط در یک نوزاد دیده می شود.
عملیات حذف عضو اضافی این دختر نوزاد در بیمارستانی دولتی و صورت گرفت و هزینه ای از والدین وی دریافت نشد. یک ماه پیش هم پسر نوزادی با چهار پا و دو آلت تناسلی در هند به دنیا آمده بود

تولد نوزاد با سه پا + عکس قبل و بعد از جراحی

تولد نوزاد با سه پا + عکس قبل و بعد از جراحی
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 47
برگرفته از سلامت آنلاین-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 38 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف