نمناک سرگرمیگوناگون ناتوانی چین در تولید نوک خودکار!
تولید خودکار ، نوک ساچمه ای خودکار
شاید برایتان عجیب باشد که چین توانایی تولید خودکار را نداشته باشد اما این موضوع حقیقت دارد و چین قادر به تولید نوک ساچمه ای خودکار نیست.

چین قادر به تولید خودکار نیست

کشور چین در چند دهه اخیر در زمینه های بسیاری پیشرفت کرده و از بسیاری از کشورهای دیگر در جهان پیشی گرفته است. با این حال این کشور همچنان توانایی تولید نوک ساچمه ای خودکار را ندارد.

اولین بار اختراع خودکار در سال 1888 میلادی بنام John J. Loud ثبت شد. او دباغ چرم بود و سعی داشت قلمی بسازد که بتواند روی چرم های دباغی شده خود بنویسد. کاری که خودنویس های آن زمان قادر به انجام آن نبودند.

تولید خودکار

چینی ها در تولید خودکار ناتوان اند


خودکارها برای انتقال جوهر به روی کاغذ، از ساچمه ای کوچک استفاده می کنند که باید با دستگاهی بسیار دقیق و حساس تولید شوند.

چین تاکنون ده ها موشک به فضا ارسال کرده و صدها مدل گوشی هوشمند تولید کرده است و در بسیاری دیگر از علوم روز کشورهای مختلف جهان را پشت سر گذاشته است اما به دلیل نیاز به ظرافت بالا نتوانسته است برای خودکارهای خود ساچمه بسازد.
 
با این حال این کشور اخیرا اعلام کرده که با پیشرفت های صورت گرفته در صنایع ماشین سازی به زودی می تواند در زمینه تولید نوک ساچمه ای خودکار خودکفا شود.

چین در حال حاضر بدنه و سایر قسمت های خودکار را تولید می کند اما نوک ساچمه ای آن را از کشورهای اروپایی وارد می کند. میزان واردات نوک ساچمه ای در این کشور در حال حاضر برابر با 17.3 میلیون دلار است.

ناتوانی چین در تولید نوک خودکار!

ناتوانی چین در تولید نوک خودکار!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف