نمناک اخبارجامعه ماجرای تولید سوسیس با گوشت سگ!
سوسیس ، نحوه تولید سوسیس
دبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی این موضوع را رد و تصریح کرد: شایعاتی درباره استفاده از مواد غیرمجاز مانند استفاده از گوشت سگ در تولید سوسیس و کالباس در فضای مجازی مطرح شده که برای مشخص شدن مسببان، موضوع از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است.
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395

تولید سوسیس با گوشت سگ،شایعه یا واقعیت؟

مجید افلاکی با بیان این که هیچ گونه تخلفی در استفاده از مواد اولیه در واحد های عضو این اتحادیه وجود ندارد، اظهار کرد:نمی توان کل جامعه تولید در یک بخش را بدون ایراد دانست. اما قویا شایعاتی که مربوط به استفاده از مواد غیربهداشتی در محصولات سوسیس و کالباس است را رد می کنم.

وی با اشاره به شایعاتی که در فضای مجازی در این باره به وجود می آید، افزود:حتی در مواردی که شایعاتی درباره استفاده از مواد غیرمجاز در این محصولات مانند استفاده از گوشت سگ که بازتاب گسترده در فضای مجازی داشته است، برای پیگیری به پلیس فتا مراجعه کرده تا مسببان این شایعات که با افکار عمومی و اعتبار تولید کنندگان بازی می کنند مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

سوسیس و کالباسدبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران با اشاره به فرآیندهای نظارتی بر کارخانه های تولید کننده فرآورده های گوشتی گفت:عملا جای تخلف در استفاده از مواد اولیه غیرمرغوب وجود ندارد، چرا که وضعیت نظارت در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی تحت پوشش اتحادیه بسیار سنگین است و سازمان استاندارد از استاندارد های اجباری برای تولید اینگونه محصولات غذایی استفاده می کنند.

افلاکی درباره هشدار مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو مبنی بر استفاده از بافت های غیرمجاز مانند تاج خروس و پوست مرغ در سوسیس و کالباس، اظهار کرد:مردم باید در انتخاب فرآورده های گوشتی دقت لازم را به خرج دهند. اطلاعات مربوط به مواد اولیه مصرف شده، نشان استاندارد، تاریخ مصرف و اطلاعات شرکت تولید کننده از جمله اطلاعاتی هستند که باید در هنگام خرید مورد توجه مردم قرار بگیرند.

 

مجید افلاکی

دبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران با اشاره به این که سرانه مصرف فرآورده های گوشتی برای هر ایرانی پنج کیلوگرم در سال است، ادامه داد:آمار مصرف در کشور آمار بسیار پایین است و براساس برنامه 10 ساله ای که تا سال 1404 تدوین شده بنا داریم سرانه مصرف را به 10 کیلوگرم در سال برای هر نفر برسانیم.

وی افزود:آمار صادرات فرآورده های گوشتی را در سال گذشته چهار تا پنج میلیون دلار بوده است که براساس برنامه ریزی ها و با افزایش مصرف داخلی و در نظر گرفتن میزان تولید این رقم تا پایان برنامه 10 ساله به 25 تا 30 میلیون دلار ارتقا پیدا خواهد کرد.

افلاکی خاطر نشان کرد:حدود 170 تولید کننده فرآورده های گوشتی در کشور فعال هستند که کمتر از 100 تولید کننده عضو این انجمن هستند.

ماجرای تولید سوسیس با گوشت سگ!

ماجرای تولید سوسیس با گوشت سگ!
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف