کمپرسورهای بادی و صنعتی
کمپرسور های باد که نام دیگر آنها کمپرسور هوا نیز می باشد در متراکم نمودن گاز و بخار درون مخزن ها نقش دارند. کمپرسورها گاز را با سرعت بسیار زیادی به درون خود وارد کرده و با صرف انرژی آن را کاملا فشرده می سازند.

تولید کمپرسورهای بادی و صنعتی

کمپرسور های باد که نام دیگر آنها کمپرسور هوا نیز می باشد در متراکم نمودن گاز و بخار درون مخزن ها نقش دارند. کمپرسورها گاز را با سرعت بسیار زیادی به درون خود وارد کرده و با صرف انرژی آن را کاملا فشرده می سازند. کمپرسور های هوا برای مثال در تجهیزات بادی، تنظیم باد اتومبیل، مخازن صنعتی و تجهیزات دندانپزشکی بکار گرفته می شوند. این تجهیزات می توانند در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود داشته و بکار گرفته شوند.

کمپرسورهای با ابعاد بزرگ بیشتر برای استفاده های صنعتی و با استفاده های طولانی مدت بکارگرفته شده و انواع کوچکتر غالبا برای استفاده های پزشکی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. دو دسته بندی کلی برای تقسیم بندی آنها وجود دارد که شامل کمپرسورهای دینامیک و جابجایی مثبت می باشد. کمپرسورهای دینامیک از نوع محوری و شعاعی یا گریز از مرکز می باشند و انواع جابجایی مثبت آن از نوع رفت و برگشتی می باشند که خود آنها نیز می توانند در انواع مارپیچی، دندانه دار، تزریقی، قرقره ای، پره ای یا سایر انواع مختف وجود داشته باشند.

کمپرسور صنعتی

کمپرسور دندانپزشکی

استفاده از کمپرسور های با قابلیت و اطمینان قابل قبول در استفاده از یونیت های دندانپزشکی دارای اهمیت زیادی است. انواع مختلفی از این ابزار در واحد های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین مورد از نوع تسمه ای است، که انتقال نیروی محرکه از الکتروموتور توسط تسمه صورت می گیرد. دومین نوع، کوبله می باشد که در آن نیروی محرکه مستقیما به سیلندر منتقل می شود. سومین دسته انواع بدون روغن می باشند که بدون استفاده از روغن مورد استفاده قرار می گیرند و دسته آخر کمپرسور های یخچالی می باشند که در آنها از موتور های کولر گازی استفاده می شود.

کمپرسور دندانپزشکی

کاربردهای انواع کمپرسورها

کمپرسورها در انواع مختلفی از صنایع و تجهیزات گسترش یافته اند. انواع مورد استفاده در مصارف خانگی در ابزارهایی مانند یخچال و فریزر و کولرها وجود دارند. همچنین آنها در مصارف دندانپزشکی مانند دریل های دندانپزشکی دارای کاربرد مطلوبی می باشند. علاوه بر این، انواع بادی و صنعتی آن در طیف گسترده ای از صنایع پیشرفته امروزی مانند صنایع هوایی و هواپیمایی، توربین ها و مخازن میعانات و ذخیره گاز مورد استفاده واقع می شوند.

کاربرد کمپرسور

مزایای کمپرسور ها

کمپرسورهای مختلف برای به حداکثر رساندن عملکرد واحدهای فشرده سازی و به خصوص برای تسهیل کاربری نهایی طراحی شده اند که این مساله اجازه می دهد دستگاه در زمان واقعی و با حداقل اتلاف انرژی در طول عملیات بارگیری دارای عملکرد مطلوب باشد. هر کمپرسور می تواند با واحدهای دیگر که حتی با استفاده از کل ایستگاه هماهنگ باشد که این امر منجر به مدیریت و بهینه سازی عملکرد کل سیستم  خواهد شد. همچنین از سایر مزایای استفاده از انواع مختلف آنها می توان به موارد عملکرد و دسترسی آسان به تمام اجزاء، استفاده کاربردی و عملی و موتورهای با کارایی بالا اشاره نمود.

کمپرسورهای صنعتی بزرگ به طور عمده به عنوان واحدهای جداسازی هوا و یا هوای اصلی در صنایع مختلف فرآوری مانند صنایع پلاستیک، کشاورزی یا فولاد استفاده می شود. از آنجا که شرایط محیطی هر سایت مثل رطوبت، دما، بارش و آلاینده های هوا می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد، سیستم های فیلتر هوای ورودی به طور کاملا منطبق با شرایط در هر منطقه برای اطمینان از بهترین حفاظت تجهیزات توربو دستگاه ها و با در نظر گرفتن ارزش های اصلی از قبیل در دسترس بودن، قابلیت اطمینان و سودآوری مورد توجه قرار می گیرد. 

تجهیزات و اجزای تشکیل دهنده

هر کمپرسور از یک مخزن، موتورکمپرسور، کلیدقطع کن,گیج,سوپاپ اطمینان,شیریکطرفه وشیرخروجی باد  تشکیل یافته است. مخزن در ذخیره هوای فشرده خروجی نقش دارد و در کمپرسور های مختلف دارای فشار های متفاوتی است. میکروفیلتر ها فیلترهایی برای جذب ذرات و ناخالصی های هوا و سیالات کاربرد دارد. درایر یا خشک کن جذبی برای جذب بخار آب فشرده بصورت دو برج فولادی ساخته شده است و درایر تبریدی دارای عملکردی مانند یخچال بوده که بخار آب را که در اثر اعمال سرما تبدیل به قطرات آب می شود از طریق شیر تخلیه از محفظه خارج می نماید. میکروتراپ نیز در آخر قطرات آب و روغن موجود در هوای خروجی را جذب نموده و از ورود آنها به مخزن اصلی جلوگیری می نماید. 

خرید کمپرسور

برای خرید بهترین کمپرسور های بادی، صنعتی و دندانپزشکی و همچنین آگاهی از قیمت ها از طریق وب سایت ما https://iranpump.com با ما در تماس باشید.

تولید کمپرسورهای بادی و صنعتی

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی