پرچم مذهبی
پرشین نوین پرچم از بزرگ ترین تولید کنندگان پرچم در ایران می باشد که انواع پرچم های مذهبی ، رومیزی و ... را تولید می کند.

شرکت تولید کننده انواع پرچم ، از برترین برندهای تولید پرچم

شرکت پرشین نوین پرچم ، یکی از برترین تولید کننده های انواع پرچم در ایران است. پرچم مذهبی ، پرچم تشریفات ، پرچم رومیزی  و پرچم ایران عزیزمان از جمله تولیدات این مجموعه توانمند می باشد. کارنامه ی درخشان پرشین نوین پرچم ،چندین دهه فعالیت مستمر و پربار در حوزه تولید و چاپ پرچم است.در همین راستا و به جهت آشنایی بیشتر با این مجموعه و مدیریت مدرن آن، مصاحبه ای با مدیر عامل شرکت پرشین نوین پرچم صورت پذیرفته و بخش هایی از آن در ذیل آمده است.

پرچم های مذهبی

جناب اقای طالبیان سلام وقتتون بخیر. به چه نحوی با این صنف و تولید پرچم آشنا شدید؟

سلام و عرض ادب دارم خدمت شما 

امیر طالبیان هستم متولد 1348 ساکن تهران و از سال 66 با پرچم و تولید آن اشنا شدم

سال 1366 در کارگاه دروازه شمیران زیر نظر مرحوم اقای نجفی کار رو شروع کردم وهم اکنون هم دفتر پرشین نوین پرچم در همان محل و آنطرف خیابان دایر است.

تا سال 72 با آقای نجفی پدر پرچم ایران کار کردم و از سال 72 به بعد به صورت مستقل و با چاپ پلاکاردهای ملی و مذهبی شروع به کار کردم ابتدای کار در کارگاه تهرانپارس و سپس جهت تولید انبوه کارگاه به شهریار انتقال یافت. از سال 85 کار پرچم ساتن رو شروع کردم به عنوان اولین بار تولید شد و با استقبال بسیار مواجه شد.

اقای طالبیان در مورد ابزار و دستگاه ها توضیح میفرمائید و اینکه این همه پیشرفت و کیفیت بالای پرچم ها یک شبه حاصل شده؟

خیر.

در مسابقات المپیک وقتی دیدم آقای ساعی به عنوان قهرمان ملی از یک پرچم بی کیفیت که در شان و منزلت کشور و ملت بزرگ ایران نبود استفاده کرد بسیار ناراحت شدم به عنوان کسی که تولید کننده پرچم بود. لذا ایده و جرقه چاپ پرچم روی پارچه ساتن از همون لحظه شکل گرفت .....که البته بدون خطر هم نبود و نزدیک بود جونم رو به خاطرش از دست بدم.

پرشین نوین پرچم

چرا ؟! برای مخاطبان ما توضیح میدید؟

به علت این که دمای پخت و تثبیت رنگ پارچه ساتن خیلی بالاتر از پارچه های معمول بود روزی که ما پرچم ساتن رو برای تست تثبیت رنگ داخل اتوکلاو گذاشتیم موجب انفجار اتوکلاو شد که خوشبختانه  و بازم خوشبختانه خدا کمک کرد و به خیر گذشت.

عجب...خدا رو شکر که سالم هستید.. پس سختی زیاد کشیدید و کار راحتی هم نبوده...

نه به هیچ وجه!

خب آقای طالبیان از سال 85 به بعد برای ما بگویید لطفا؟

بله خدا رو شکر از 85  تولید پرچم ایران رو پارچه ساتن به صورت جدی شروع شد و با استقبال خیلی خوبی مواجه شد و روز به روز رونق بیشتری پیدا کرد و به جایی رسید که محیط کارگاه شهریار هم دیگه پاسخگو نبود به همین دلیل تصمیم گرفتیم دنبال جای جدید باشیم... سال 90 بود که یه کارخونه توی شهرستان خمین خریداری شد و در کمتر از 70 روز کارخونه رو به بهره برداری رسوندیم و نام شرکت پرشین نوین پرچم شد.

آقای طالبیان با چند نفر نیرو شروع  کردید؟

 سال اول توی خمین با 8 نفر نیرو شروع کردیم و به تدریج به 100 نفر پرسنل رسیدیم... و همزمان هم واحد شهریار با تعداد قابل توجه ای پرسنل مجرب مشغول فعالیت بود.

پرچم مذهبی

آقای طالبیان چه میزان از نیاز بازار رو تامیین می کنید؟

ما تا 3 سال پیش حدود 70 در صد نیاز بازار رو تامین می کردیم. با تمام زحماتی که در این راه کشیده شد اما مشکلات قاچاق و تولیدات زیرزمینی و غیر مجاز، پرچم های ایران و پرچم های مذهبی که از چین وارد می شدن، خیلی آسیب به کار ما زدند....

پرچم مذهبی هم از چین وارد میشد؟؟؟!

بله!

واقعا؟؟؟ 

بله 

و الان هم داره وارد می شه...

چقدر تاسف برانگیز. آقای طالبیان کیفیتشون چی؟؟؟؟

بسیار بی کیفیت و اصلا قابل مقایسه با تولید داخل نیست نه از نظر طرح و نه از نظر چاپ و کیفیت رنگ و پارچه... جالبه بدونید پرچم ایران را از چین اوردن که تشدید الله وسطش برعکس بوده..

اقای طالبیان مشتری عام هم متوجه این تحریف ها میشه؟

مردم عام شاید تو یه نگاه متوجه نشن اما از مسئولینی که پرچم ایران رو در سطح شهر نصب می کنند واقعا انتظار میره که با این موضوع مقابله کنند و ساده از کنار این موضوع نگذرن...

سال 93 که اتفاقا  اخبار  20:30 هم تو آیتم ذره بین پوشش داد نشون دادیم که پرچم ایران با نوشته های الله اکبر برعکس در حاشیه و سطح شهر نصب شده بود ...

اقای طالبیان اطلاع رسانی میکردید این موضوع مهم رو؟؟؟

بله همیشه...توی نمایشگاه ها سراسر کشور به تمام شهردارها و استاندارها توضیح می دادیم.

حتی پرچم هایی رو مشاهده میکنیم که الله وسط پرچم سیاه رنگ هستش، در صورتی که حتما الله وسط باید رنگ قرمز با کد رنگ خاص باشه. جالبه بدونید  پرچم ایران دارای آیتم های متنوع استاندارد اجباری هست.. یکیش رنگ قرمز الله وسط پرچم هست یکیش ابعاد و نسبت طول به عرض هستش و همچنین تعداد و فونت الله و اکبرهای حاشیه پرچم که 11 الله و اکبر در رنگ قرمز پرچم و 11 الله و اکبر در رنگ سبز پرچم هست.. این عدد 11 نشان دهنده ماه بهمن و مجموع دو عدد 11 با هم 22 می شود که روز 22 بهمن رو تداعی می کند و استاندارد های دگیری که این پرچم دارد و اجباری هم هستن و در صورتی که هر کس رعایت نکند باید طبق قانون برخورد بشه که متاسفانه از کنار این موضوع رد میشن....

چه سازمان هایی با شما مستقیم کار میکنن؟

سازمان های زیادی هستن. نیروهای مسلح نظامی و انتظامی شرکت گاز. دانشگاه ها . شهرداری ها، شرکت نفت و پتروشیمی

میشه بگید بیشتر چه پرچم هایی بوده مثلا پرچم مذهبی ، پرچم رومیزی، پرچم تشریفات، کدوم؟

خب برای نیرو های مسلح نظامی و انتظامی بیشتر پرچم های ایران و لوگوی خودشون رو استفاده می کنند هم به صورت پرچم رومیزی هم پرچم تشریفات و پرچم های اهتزاز عمودی و افقی

البته پرچم های رومیزی و پرچم تشریفات همه جا و در هر ارگانی استفاده میشه ولی خب نهادهایی مثل بانک ها، موسسات و دانشگاه و ادارات دولتی بیشتر استفاده میکنند.

 آقای طالبیان پرچم رومیزی و پرچم تشریفات ابعاد خاصی داره؟

بله ابعاد پرچم رومیزی و پرچم تشریفات استاندارد هست. سایز پرچم رومیزی 30*20 هست و سایز پرچم تشریفات 150*90 هست. که حتی پایه پرچم تشریفات و پایه پرچم رومیزی هم انواع مختلفی دارن مثلا پایه پرچم رومیزی سنگی یا پایه پرچم رومیزی استیل یا حتی پایه پرچم رومیزی T همچنین پایه پرچم تشریفات خورشیدی و پایه پرچم تشریفات پنجه شیری که نسبت به سلیقه افراد و سازمان ها استفاده میشه.

خیلی هم عالی. میشه از دستاورد هاتون در این حوزه بفرمائید!؟

بله .! از سال 92 بزرگترین پرچم در خاورمیانه رو تولید کریم. پرچم ایران با ابعاد 1000 متر مربع که در باغ موزه دفاع مقدس پل طبیعت هم نصب هستش. جالبه بدونید تا قبل از ما این پرچم از خارج کشور وارد میشد. به سرعت پاره می شد. ارز زیادی از کشور خارج میشد و به موقع هم به دستشون نمیرسد . اما با همت پرسنل زحمت کش و خواست خدا از سال 92 با افتخار این پرچم رو در واحد پرشین نوین پرچم با نشان درفش ماندگار تولید می کنیم.

سال گذشته هم با افتخار بزرگترین پرچم مذهبی قابل اهتزاز جهان با ذکر یا حسین (ع) به مساحت 1000 متر مربع در مجموعه پرشین نوین پرچم تولید شد و اون هم در پل طبیعت با حضور شهردار و رییس شورای شهر تهران رو نمایی و نصب شد.

تولید پرچم بزرگ

حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ؛ که آخرین نمایشگاه خارجی مربوط به سال 96 در نجف اشرف عراق بود که استقبال خوبی هم شد و الان هم کم و بیش پرچم ها و ابر پرچم هاشون رو از ما خرید میکنند ولی متاسفانه به دلیل برخی مشکلات و عدم همکاری های لازم به صورت غیر رسمی انجام می گیرد.

جالبه بدونید پرچم 800 متری عراق رو در کمتر از 15 ساعت از زمان تحویل سفارش تا زمان تحویل تهیه و تولید کردیم و درمراسم ملی عراق با حضور رئیس جمهور عراق رو نمایی شد که خودش یک رکورد در مجموعه شرکت پرشین نوین پرچم هست و با نشان درفش ماندگار ثبت شد.

همچنین بزرگترین پرچم کشور افغانستان که طی دو سه روز آینده در افغانستان رو نمایی میشه 1125 متر مربع هست که به عنوان بزرگترین پرچم کشور افغانستان به اهتزاز در میاد یکی دیگر از افتخارات پرشین نوین پرچم می باشد و تولید پرچم سایر کشورهای همسایه...

همچنین مفتخر به کسب نشان های:

کارآفرین برتر سالهای96و94و ٩٣و٩٢استان مرکزی

 دریافت نشان برتر صنعتی استان مرکزی در سال 95 

واحد نمونه صنعتی شاخه نساجی سال ٩٤ ، سال ٩٥ ، 97 و سال  98 شده ایم

آقای طالبیان ممنون میشیم برای خواننده های ما از ابزار و دستگاه هایی که استفاده می کنید، توضیح مختصری بدهید؟

بله ..... ما از سال 95  طرح توسعه داشتیم و با خرید سوله جدید و.دستگاه و ماشین آلات صنعتی همراه بود اما متاسفانه به علت رکود بازارها و تحریم ها خط کامل راه اندازی نشد. متاسفانه از زمان شروع مشکلات اقتصادی کشور مشکلات شرکت ما هم شروع شد که نمیخوام زیاد بهش اشاره کنم و فقط عنایت خدا و همت پرسنل زحمت کش شرکت بوده که تونستیم سرپا بمونیم و هیچ کمک و حمایتی از هیچ سازمان و نهادی شامل حال ما نشده. بگذریم....

آقای طالبیان از اینکه توی این مصاحبه شرکت کردید از شما خیلی ممنون و سپاسگزارم برای جنابعالی و تیم پرشین نوین پرچم  آرزوی موفقیت دارم.

خواهش میکنم. من هم از شما ممنونم. با آرزوی موفقیت برای شما و همه ایران و ایرانی ها. پرچم ایران تا ابد بالاست!

مصاحبه با مدیرعامل پرشین نوین پرچم، برند موفق تولید پرچم در ایران

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی