تومور تخمدان

تومور تخمدان 9 کیلویی یک بیمار در ساری + عکس

تاریخ انتشار : 19 خرداد 1396کد مطلب : 50842زمان مطالعه : 1 دقیقه
توده بسیار بزرگی به وزن 9 کیلوگرم و 30 سانتی متر ازشکم یکی از بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی ساری خارج شد.

خارج کردن تومور تخمدان 9 کیلویی

پزشک فوق تخصص جراحی سرطان موفق شد پس از جراحی پنج ساعته این توده 9 کیلویی را که 30 سانتی متر قطر دارد از بدن بیمار خارج کند.غفاری در جمع خبرنگاران درباره این جراحی که منجر به خروج توده 9 کیلویی از بدن بیمار 60 ساله شد، گفت:این خانم با توده بسیار بزرگ تخم‍دان که حدود 9 کیلوگرم و قطر 30 سانتی متری داشت به این مرکز مراجعه کرده بود.وی با بیان اینکه این بیمار در چند مراکز درمانی دیگر به دلیل بزرگ بودن توده مورد پذیرش قرار نگرفت، اظهار کرد:توده و رحم تخمدان سمت مقابل بیمار از بدن خارج شده است. 
پزشک فوق تخصص جراحی سرطان در پاسخ به این سؤال که آیا جراحی در این مرکز نادر بود، تصریح کرد:وجود این توده در بدن بیمار چندان شایع نیست.
توده

عکس تومور تخمدان جراحی شده 30 سانتی متری

غفاری با بیان اینکه توده به آزمایشگاه برای دریافت اظهارنظر پاتولوژی ارسال شد و منتظر جواب نهایی هستیم، ادامه داد:بیمار به احتمال بسیار زیاد نیاز به شیمی درمانی دارد.
این فوق تخصص سرطان درباره دلایل به وجود آمدن تومور تخمدان، گفت:مانند دیگر تومورهای نمی توان دلیل خاصی برای به وجود آمدن این تومور ذکر کرد.وی با اعلام اینکه این عمل پنج ساعت طول کشید، افزود:تجهیزات کافی در این مرکز وجود داشت و با امکاناتی که داشتیم عمل به شکل بسیار کامل مانند پروتکل های که در آمریکا و اروپا انجام می شود با موفقیت به اتمام رسیده است.

تومور تخمدان 9 کیلویی یک بیمار در ساری + عکس

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
برگرفته از فارس /ن
نظرات
وبگردی