نمناک اخبارپزشکی و سلامت تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی
تومور جوان مازندرانی ، تومور در پا
تومور 8 کیلویی در پای جوان 33 ساله مازندرانی که به علت مراجعه دیر به پزشک دردسرساز شد.
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1395

جراحی تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی

 
تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی برای او دردسرساز شد و شاید تا پای قطع عضو او پیش رود چراکه این جوان مازندرانی دیر به پزشک مراجعه کرده است.
تومورهای توده هایی از سلولها هستند که در آنها تقسیم سلولی به صورت فزاینده انجام میشود و غیر قابل کنترل است. تومور میتواند در انواع مختلف بافتها و اندامهای بدن ایجاد شود.
 

تومورها دارای انواع مختلف هستند :

1 . تومورهای خوش خیم

تومورهای خوش خیم به آهستگی و به صورت تصاعدی رشد کرده و به بافتهای دیگر تهاجم نمی نمایند. این تومورها روی بافتهای مجاور فشار وارد می کنند. ولی رشدشان ممکن است پس از مدتی قطع شود و آنگاه بدون تغییر باقی می مانند. سلولهای تومورهای خوش خیم معمولا شبیه به سلولهای بافتی که از آن بوجود آمده اند می باشند. با برداشتن کامل این تومورها با عمل جراحی دیگر عود نمی کنند. معمولا طول عمر بیمار را کوتاه نمی کنند.

البته وجود تومورهای خوش خیم در محلهای خاصی ممکن است کشنده باشد. زیرا ممکن است این تومورها در کار یک اندام حیاتی دخالت نمایند. تومورهای خوش خیمی که در مغز بوجود می آیند خارج کردن کامل آنها غالبا مشکل یا غیر ممکن است و بنابراین فشار ناشی از این تومورها که در داخل کاسه سر به ساختمانهای مجاور وارد می شود ممکن است باعث مرگ گردد.

2 . تومورهای بدخیم

تومورهای بدخیم بطور تصاعدی رشد کرده و اگر جلوی رشدشان گرفته نشود به طرق مختلف باعث مرگ بیماری می گردند. این تومورها سریعا رشد کرده و سلولهای تشکیل دهنده آنها از سلولهای تومورهای خوش خیم کمتر تمایز یافته اند. به عبارت دیگر این تومورها تمایل دارند که همانند بافت جنینی که از آن عضو اصلی (قبل از سرطانی شدن) توسعه پیدا کرده باشند. تومورهای بدخیم غالبا به سایر بافتها انتشار یافته و برداشتن موضعی تومور در اطراف خط قطع کردن تومور می باشد.

تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از وجود تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی خبر داد و گفت:برای برداشتن این تومور 6 ساعت زمان نیاز است.
 
محمدحسین کریمی نسب در جمع خبرنگاران در حاشیه عمل توده تومورال یکی از بیماران 33 ساله مازندرانی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اظهار کرد:این توده تومور سطح بسیار وسیعی از ران پا را در بر گرفته بود..
 
وی با بیان اینکه میزان پیشرفت این تومور به حدی است که جای سالم در پا باقی نمانده بود و شریان های عقب و جلو را درگیر می‎کند، افزود:وجود تومور به این اندازه در بیماران عموماً سابقه ندارد اما به دلیل مراجعه دیرهنگام بیمار به مراکز درمانی این تومور رشد بی اندازه داشته است.
 

تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی

تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی

 
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه به دلیل بزرگی تومور کار جراحی بر روی پای بیمار بسیار سخت است،خاطرنشان کرد:عمل جراحی بر روی پای بیمار با همکاری جراح عروق در حال انجام است.
 
وی با اعلام اینکه برای آزادسازی جریان در صورت صدمه در عمل، جراحی ترمیمی شریان باید انجام شود، تصریح کرد:عصب سیاتیک بیمار باید مشخص و کنار گذاشته شود تا بتوانیم تومور را برداریم.
 
کریمی نسب با بیان اینکه احتمال عود تومور بسیار بالا است، گفت:جلسات متعددی قبل از جراحی با همکاران سرطان شناسی و پاتولوژی برگزار شد و در نهایت تصمیم گرفته شد تومور به صورت کامل از پا خارج و در صورت نیاز رادیوتراپی انجام شود.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه وزن تومور هشت کیلو پیش بینی شد، افزود:حدود 6 ساعت برای انجام این عمل زمان می‎برد.
 
وی با اعلام اینکه اگر فردی شاهد وجود توده در بدنش شد باید سریع تر به پزشک مراجعه کند، گفت:در هر کجای بدن توده ای مشاهد شد باید سریع به پزشک مراجعه شود و مراجعه به هنگام شانس موفقیت در جراحی را افزایش می دهد.
 
کریمی نسب درباره اینکه احتمال دارد وجود تومور در فرد ناشی از ارث باشد، گفت:بعضی از تومورها زمینه ارثی دارد و فردی که سابقه خانوادگی دارد، بیشتر از دیگران در معرض خطر است.
 
وی در پاسخ به این سؤوال که اگر بیمار وقتی متوجه توده کوچک شد به مرکز درمانی مراجعه می‎کرد چه اتفاقی می افتاد، افزود:با خیال راحت تومور از بدن خارج می شد ولی در حاضر احتمال قطع عضو هم وجود دارد به این دلیل که در حین برداشته شدن تومور به شریان ها آسیب جدی وارد می شود که امکان ترمیم آن وجود ندارد.

تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی

تومور 8 کیلویی در پای جوان مازندرانی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از روز نو / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف