نمناک اخبارپزشکی و سلامت جراحی مرد میانسالی که تومور 12 کیلویی در کلیه داشت!
تومور 12 کیلویی ، تومور
تومور 12 کیلویی در یکی از بیمارستان های استان هرمزگان از کلیه یک مرد میانسال خارج شد.
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395

جراحی کلیه مردی که تومور 12 کیلویی داشت

تومور 12 کیلویی از کلیه یک مرد میانسال خارج شد . تومور کلیه یکی از 10 بیماری خطرناکی است که بین سنین 50 تا 70 سالگی شایع تر است . مردان بیشتر از زنان (60٪) به تومور کلیه مبتلا می شوند. مصرف دخانیات همانند سیگار نقش بزرگی در ایجاد آن دارد.اولین نشانه آن معمولا وجود خون در ادرار است که در این موقع پزشک با انجام سونوگرافی به وجود تومور پی می برد. علائم بعدی آن با پیدایش درد در پهلوها و احساس درد در شکم همراه می باشد.

یک متخصص اورولوژی و جراح کلیه از انجام عمل جراحی کلیه و خروج تومور 12 کیلویی خبر داد و گفت:بیماری حدوداً 50 ساله، به تازگی در بیمارستان شهید محمدی استان هرمزگان مورد عمل جراحی کلیه قرار گرفت؛ وی با شکایت بسیاری از تورم و احساس لمس توده در شکم به ما مراجعه کرد؛ ما پس از بررسی ها و عکسبرداری متوجه شدیم توده بسیار بزرگی در کلیه سمت راست وی قرار دارد.
 

 تومور 12 کیلویی در کلیه

خروج تومور 12 کیلویی از کلیه مرد میانسال


متخصص اورولوژی و جراح کلیه با بیان اینکه نکته نادری که در این بیمار وجود داشت، وجود تومور بسیار پیشرفته بود، افزود:این مورد سیاهرگ اصلی شکم را درگیر و کاملا بسته بود؛ همزمان با این شرایط، بیمار درد شکم، کاهش وزن و خونریزی داشت و دچار کم خونی شده بود.

وی ادامه داد:این علائم همگی در مراحل پیشرفته تومور رخ می دهد؛ وزن تومور بیش از 12 کیلوگرم بود که برای یک کلیه بسیار بزرگ و خطرناک محسوب می شود؛ به هرحال، عمل جراحی با موفقیت انجام و تومور خارج شد؛ بیمار چند روز تحت نظر بود و اکنون مرخص شده و حال عمومی وی خوب است.

این عضو بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان، عواملی که باعث به وجود آمدن تومور کلیه می شوند را اینچنین برشمرد:فشارخون بالا و عدم کنترل آن، چاقی و استفاده از رژیم های غذایی پُرچرب، از همه مهم تر مصرف سیگار و تنباکو که به عنوان اصلی ترین ریسک فاکتور شناخته شده است، از عوامل بروز تومور کلیه هستند؛ البته عوامل دیگری مانند کار کردن در محیطی که آلوده به مواد شیمیایی است و استفاده از داروهای مسکن به صورت مزمن نیز می توانند دخیل باشند. 

جراحی مرد میانسالی که تومور 12 کیلویی در کلیه داشت!

جراحی مرد میانسالی که تومور 12 کیلویی در کلیه داشت!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایلنا /م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف