نمناک سبک زندگیگردشگری جاذبه های گردشگری تونل برزخ در کرمانشاه + عکس
تونل برزخ ، شهرستان روانسر
تونل برزخ در استان کرمانشاه قرار دارد که در تمام فصل ها می تواند میزبان گردشگرانی باشد که به این استان سفر می کنند.

تونل برزخ در روانسر کرمانشاه

طول این غار 12 کیلومتر و عمق آن 3140 متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده است.

در سال 1355 یک گروه از غارشناسان انگلیسی و در سال 1356 گروه دیگری از غارنوردان فرانسوی بخش هایی از غار را بطول پانصد و پنجاه متر بررسی و اکتشاف کردند.

در دهه 1360 نیز گروهی از غارنوردان کرمانشاهی بخش های جدیدی از غار را تا عمق بیش از سه کیلومتر اکتشاف و شناسایی کردند غار قوری قلعه لقب بزرگترین غار آبی آسیا را از آن خود کرده است.

دمای داخل غار در تمام فصول سال 7 تا 11درجه سانتیگراد است، البته رطوبت نسبی این غار 89 درصد بوده، به همین دلیل در تمام فصل ها می تواند میزبان گردشگرانی باشد که کرمانشاه را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.

ژرفای حوضچه های این غار به 14 متر می رسد هم چنین دمای درون غار 7 تا 11 درجه سانتی گراد است و در همگی فصل های سال تقریبا ثابت می ماند.

این اثر طبیعی دارای تالارهای زیبا در 1400 متری و 500 متری به نام های تالار مریم، تالار کوهان شتر، تالار مسیر برزخ، تالار بلور و تالار عروس است. این غار یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهرستان روانسر می باشد.

تالار مریم که پس از گذر از دالان ورودی به آن می رسید نخستین مکانی است که مشاهده می کنید.

در این تالار دریاچه بزرگی وجود دارد که اطراف آن با قندیل های بسیار زیبا آذین بندی شده است اما نکته جالب در میان این قندیل ها وجود قندیلی شبیه به حضرت مریم است. با دیدن این قندیل به راحتی علت نام گذاری این تالار را متوجه خواهید شد.

در قوری قلعه با آثار مختلفی روبه رو می شوید که بدون دخالت انسان ساخته شده اند و این موضوع جذابیت این غار را 2چندان می کند.

به عنوان مثال با گذر بر دیگر قسمت های این غار با آثاری مانند فردوسی، نیم رخ شیر، نام حضرت محمد (ص) توجه شما را به خود جلب خواهند کرد.

ما جذاب ترین بخش این غار را در هزار متری آن مشاهده خواهید کرد و ان غاری حوضچه ای است که جزو زیباترین حوضچه های آبی دنیا قرار گرفته است.

در این مکان قندیل های به شکل پرده ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که با برخورد دست شما با آنها صدایی شبیه به کی از آلات موسیقی به گوش می رسد.

حال دیگر حدس زدن درباره نام این تالار آسان خواهد بود. وجود چنین قندیل هایی و شنیدن صدای آلات مختلف موسیقی باعث شده تا این تالار به نام بهتوون نام گذاری شود.

وجود قسمت های زیبا در این غار باعث می شود تا شما بخواهید ساعت ها زمان خود را صرف دیدن این جلوه ها کنید.

 

تصاویری از تونل برزخ در کرمانشاه:

 

تونل برزخ

غاری در کرمانشاه میزبان گردشگران

تونل برزخ

غاری در کرمانشاه میزبان گردشگران

تونل برزخ

غاری در کرمانشاه میزبان گردشگران

تونل برزخ

غاری در کرمانشاه میزبان گردشگران

 

در بازدید از غار قوری قلعه به تالاری خواهید رسید که مجذوب زیبایی آن خواهید شد. تالار عروس که در عمق 1500متری این غار و با در اختیار داشتن سنگ هایی از جنس کریستال سفید و براق به یکی از زیباترین تالارهای این غار تبدیل شده است.

با رسیدن به این تالار و قدم زدن در آن جای پای خود برروی سنگ ها خواهید دید اما درست در بالای سر شما قندیل های نازکی قرار دارد که در پی تماس دست با این قندیل ها حدود 8متر از آنها شکسته و بر زمین می ریزد.

اما این نهایت جذابیت این غار نیست، بلکه در عمق 2700 متری این غار، 40 آبشار به ارتفاع 10 تا 12 متری وجود دارد که زیبایی فوق العاده ای را برای قوری قلعه ایجاد کرده اند اما بخش هیجان انگیز غار قوری قلعه، تونل برزخ است که لقب وحشتناک ترین قسمت این غار را از آن خود کرده است. طول این تونل 220متر است که گذر از آن خالی از لطف نیست.

جاذبه های گردشگری تونل برزخ در کرمانشاه + عکس

جاذبه های گردشگری تونل برزخ در کرمانشاه + عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از میزان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف