نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون جراح زن در تونل زمان سریال سرنوشت + تصاویر
سریال سرنوشت ، سریال کره ای
سریال سرنوشت عنوان تازه ترین مجموعه کره ای است که این شبها از شبکه نمایش پخش میشود و توجه بینندگان زیادی را به خود جلب کرده است.
بازدید : 39,105 نفر

مجموعه تلویزیونی سرنوشت تازه ترین درام دوره ای تاریخی کشور کره است که این شبها از شبکه نمایش پخش می شود.

مجموعه سرنوشت با نام «دکتر بزرگ» هم شناخته می شود و حال و هوایی فانتزی و رمانتیک دارد و در زمره درام های پزشکی هم قرار می گیرد. درام های پزشکی محبوبیت بسیار زیادی در سطح بین المللی داشته و هنرمندان تلویزیونی همیشه گوشه چشمی به تولید این محصولات دارند. لی مین هو و کیم هی سون بازیگران اصلی سرنوشت هستند. هر دو بازیگر در سال 2012، جوایز بهترین بازیگران زن و مرد بیستمین دوره مراسم جوایز فرهنگ و سرگرمی کره را در بخش مینی سریال گرفتند.

عکسهای سریال سرنوشت

این مجموعه در این مراسم نامزد دریافت جوایز بهترین درام تلویزیونی و کارگردانی هم بود. تفاوت عمده مجموعه با کارهای مشابه تاریخی در فانتزی بودن است. تولیدکنندگان درام های دوره ای تاریخی در کره جنوبی معمولا آنها را به گونه ای تولید می کنند که اثری از فانتزی در آنها پیدا نمی شود. رسانه های گروهی و منتقدان تلویزیونی هم می گویند سازندگان سرنوشت با اضافه کردن عنصر فانتزی به آن خطر کرده اند. البته آنها عقیده دارند این خطر با موفقیت همراه بوده است و تماشاگران کره ای واکنش مثبتی به آن نشان داده اند. منتقدان تلویزیونی کره همچنین پیش بینی می کنند در سال های آینده، برنامه سازان تلویزیونی در درام های تاریخی خود استفاده بیشتری از عنصر فانتزی خواهند کرد. شبکه تلویزیونی SBS کره که پخش کننده سرنوشت بود، پس از نمایش موفقیت آمیز آن از چهره های جوان مستعد دعوت به همکاری در تولید مجموعه های درام تاریخی با حال و هوای فانتزی کرد.

سریال سرنوشت

داستان سرنوشت درباره یک جراح پلاستیک مدرن با بازی کیم هی سون است. وی پس از آن که به شکلی اسرارآمیز ربوده می شود، ناباورانه خودش را در دوران گوریه او می بیند که 700 سال قبل حیات داشته است. وی پس از سفر به گذشته و حضور در یک دوره تاریخی با ماجراجویی های متنوعی روبه رو می شود. آشنایی این خانم دکتر با یک سلحشور بی باک (با بازی لی مین هو) او را در موقعیت های تازه ای قرار می دهد. این مرد سلحشور رهبر گارد سلطنتی است و ماجراجویی های خودش را دارد. بزودی خانم دکتر هم درگیر این ماجراجویی ها شده و البته به این جوان دل می بندد. نام کره ای فیلم معنی دوگانه ای را با خودش حمل می کند.

در کنار ترجمه آن به سرنوشت، می توان آن را «عدالت» هم خواند. عدالت، یکی از بحث های اساسی موجود در قصه مجموعه است و بارها در طول داستان مورد بحث و صحبت قرار می گیرد. برخی منتقدان تلویزیونی از خط اصلی قصه که اختصاص به بازگشت به گذشته و سفر در دل زمان دارد، انتقاد کرده و آن را بسیار رویایی و غیرقابل باور ارزیابی کرده اند. آنها می گویند سازندگان سرنوشت باید راه دیگری برای سفر شخصیت محوری داستان به 700 سال قبل و گذشته های دور پیدا می کردند.

لی مین هو و کیم هی سون

لی مین هو یکی از دو بازیگر اصلی مجموعه، شهرتی فراتر از مرزهای کره دارد و در اکثر کشورهای آسیای دور دارای محبوبیت بسیار زیادی است. همین نکته به کمک مجموعه سرنوشت آمد و خیلی زود از تلویزیون های بیشتر کشورهای آسیای جنوب شرقی به نمایش درآمد. تماشاگران ژاپنی، سنگاپوری، مالزیایی و اندونزیایی استقبال خیلی زیادی از سرنوشت کردند. رسانه های گروهی کره ای می نویسند تماشاگران مجموعه در ژاپن، بسیار بیشتر و بالاتر از تماشاگران کره ای آن بوده است. موفقیت و محبوبیت مجموعه در ژاپن به قدری زیاد بود که بلافاصله پس از پایان پخش آن از شبکه تلویزیونی NOTTV، از یک شبکه پربیننده دیگر به نام KNTV پخش شد. اهل فن در کره جنوبی، موفقیت سرنوشت را از زاویه دیگری نگاه و مطرح می کنند. این درام تاریخی بیش از 10 درصد کل تماشاگران تلویزیونی را در کره از آن خود کرد، اما با آن که این رقم بالاتر از میزان موفقیت بسیاری از کارهای رسانه تلویزیون است، اهل فن می گویند پخش آن با شکست مالی همراه بوده است. اشاره آنها در این رابطه به هزینه های کلان و بسیار بالای سرنوشت است. به گفته آنها، زمانی که درصد بینندگان مجموعه در کنار رقم کلان هزینه تولید آن قرار می گیرد، حاصل کار یک شکست مادی و معنوی است. به همین خاطر، این گروه از اهل فن، سرنوشت را بزرگ ترین شکست تلویزیونی سال 2012 معرفی کرده اند. با این حال، سازندگان مجموعه با رد این ادعا به دفاع از آن برخاسته و سرنوشت را یکی از بهترین و موفق ترین کارهای خود در قاب کوچک دانستند.

سریال سرنوشت ، تصاویر جدید سریال سرنوشت

جراح زن در تونل زمان سریال سرنوشت + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 172
برگرفته از جام جم سیما - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 153 19
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف