نمناک سرگرمیدیدنی ها هیجان انگیزترین تونل سرسره ای جهان + تصاویر
تونل ، تونل جالب
دلتان می خواهد حال و هوایتان کمی عوض شود اما نمی توانید از پای میز کامپیوتر بلند شوید؟ راه حلش این است که با این سرسره هیجان انگیز و وحشتناک آشنا شوید تا حوصله تان سر جای خود برگردد.

هیجان سقوط در طولانی ترین تونل سرسره ای جهان

این سرسره وحشتناک و هیجان انگیز طولانی ترین تونل سرسره ای جهان محسوب میشود،طراحی اصلی این حفره طولانی را شخصی به نام «آنیش کاپور» در سال 2012 میلادی انجام داد و بر اساس آن تونل سرسره ای مذکور با ارتفاع 178 متر در اطراف پله های دایره ای مجسمه آهنی در شهر لندن بنا شد.

برج «آرسلور-میتال اوربیت» در اصل یک مجسمه آهنی 114.5 متری محسوب می شود که در پارک المپیک ملکه الیزابت در لندن واقع شده است و از آن به عنوان یکی از جاذبه های توریستی بریتانیا یاد می کنند تا مردم با بالا رفتن از این برج بتوانند کل شهر لندن را تماشا کنند. این برجی آهنی با همه جذابیت های خود تغییر کاربری داده است و مردم هم اکنون می توانند با خرید بلیت، در این برج لذت سر خوردن در طولانی ترین تونل سرسره ای جهان را تجربه کنند.

سرسره

طولانی ترین تونل سرسره ای جهان «کارستِن هولر» نامگذاری شده است که نخستین بار در اوایل سال 2017 میلادی به عنوان مرتفع ترین اثر هنری عمومی جهان معرفی شد. طراحی اصلی این حفره طولانی را شخصی به نام «آنیش کاپور» در سال 2012 میلادی انجام داد و بر اساس آن تونل سرسره ای مذکور با ارتفاع 178 متر در اطراف پله های دایره ای این مجسمه مرتفع بنا شد.

سرسره

زمانی که افراد در بلندترین نقطه تونل قرار دارند و این ماجراجویی را آغاز می کنند، 40 ثانیه طول می کشد تا با لیز خوردن در پیچ و خم های آن به پایین ترین نقطه برسند. ساختار آرسلور-میتال به گونه ای طراحی شده است که 12 بار به طور کامل می چرخد و یک چشم انداز کامل از شهر لندن را به نمایش می گذارد. این تونل از نقاط تاریک و روشن عبور می کند و مردم از طریق یک در کوچک که بالای تونل قرار گرفته و شبیه به قیف است وارد آن می شوند. افرادی که وارد تونل می شوند سقوط مستقیم معادل ارتفاع ساختمان 15 طبقه را تجربه می کنند تا به زمین برسند.

سرسره

طراحی و ساخت بلندترین تونل سرسره ای جهان توسط یک شرکت انگلیسی به نام «بی بلور آرکیتکچر» انجام شد و پس از افتتاح آن، مرکز توسعه مجسمه آهنی آرسلور-میتال فرآیند ساخت این تونل را به نمایش گذاشت.

تونل 178 متری سرسره ای دور پله های دایره ای حلقه زده است. این تونل در بنایی که توسط «آنیش کاپور» طراحی شده، ساخته شده است.

سرسره

افرادی که می خواهند از این تونل لیز بخورند می بایست این نکته را بدانند که تجربه سقوط مستقیم از یک ساختمان 15 طبقه را پیش روی خود خواهند دید.

این تونل که هم اکنون ساخت آن به پایان رسیده است، تجربه متفاوت را برای همه مردم ارایه می دهد.

 
سرسره
 
سرسره

هیجان انگیزترین تونل سرسره ای جهان + تصاویر

هیجان انگیزترین تونل سرسره ای جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از اتاق خبر 24 - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف